Hráč září 2018: Petr Zámorský

Stejně jako vloni, i letos si budou moci hradečtí fanoušci zvolit nejlepšího hráče týmu za každý měsíc. Za září byla nominována trojice Patrik Miškář, Tomáš Vincour, Petr Zámorský a právě jediný zástupce obranných řad získal nejvíce hlasů. Z téměř osmi stovek jich bylo přes 46 %. Hradeckému zadákovi mohli fanoušci posílat dotazy skrze offline rozhovor, následně na ně Petr Zámorský odpověděl. Zároveň vybral nejoriginálnější dotaz, který položila uživatelka Lucka (lluucciikkh@seznam.cz), ta se může těšit na podepsané tričko Mountfieldu HK a dvě vstupenky na hokej.

Redakce si vyhrazuje právo smazat nevhodné, nesmyslné nebo opakující se otázky.

Lucka
13.10.2018, 12:38
Ahoj Zámku,

předem tobě i týmu chci pogratulovat k dosavadním výkonům, zatím to šlape parádně. Chtěla bych se zeptat na pár věcí:

1. Máš z obránců kdekoliv (extraliga, NHL, KHL historie) nějakého hráče, kterého sleduješ, jehož herní styl se ti líbí a je pro tebe vzorem?
2. Je v extralize nějaký hráč, kterého vyloženě nemusíš a těšíš se, až ho v zápase trefíš? :)
3. Co nejpeprnějšího jsi slyšel od protihráče na ledě nebo co jsi sám vypustil z úst? :)
4. Na bruslích máš žluté tkaničky, stejně jako Saša Ovečkin nebo u nás dřív Ríša Jarůšek, má to nějaký hlubší význam?

Díky za odpovědi a ať se daří alespoň stejně tak, jako doteď :)

Odpověď:
Ahoj Lucko,
děkuju za gratulaci, k tvým otázkám:
1. Vzory jsem měl spíš když jsem byl mladší, byli to hlavně Martin Hamrlík a Karel Rachůnek. Ze současných obránců se mi líbí, jak hraje Erik Karlsson a taky Magnus Nygren, který je teď v Davosu a já proti němu hrával ve Švédsku. Vzor tedy vyloženě nemám, ale líbí se mi, jak tihle hráči hrají.
2. Žádný takový není. Beru to tak, že každý bojuje za svůj tým a dává do toho vše, co umí.
3. To souvisí s předchozí odpovědí. K zápasům podobné řeči patří, v play off je to ještě častější něž v základní části. Týmy tam na sebe narazí třeba i sedmkrát, takže tam určitě nějaké narážky padnou. Nic konkrétního si nevybavím, navíc to nejsou úplně věci, které by se daly publikovat :-)
4. Hlubší význam to nemá, asi od šesté třídy si do bruslí dávám žluté tkaničky, zatím ještě nepřišel moment, že bych to chtěl změnit. Nosím je tedy vyloženě ze zvyku.
Děkuju, tobě taky :-)
Tom (Borohrádek)
13.10.2018, 11:38
Zdravím,
zajímalo by mě, jak vzpomínáte na svojí povinnou školní docházku, který předmět Vám šel a který byl noční můra? :D
Díky,
S pozdravem Tom

Odpověď:
Ahoj Tome,
na školu mám dobré vzpomínky. Chodili jsme s klukama na sportovní školu, takže jsme byli pořád spolu. Byla to sranda, ale samotná školní docházka pro nás moc oblíbená nebyla. Byl jsem spíš průměrný student, ani jsem nevynikal, ani nepropadal. Šel mi hlavně tělocvik a zajímal mě dějepis, noční můrou byla asi čeština, ta mě moc nebavila.
Jan V. (HK)
11.10.2018, 13:55
Ahoj Petře,
rád bych se zeptal, jaké to bylo setkat se v jedné šatně s Henrikem Lundqvistem a zda je pravda, že se jedná o jednoho z největších profesionálů a vlastně i jedné z celebrit v New Yorku? Čím myslíš, že je to, že právě brankáře navíc se švédskou národností v NY tolik zbožňují? Je jiný hráč, který tě v zámořském ” dobrodružství ” něčím zaujal?

Druhá otázka je přímo na tebe a do tvých vzpomínek ... pamatuješ si, jakým způsobem jsi se radoval ze svého prvního gólu v mládežnických kategoriích potažmo v seniorském hokeji? :)

Ať se daří, drží zdraví a pálí, co to jde!


Odpověď:
Ahoj Honzo,
nenazval bych to úplně tak, že jsem byl s Henrikem v jedné kabině, ale zažil jsem s ním dva přípravné kempy. Je to absolutní profesionál, ale na druhou stranu je i lidský. Je to opravdu přátelský člověk, a proto si asi lidi v New Yorku získal na svou stranu. Navíc si na nic nehraje, i když po tom co má za sebou by klidně mohl. V New Yorku má za sebou neuvěřitelnou kariéru, už deset patnáct let patří mezi tři nejlepší gólmany NHL, což může být taky jeden z důvodů. V kempu byl ještě Rick Nash, to je taky neuvěřitelný hokejista, ale taky fantastický člověk. Kdykoliv jsem se ho na něco zeptal, vždycky mi poradil. Na tyhle hráče můžu říct jenom pozitiva.
V mládeži si to už nepamatuju. V seniorech si to ale pamatuju dobře, bylo to 4. nebo 5. kolo, kdy jsme hráli se Zlínem v Litvínově. Hráli jsme přesilovku 5 na 3, nahrávali mi Martin Hamrlík a Petr Čajánek a já jsem střílel z voleje na vzdálenější tyč. Vyrovnali jsme tím gólem na 1:1, to mám pořád v živé paměti. Byla to obrovská euforie, byla to moje první sezóna a hned ve čtvrtém zápase jsem dal gól a zařídil jsem body pro tým. Odjel jsem do středního pásma a tam jsem se radoval a dělal blbosti :-)
Za přání moc děkuju.
Ondřej (Hradec Králové)
10.10.2018, 16:41
Zdravím Petře.
Myslím si, že už na to máte věk. Co zkusit si nechat narůst plnovous jako má Brent Burns a do nedávná i Joe Thornton :D Do toho vlasy jako Erik Karlsson a podle mě by Vám to hodně slušelo ;) Jen ta představa stojí za to :D :)

