Hráč února 2019: Mislav Rosandič

Petr Zámorský, Radovan Pavlík, Matej Paulovič, Michal Dragoun, Filip Pavlík a? Mislav Rosandič! Hradecký zadák se nejdřív dostal do extraligové sestavy měsíce, kterou určuje redakce hokej.cz. Krátce poté ho fanoušci Mountfieldu HK zvolili také nejlepším hráčem týmu za stejné období. A to celkem suverénně! Slovenský reprezentant získal přes 70 % hlasů a porazil tak Daniela Rákose i Tomáše Linharta. Hráči s číslem 44 mohli fanoušci pokládat dotazy, a to do půlnoci neděle 10. března, následně na ně sám hráč odpověděl. „Rosa“ také vybral nejzajímavější dotaz, jeho autor – Jana Řečínská – se může těšit na podepsané klubové tričko a dvě vstupenky na hokej.

Redakce si vyhrazuje právo smazat nevhodné, nesmyslné nebo opakující se otázky.

Tomáš F. (Hradec Králové)
10.3.2019, 22:29
Zdravím Mislave,
gratuluji k povedené sezoně a přeju rychlou léčbu zranění, snad budete brzy zase fit. :)

Rád bych se Vás zeptal na pár otázek.
Minulou sezónu jste si zahrál za 3 různé kluby a ve 3 různých ligách. Bylo to pro Vás náročné se takto přizpůsobit danému prostředí a podmínkám? Kde se Vám líbilo nejvíce a jak srovnáváte kvality české a slovenské ligy?
V právě probíhající sezóně jste se vypracoval na pozici jednoho z nejlepších obránců extraligy. Máte nějaké další cíle, kterých chcete v extralize dosáhnout, nebo v nich být ještě lepší? Jestli ano, jaké?
A na závěr bych se chtěl zeptat, jak hodnotíte hradecké fanoušky, jejich chorea a atmosféru, kterou při zápase vytváří?

Díky za odpovědi a hodně štěstí nejen v kariéře.


Odpověď:
Ahoj Tomáši,
předem Vám moc děkuji za gratulaci a přání. K Vašim dotazům:
Hokej je stále stejná hra a na mně bylo, abych hrál, a ne se díval, jestli hraju tady nebo někde jinde. Všude, kde jsem byl, jsem se snažil hrát co nejlépe a nechat za sebou co nejlepší stopu. Chtěl jsem samozřejmě zůstat v Hradci, ale v Banské Bystrici jsem doma, takže tam se mi líbilo taky. Rozdíly v obou ligách jsou, ale myslím, že dva nebo tři top kluby ze Slovenska by se uplatnily i v české extralize a uhrály by tu dobré výsledky. Týmy, které hrají na Slovensku dole, už nemají takovou kvalitu, jsou podle mě spíše na úrovní první ligy v Česku.
Díky za uznání, ale moc mi nesedí, že zrovna já bych byl jeden z nejlepších obránců extraligy :-) Chtěl bych hrát především tak, abych byl prospěšný mužstvu. A samozřejmě bych rád vyhrál v extralize titul, nejlépe už v tomto roce. To je můj cíl.
Fanoušci jsou opravdu výborní a jejich chorea také. Naposledy, když udělali tu plachtu s tvářemi, to bylo takové malé umělecké dílo. Klobouk dolů před nimi, všem moc děkujeme za podporu.
Jana Řečínská (Hradec Králové)
9.3.2019, 22:53
Zdravím, musím napsat, že chodíme na hokej společně s manželem a Ty jsi jeden z našich nejoblíbenějších hráčů. I proto, že máme moc rádi Chorvatsko. Nedávno jsme si objednali chorvatskou vlajku a tak jsme dost smutní z Tvého zranění, že ji už nepoužijeme. Jaký je v současnosti Tvůj vztah k Chorvatsku? A mluvíš ještě chorvatsky?
Držíme palce, ať se uzdravíš.

Odpověď:
Ahoj Jano,
moc děkuju za uznání a přání, vážím si toho. Všimnul jsem si, že v ochozech je jedna chorvatská vlajka, takže když ji postřehnu, vždy tím směrem mávám. V Chorvatsku mám rodiče a všechny příbuzné a já sám jsem se přestěhoval na Slovensko až ve čtrnácti letech. Prvních sedm ročníků jsem chodil do školy v Chorvatsku, takže chorvatsky samozřejmě mluvím. Nedávno, jak jsem byl zraněný, tak jsem dokonce doma v Chorvatsku byl.
Anna Čukatová (Hradec Králové)
9.3.2019, 22:28
Kdo je Tvým velkým vzorem a co tě přimělo hrát hokej.
Přeji mnoho úspěchů a moc ráda Vás vidím na ledě

Odpověď:
Ahoj Anno,
díky za přání a dotaz. Tatínek mě dal na hokej už ve třech letech, takže hraju už od útlého věku. Mým velkým sportovním vzorem je již zesnulý chorvatský basketbalista Dražen Petrovič.
Mercedes (Hradec Králové)
9.3.2019, 19:02
Jak to vypadá s rukou ?

