Hráč ledna 2020: Lukáš Cingel

Daniel Rákos, Matěj Chalupa, Richard Nedomlel, Marek Mazanec. K nim se nově přidal také Lukáš Cingel. Řeč je o nejlepších hráčích Mountfieldu HK podle hlasování fanoušků. Elitní centr ovládl lednovou anketu před parťáky z útoku Radkem Smoleňákem a Matějem Chalupou. Slovenský útočník odpověděl na fanouškovské dotazy, autor nejzajímavější otázky (uživatel s nickem MHK_Honza), kterou vybral sám oceněný hráč, se může jako vždy těšit na klubové tričko a vstupenky na hokej.

Redakce si vyhrazuje právo smazat nevhodné, nesmyslné nebo opakující se otázky.

Tomikfiksik
16.2.2020, 15:18
Zdravím Lukáši,
gratulace k dobrým výkonům, které poslední dobou podáváte.
Na začátku sezony se Vám osobně moc nedařilo, teď jste se ale usadil v první formaci a daří se Vám skvěle. Kde hledáte hlavní důvody zlepšení?
Dříve tu slovenských hráčů bylo poměrně dost, teď po trejdu Mislava Rosandiče jste zůstal jediný Slovák v kabině. Nemrzí Vás to, že tu teď nemáte žádné krajany? S jakým jste se tady v Hradci bavil nejvíce?
A naposledy by mě zajímalo, jak jste se vlastně ocitl v české extralize? Pamatujete si, jak se rodil Váš přesun do české nejvyšší soutěže z HC Lev Praha a jaký byl Váš první extraligový zápas?
Děkuji za odpovědi a ať se daří
Tom


Odpověď:
Ahoj Tome,
díky za gratulaci a přání. Myslím, že jsme si hlavně sedli s Chajdou a Smolim a je super, že nám to tam napadalo a mohli jsme tím pomoct týmu k nějakým bodům.
V Čechách už jsem sedm let, takže už jsem tu jako doma. Pro mě jsou už i Češi skoro krajané. To, že tu zrovna žádný Slovák není, nijak nepociťuji. V poslední době jsem se bavil nejvíc právě s Mislavem, protože jsme bydleli vedle sebe ve stejném baráku. Jezdili jsme spolu na tréninky, a dokonce jsme vedle sebe seděli v šatně. Ve Lvu Praha tehdy trénoval Josef Jandač, který pak trénoval i Spartu. Pro mě bylo super, že jsem mohl zůstat v Praze, jen si přemístit věci ze šatny do šatny a přestěhovat se na Spartu. Svůj první zápas v extralize si popravdě vůbec nepamatuji.
Děkuju, tobě taky!
Mountfield-fans (Hradec Králové)
15.2.2020, 00:06
Ahoj, gratuluji, doufala jsem v Tvoje vítězství 🤩
Blíží se domácí zápas s Litvínovem a mám narozeniny. Jsem drzá, omlouvám se :)) ( nejsem už náctiletá ) moje jediný přání je podpis na Tvém ( mém ) dresu s věnovaním 😍😃 Nešlo by to nějak zařídit ? 🙏🏻🤩
V listopadu loňského roku se mluvilo o Tvém přestupu, doufala jsem že to tak nebude. Po zápase s Pardubicemi a Spartou jsi jasně ukázal že sem patříš. Co se stalo ? 😃 Náhoda, štěstí, nebo jsi se zdravě naštval a začalo to tam padat ? 🤩 Fandím Ti, jsi nejlepší, ať se daří i dál a doufám že zůstaneš ještě další sezónu v Hradci 🦁❤️

Odpověď:
Ahoj,
moc děkuji za komplimenty a přání. S podpisem není problém, stačí si na mě počkat někdy po tréninku nebo kontaktovat kohokoliv z marketingu klubu, oni už to zařídí :-)
Těžko říct, čím to bylo. Třeba by to tam začalo padat i bez hrozby plánovaného trejdu. V tu dobu jsme začali hrát s Chajdou a se Smolim a opravdu nám to sedlo, takže to byla určitě jedna z příčin.
Gábin81 (Trutnov)
14.2.2020, 22:05
Ahoj Cingy,
nejprve bych ti chtěl poděkovat za to, co pro tým děláš a teď k otázce.

Zajímalo by mě, jak je to s tvým trénováním střelby. Umíš výborně mířit, ale při zápase mi někdy přijde, že prostě vystřelíš a doufáš, že to tam spadne. Líbí se mi tvoje goly z otočky, tam asi nemáš moc času mířit, co? Nebo opravdu máš přesně naplánováno kam to trefíš?

Předem děkuji za odpověď a ať se ti v Hradci daří dál.

