pá 17.3.2006 | Lukáš Souček

Velmi vyrovnané utkání dorostenců vyznělo lépe pro PZ Kladno

Do zápasu vlétli domácí s velkou chutí, avšak kladenský gól v jedenácté minutě je trochu zabrzdil. Ve druhé části hry bylo vše naopak, PZ Kladno předvedlo výborný nástup a vedlo 2:0. Energetici, ale zásluhou povedeného blafáku Tomáše Marka snížili na 1:2 a o deset minut později bylo srovnáno, když zprvní střílel Tomáš Rychtera. Za stavu 2:2 se také tato třetina dohrála. Rozzuzlení celého utkání tak přineslo až posledních dvacet minut. Domácí dřeli a směrovali utkání alespoň k těsnému vítězství. Štěstí se ale v závěru přiklonilo na kladenskou stranu, což mělo za následek třetí branku v hradecké síti. Východočeši se ještě pokoušeli o zvrat při hře v power-play, ale PZ Kladno své vítězství pojistilo střelou do prázdné branky. S posledním hvizdem rozhodčího odstartovali bujaré oslavy hostujícího celku. Hlavní kouč dorostenců, Tomáš Luštinec zápas krátce ohodnotil, "Hráči si sáhli na dno sil. Utkání by více slušela remíza, jeden bod by jsme si za předvedený výkon zasloužili. V závěru se štěstí přiklonilo k soupeři". Fotografie z utkání naleznete v podrobnostech tohoto článku.