Odpověď:
Ahoj,
mám dole dlahu a začal jsem to postupně rozcvičovat. Uvidíme, jak to půjde dál a jak se vůbec bude vyvíjet mobilita té ruky. Doufám, že na semifinále bych měl být ready :-)
Jirka (Hradec Králové)
9.3.2019, 16:32
Ahoj Mislave,
musím uznat, že když jsem tě minulou sezonu viděl v týmu, tak jsem od tebe nic zázračného nečekal, ale každým zápasem jsi pak byl lepší a lepší a letos tvoje zlepšování nabralo ještě větší intenzitu. Jen tak dál, děláš radost každému fanouškovi hokeje ;)
Moje otázka: Cítíš se víc jako Chorvat, nebo Slovák, nebo už jsi stihl zapustit i české kořeny a jsi prostě Slovan? :) Díky a ať je ruka co nejdřív v pořádku.


Odpověď:
Ahoj Jirko,
moc děkuju za uznání a podporu. Cítím se být jak Chorvatem, tak Slovákem. Moje přítelkyně je Slovenka, pochází z Banské Bystrice. Teď už je to jedenáctá sezóna, kdy hraju mimo domov, a už je to skoro stejná doba, kterou jsem strávil doma v Chorvatsku. Je to takové na půl cesty, možná to pojmenování Slovan je to správné :-)
Marek (Hradec Králové)
9.3.2019, 16:20
Ahoj Mislave slyšel jsem že máš zlomenou ruku a konec sezony ? Dále jsem rád že si podepsal novou smlouvu si pro nás klíčovej bek s Kácou. A co říkáš na Hradecký Fanoušky a na město ? A přal bys play off Brno ?

Odpověď:
Ahoj Marku,
díky za podporu. Měl jsem natržený vaz v lokti, doufám, že urveme semifinále a pak už bych měl být ready. Jak už jsem říkal, fanoušci jsou tady skvělí a město je taky super. Je tady hodně parků, je to blízko do Krkonoš, takže i ve volných dnech si tady dokážeme zpestřit program vším možným. Je tady také skvělé divadlo, na představení už jsme byli a chystáme se na další. S Brnem jsme odehráli letos dobré partie, ale mně je v podstatě jedno, s kým hrajeme.
Nikola
9.3.2019, 16:18
Ahoj,
nejdříve ti pogratuluji, protože to ocenění získáváš právem.
Jak se ti v Hradci líbí? Máš nějaký předzapasový rituál?
Děkuji za tvé služby a buď brzo zdráv!
ps: svíčková nebo halušky
Nikča

Odpověď:
Ahoj Nikolo,
díky za gratulaci a přání. V Hradci se nám moc líbí, jak už jsem odpovídal výše. Při domácích zápasech vždycky přijdu ještě hodinu před srazem a s Kukem (Romanem Kukumbergem) si dáme kávičku a posloucháme maďarské cigánské písničky :-)
P.S.: Asi svíčková :-)
Jaroslava Racíková (Litvínov)
9.3.2019, 15:34
Dobrý den, nejprve Vám chci popřát hodně úspěchů v hokeji i životě.
Jaké byly Vaše hokejové začátky, kdo Vás k hokeji privedl a o čem jste jako malý kluk nejvíce snil? Dekuji. JARKA


Odpověď:
Dobrý den Jaroslavo,
moc Vám děkuji za přání. Jak už jsem říkal, s hokejem jsem začínal, když mi byly tři roky. Přivedl mě k němu táta, který sám hrál hokej v Chorvatsku. Zápasy v televizi jsem moc sledovat nemohl, v Chorvatsku ho nedávali. V roce 2008, když jsem přišel na Slovensko, tak věci jako YouTube nebo podobné ještě tak nefrčely. Nemohl jsem tedy koukat ani na videa, maximálně jednou za čas na nějaký dobrý hokejový fight. Pro mě, nebo spíš mého tatínka, byl vrchol slovenská nebo česká extraliga, to byl pojem. Nějaké konkrétní sny jsem ale neměl, chtěl jsem zkrátka hrát hokej někde ve světě.
Libor Šanda (Hradec Králové)
7.3.2019, 20:07
Dobrý den,
jako sportovec musíte dbát na životosprávu.Chci se zeptat,zda se v kuchyni pohybujete pouze jako strávník anebo se chopíte i vařečky.Pakli-že ano,tak zda máte nějaký opravdu osvědčený recept a myslím tím něco z chorvatské kuchyně.

Děkuji za odpověď a přeji, aby se Vám vyhýbala zranění.

Libor

Odpověď:
Dobrý den Libore,
správná životospráva musí být. Moje přítelkyně je neskutečná kuchařka, i když moc nemá ráda, když o ní mluvím jako o kuchařce :-) Ale jde jí to fakt skvěle. Občas něco udělám i já, ale jsem spíš takový asistent, dochucování a ty šéfkuchařské věci nechávám na ní. Chorvatská kuchyně má spíše těžká jídla a není to něco, co by měl sportovec jíst každý den. Když jsem ale doma, mamina uvaří buď ryby nebo třeba čevapy, ty mám moc rád. Díky za přání.
Lukáš (Hradec Králové)
7.3.2019, 15:14
Ahoj Mislave jsem moc rád že si podepsal novou smlouvu. Jak vypadá tvouj zdravotní stav budeš hrát Play Off? Gratuluji k hráči měsíce Únor. Dávej góli i příští sezóně 2019/ 2020. Dofám že tě nominujou na Ms. Seš skvělí hráč.

Odpověď:
Ahoj Lukáši,
díky za gratulaci a přání, snad góly budou padat. Ohledně zdravotního stavu jsem už odpovídal výše. Uvidíme, jak to dopadne okolo mistrovství světa, máme tam kupu dobrých obránců. Na reprezentačních srazech, pokud budu nominován, se budu snažit s tím popasovat co nejlépe a pak už to bude jen na trenérech.
Další stránky
12>>