Odpověď:
Ahoj,
díky za přání a dotaz. Vždy záleží na čase a situaci. Při zápase, když jste před bránou a jsou tam dva beci, je času většinou málo. Někdy do toho jen plácnu a doufám, že to tam spadne. Když je toho času víc, samozřejmě se snažím zamířit a trefit to někam do vinglu :-)
Bendzi
14.2.2020, 21:52
Dobrý deň,
k športu by neodmysliteľne mala patriť zdravá strava, preto sa chcem Lukáša Cingela ako Slováka v českom tíme opýtať, či na tanieri preferuje kapustu ”slovenskú” (teda české zelí) alebo má radšej tú ”českú růžičkovú” (slovenský kel).
Ďakujem za odpoveď a prajem mnoho ďalších úspechov :)

Odpověď:
Ahoj,
díky za přání a zajímavý dotaz. Určitě mám radši zelí. Miluju zelňačku, to je jedno z mých nejoblíbenějších jídel. Jinak co se týče stravy, s manželkou se doma snažíme hodně vařit z čerstvých surovin. Chutnají nám hodně ryby, třeba losos nebo pstruh. Občas si dám i něco tučnějšího, ale snažím se to omezovat.
Syri
14.2.2020, 20:47
Ahoj, Cingy,

jak víme, jsi soutěživý typ :) Která volnočasová aktivita v létě tě nejvíce baví a případně koho ze spoluhráčů by jsi na ni vzal??

Máme jednu bonusovou otázku za hmatatelnou odměnu, pokud uhádneš, kdo ti otázku dal, nemusíš veřejně, stačí, když se nám ozveš, dostaneš dárek :-D

Ať se ti na ledě daří a jako rodina jste šťastní a zdraví :)

Odpověď:
Ahoj,
je pravda, že jsem soutěživý. Hodně hrajeme s Linhim všelijaké soutěže, buď o colu nebo o padesátikorunu. Vždycky si vymyslíme, co se bude hrát, a vzájemně se dobíráme. Když je volno, tak se snažím si hlavně odpočinout. Teď, když máme malého Olivera, tak chodíme na procházky nebo výlety. Nebo si skočíme za rodinou na Slovensko. Máme velkou rodinu, takže abychom nemuseli za každým zvlášť, snažíme se vždy uspořádat třeba velkou grilovačku. Letní přípravu pak máme trochu pestřejší, byl tam beach volejbal, hodně fotbalu nebo tenis. Snažím se to hodně měnit, nemám vyhraněný sport, kterému se přes léto věnuji.
Díky za dotaz a přání, nad bonusovou otázkou popřemýšlím a kdyžtak se ozvu :-)
MHK_Honza (Hořice)
14.2.2020, 15:31
Ahoj Lukáši, v první řadě ti chci poděkovat za to jakou práci odvádíš za MHK. Letos se ti opravdu daří, a právem ti patří pozice prvního centra. S Chajdou a Smolim si skvěle rozumíte.

A nyní k otázkám, máš nějaké zájmy mimo hokej a sport všeobecně? Spousta hráčů třeba rybaří, tak jak jsi na tom ty?
Chápu že rodina je na prvním místě a s hokejem už na moc věcí není čas.

Chtěl jsi být jako malý něčím jiným než hokejistou, nebo tě to celý život táhlo na led?
Jaké je tvoje nejoblíbenější jídlo, uvaříš ženě někdy dobrou večeři nebo se do vaření moc nehrneš?
Kam v HK rád zajdeš? Myslím že v Hradci je spousta krásných míst.

A ještě jedno poděkování, díky tobě se mnou žena začala jezdit na hokej. Moc by si přála se s tebou setkat osobně.

Ať se daří dál tak jako do dnes
Díky
Honza


Odpověď:
Ahoj Honzo,
moc děkuju za přání a pochvalu. Co se týče rybaření, párkrát mě kluci vzali s sebou, ale od té doby, co máme malého, se snažím co nejvíc věnovat jemu. Po tréninku nebo po obědě si vždy uděláme nějakou procházku a pak si uvaříme nějakou večeři. Na ryby moc nechodím.
Hokej hraju od malička, asi od pěti let. Pocházím z vesnice a tam se hrál hodně fotbal, takže v létě, když nebyl led, jsme si chodili zahrát fotbal. Hokej byl ale vždy číslo jedna.
Vařím rád a docela mě to baví. Rád si udělám ryby, třeba tuňáka nebo krevety. V Hradci je obchod „Ocean“, kde mají vždy čerstvé ryby, které tam dovážejí. Tam si vždy rádi skočíme. Nejradši mám ale zelňačku, udělanou na takový slovenský styl.
Bydlím u Petrofu a tam máme za domem obrovský park. Jsou tam jezírka, přes léto si tam chodíme i něco opéct. Je to tam velké a vždy je tam co vidět.
To jsem rád, setkat se můžeme klidně někdy po tréninku :-)
Lucie.dracek (Hořice)
13.2.2020, 22:41
Ahojky, chtěla jsem Ti pogratulovat k výhře hráče měsíce. :)
A teď k otázce. V bulletinu jsem se dočetla, že máš ročního syna. Chtěla jsem se tedy co vás vedlo k tomu dát vašemu synovi jméno Oliver? Zda to mělo nějaký důvod nebo se vám prostě líbí? Přeci jen u nás to není zrovna běžné jméno, ale chápu, že na Slovensku je to možná jinak :).
Lucka