Smím se Vás zeptat jaké číslo rád nosíte na dresu? Viděl jsem Vás v číslech 3,92,20,24 snad jsem na žádné nezapomněl. Je Vám to jedno jaké máte? Nebo jaké číslo by jste nechtěl mít na svém dresu ? :)

Přeji Vám hodně úspěchu v osobním životě ale i na ledě a hlavně žádné zranění :)Odpověď:
Zdravím Ondřeji,
v první řadě děkuji za přání.
Delší vlasy mám rád, to je asi vidět. Ty vousy asi neklapnou, když se neholím tři nebo čtyři dny, už mě to začne svědět a to mi vadí. Holím se často a do hladka, takže s tím plnovousem to moc nadějně nevidím :-)
Mám rád číslo 24, které mi přidělili už v mládeži. Když jsem měl jiné číslo, bylo to většinou proto, že už 24 nebylo volné. Loni jsem hrál v Hradci s dvacítkou a nijak zvlášť mi to nevadilo. Kromě jedničky bych asi zvládl každé číslo.
Vojta (Broumov)
9.10.2018, 19:40
Ahoj, proč jsi si vybral roli obránce ?

Odpověď:
Ahoj Vojto,
roli obránce jsem si nevybral sám, ale vybrali mi ji trenéři v mládeži.
Vojta (Hradec Králové)
9.10.2018, 16:56
Ahoj Petře, se kterým spoluhráčem se ti hraje/hrálo v obraně nejlépe?

Odpověď:
Ahoj Vojto,
spoluhráčů v obraně už pár bylo. První tři roky ve Zlíně jsem hrál s Daliborem Řezníčkem, spolu nám to docela šlo. Ve Švédsku jsem skoro celou dobu nastupoval s Alexandrem Hellströmem, s ním se mi taky hrálo dobře. Tady v Hradci se mi dobře hraje s Tomášem Linhartem, kterého znám už ze Zlína.
Tomáš (Týniště nad Orlicí)
9.10.2018, 16:56
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, jestli se Vám někdy stala nějaká banalita, například zapomenuté brusle nebo něco, na co ještě dnes rád se smíchem vzpomínáte.
Děkuji, Tomáš

Odpověď:
Ahoj Tomáši,
jednou v mládeži se mi stalo, že jsme jeli na zápas do Přerova a já si doma zapomněl holenní chrániče. Zjistil jsem to při vybalování asi dvě hodiny před zápasem. Naštěstí se mnou zrovna jeli rodiče, takže taťka byl tak rychlý a stihl mi je přivézt. Tohle bylo docela nepříjemné.
Lukáš Kovařík (Hradec Králové 2)
9.10.2018, 16:08
Petře gratuluji k výhře hráče měsíce Září. Jsem rád že od zápasu k zápasu vyhráváte, jen v tom pokračujte dál. Doufám že za Mountfield Hradec Králové budeš hrát co nejdéle, budeš dávat jeden gól za druhým. V Pátek 12.10. prorazit Bílí tygři Liberec a v Neděli 14.10. musí te prorazit Plzeň.
Hodně štěstí ti v hokeji ti přeje fanoušek Lukáš Kovařík z Hradce Králové.

Odpověď:
Ahoj Lukáši,
děkuju za gratulaci a přání. Jsme samozřejmě taky rádi, že nám hra funguje a že sbíráme body. Určitě ale jsou i nějaká okénka, která můžeme ještě vylepšit.
Jakub Lochman
9.10.2018, 14:03
Ahoj,
Ty jsi asi nejzkušenéější bek, kterého máme.

Odpověď:
Ahoj Jakube,
za nejzkušenějšího se určitě nepovažuju, v týmu máme zkušenější obránce, třeba Dominika Graňáka nebo Tomáše Linharta.
Jakub Šípal (Hradec Králové)
9.10.2018, 11:21
Ahoj Petře, chtěl bych se tě zeptat jak se ti v týmu Mountfield HK líbí a jak to vidíšs cílem pro letošní sezónu. Děku za odpověď tvůj věrný fanda i fanoušek Mountfield HK.

Odpověď:
Ahoj Jakube,
v klubu se mi líbí a zatím jsem tady se vším spokojený. Kdyby tomu tak nebylo, tak tady asi nejsem. Co se týče sezónních cílů, chceme se dostat do play off a bylo by super, kdyby se nám povedlo udělat první šestku. Teď se nám daří a měli jsme nějakou šňůru výher, ale je to hokej a kdykoliv se to může otočit, i když to nechci přivolávat. V play off už se pak může stát cokoliv, takže další cíle si případně dáme později.
Další stránky
12>>