Odpověď:
Ahoj Lucko,
díky za gratulaci a otázku. S tímto jménem přišla moje manželka Ľubka, které se líbilo. Jak o tom začala vyprávět a věděli jsme, že to bude kluk, už to k němu tak přirostlo a zvykli jsme si na to. Pak už jsme to neměnili.
Mechovačka (Hradec Králové)
12.2.2020, 15:51
Ahoj Cingi,
gratuluji k ocenění za hráče měsíce. Dle mého jsi si to svými výkony zasloužil. Škoda, že nepřišla pozvánka do reprezentace, zasloužil by sis ji.
Mám pár otázek: 1) Máš nějakou zkušenost s alternativním způsobem léčení? 2) Jaké místo máte s rodinou, pokud bydlíte v Hradci, nejoblíbenější? 3) Co nejčastěji děláš po zápase, myslím, jestli se jdeš ven vyběhat, nebo na kolo? 4) Dáš si na co máš zrovna chuť, nebo si dáváš pozor co a kolik toho sníš? 5) V kolika letech jsi začal s hokeje a kdo tě k němu přivedl? 6) Máš nějaký hokejový vzor a a nějaký hokejový sen? Kam by jsi se třeba rád dostal, kde by jsi rád hrál nebo s kým?

Omlouvám se za větší počet otázek. Přeji hodně štěstí jak v hokeji, tak i v soukromém životě.
Káťa

Odpověď:
Ahoj Káťo,
1) S alternativním způsobem léčení žádné zkušenosti nemám.
2) Jak už jsem odpovídal výše, nejraději chodíme do velkého parku u Petrofu.
3) Po zápase chodíme do posilovny, hlavně tedy na kolo.
4) Snažím se si na to dávat pozor a jím zdravě. Když je den volna, tak si občas něco nezdravého ale dám. Váhu si nějak speciálně nehlídám. Ohledně jídla už vím, jaké porce sním, ale určitě si jídlo nevážím na gramy. Po zápasech je třeba hlavně doplnit tekutiny, které člověk vypotí.
5) K hokeji mě přivedl táta, bylo to okolo mých pěti let. Matně si pamatuju, že když mě táta učil v Žilině jezdit na bruslích, ještě jsem před sebou tlačil stoličku a padal jsem :-)
6) Od malička se mi líbil Pavel Dacjuk. Vždy jsem sledoval videa s jeho góly, bylo super, co dovedl s pukem. Jako malý samozřejmě každý snil o NHL.
Díky za přání, gratulaci i otázky.
formule99 (Hradec Králové)
10.2.2020, 21:29
Ahoj Cingi,
asi víš, že Hradecký fanoušek bere hráče jako by se v Hradci narodili. Pro hráče je to práce, střídání klubů je její součástí. Jak vnímáš Hradec a jeho fanoušky.
Děkuji a dál bojuj jako dosud. Fandíme Ti.
Tomáš

Odpověď:
Ahoj Tomáši,
Hradec je krásné město, hodně se mi tady líbí. Když jsem byl ještě na Spartě a přijeli jsme sem na zápas, bylo tady skoro plno a byla tady super atmosféra. Z tohoto hlediska je to tady opravdu výborné.
Barka (Špindl fandí hradeckým králům!)
10.2.2020, 21:04
Ahoj Lukáši.

Gratuluju Ti k vítězství v anketě Hráč měsíce ledna. Já teda pro tebe nehlasovala (jsem zastánce upřímnosti), ale jelikož fandím Vám všem, kteří se za Hradec v našem týmu rvete jako lvi, tak doufám, že to nebudeš brát osobně :-D ;-) (hlasovala jsem pro Chajdu). :-D
A k dotazům - s kým si v kabině nejvíc rozumíš (pokud to je Chajda, doufám, že se na tom nic nemění)? Dál se chci ještě zeptat, co bylo pravdy na tom, že jsi měl odejít do Vítkovic (což jsem moc ráda, že se nepotvrdilo)?

Díky, že za nás bojuješ, a přeju Ti, ať Ti to střílí a ať se letošní sezóna vyvede, za neuvěřitelný úspěch v LM jste už teď pro nás hvězdy! A doufám, že mě nemine tričko a 2 vstupenky jako výhra za nejlepší (a nejupřímnější) dotaz :-D :-D :-D Kdyby náhodou minula, stejně Ti budu dál fandit. :-)

Hodně štěstí a hlavně žádné zranění!!!

Bára

Odpověď:
Ahoj Báro,
díky za gratulaci a dotazy. V kabině se bavím se všemi stejně. Není to tak, že bych přišel do kabiny, sedl si k jednomu hráči a s ním se bavil. S Rosou to bylo trochu speciální, protože jsme bydleli vedle sebe a jezdili spolu na tréninky. S ním jsem tedy trávil nejvíc času.
Ohledně odchodu do Vítkovic – něco pravdy na tom bylo, něco se řešilo. Jsem ale moc rád, že jsem pořád tady a že se můžu bít Hradec :-)
Děkuju!
Další stránky
12>>