Zápasy
st 4.10.2006 | Daniel Višňák

Šlágr kola vyzněl lépe pro Ústí, to veze z Hradce Králové vítězství 4:2

Do středeční bitvy o první místo měli domácí výtečný start, už v 1. minutě dostal do varu zaplněné hradecké ochozy rychlým gólem Patrik Fořt. Po první třetině šli ale nakonec do šaten spokojenější hosté, protože po brankách Janků a Antoše otočili vývoj zápasu. Výteční brankář Zikmund ve druhé dvacetiminutovce neinkasoval, naopak Lvi přidali třetí branku po třetím využití početní převahy. I v poslední třetině byl jasným severočeským králem brankář Zikmund, ten inkasoval podruhé až v 57. minutě, kdy hradecký Petr Domin upravil výsledek na konečných 4:2.

Audio hodnocení P. Fořta
Audio hodnocení V. Jeřábka

Hradečtí měli do zápasu raketový vstup, ihned po úvodním buly se dral do sóla Roubík, jeho střelu vyrazil Zikmund na hůl Patrika Fořta a ten ústeckého brankáře nadvakrát překonal – 1:0. Hned ve 2. minutě měli domácí výhodu přesilové hry, i když si vytvořili několik šancí, žádná z nich brankou neskončila. Trest přišel z první přesilovky hostů hned v zápětí, Vítek z modré čáry nabil číhajícímu Pavlu Janků a ten se zblízka nemýlil – 1:1. Když v 8. minutě promarnili domácí téměř dvouminutovou převahu dvou mužů v poli, udeřilo znovu na druhé straně. Hosté i svou dvou přesilovku v zápase přetavili v gól, ten si na své konto připsal kapitán Lvů Milan Antoš. Do konce první třetiny měli hradečtí ještě dvě možnosti k vyrovnání, ale ani z jedné přesilovky recept na Zikmunda nenašli, stejně tak skončila i naštěstí pro domácí třetí početní výhoda hostů ze samého závěru první dvacetiminutovky.

I ve druhé třetině byli brankově efektivnější hosté. Ve 24. minutě hráli čtvrtou přesilovou hru a slavili v ní třetí branku. Na hranici brankoviště milimetrovou tečí po střele Grofa zvyšoval na 3:1 Jan Klobouček. Hradeckým hokejistům jakoby ve středu chyběl pomyslný poslední krůček, za záda Zikmunda nemohli propasírovat puk ani ze svých největších šancí. Ústecký brankář si s jistou poradil s pokusy Fořta a i přesilovkového nájezdu Buriana. Na druhé straně mohlo být Energetikům ještě hůře v závěrečných minutách druhé třetiny při další početní převaze hostů, ale Hylák několika výtečnými zásahy držel pro Východočechy ještě teoretickou naději do třetí třetiny.

Ta trvala až do 55. minuty, kdy Ústí zvýšili Martincem na 4:1. Před čtvrtým gólem hostů ale zasypali domácí brankáře Zikmunda pěknou sprškou střel, ale bohužel ve středu neměli potřebné štěstí v koncovce. Po snížení volala zejména přesilová hra z 53. minuty, ale Zikmund byl pro Energetiky nepřekonatelnou překážkou. Výsledek ještě kosmeticky upravil v 57. minutě domácí Petr Domin. V samém závěru utkání zkusili Energetici ještě power-play, zamkli Lvy v obranném pásmu, ale střela Vondráčka, stejně tak jako dorážka kapitána Roubíka za zády Zikmunda neskončily. Poslední tečkou za zápasem byla bitka v podání Martina Koudelky a Tomáše Houdka, domácí útočník i bez přilby rozdal Houdkovi několik tvrdých úderů za které sklidil u publika zasloužený aplaus.

V sobotu zajíždí Energetici do Kadaně, v pondělí pak do H. Brodu. Na tento zápas pořádá FanClub HC VČE Hradec Králové autobusový zájezd. Jeho cena je 130 Kč a přihlásit se na něj můžete na tel. číslech 604 973 086 (Jan Placák) a nebo 775 314 364 (Alena Urminská). Doma se hradečtí hokejisté představí znovu příští středu v utkání s Berounem.

Audio hodnocení P. Fořta (autor Václav Plecháček - ČRoHK 90,5 FM)
Audio hodnocení V. Jeřábka (autor Václav Plecháček - ČRoHK 90,5 FM)

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Burian 0 0 0 0 0
Richard Diviš 0 0 0 0 0
Petr Domin 1 0 1 0 0
Miroslav Fišer 0 0 0 0 0
Patrik Fořt 1 0 1 0 0
Petr Haluza 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 0 0 0 0
Tomáš Linhart 0 1 1 0 0
Petr Mocek 0 0 0 0 0
Ondřej Potůček 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 1 1 0 0
Jan Starý 0 0 0 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Michal Šeda 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Zdeněk Toužimský 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0
Roman Vondráček 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Alexandr Hylák 60 37 4 33 89,19 0 0

Ohlasy k utkání

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér Hradce Králové):
Dnes byl v Hradci k vidění parádní hokej, přes skvělou kulisou. Vyhrál šťastnější. Ústí jsme dostávali poměrně hodně pod tlak, měli jsme hrozně moc šancí, ale nepřekonali jsme výborného Zikmunda. Po dlouhé době jsme dostali hned tři góly v oslabení, Ústí nám ukázalo, jak se mají hrát přesilové hry. My měli dlouhou dvojnásobnou převahu, ale bohužel jsme se v ní neprosadili. Dnes jsme netrefovali vůbec bránu, Ústí vytěžilo z minima maximum, na druhou stranu hráči, kteří se za Ústí prosadili, byli zkušení a přesně věděli, kam má puk jít, tedy nahoru. Byli jsme rovnocenným soupeřem a prohra nás moc mrzí, jedem ale dál.

Patrik Fořt (útočník Hradce Králové):
Kdybych dal dnes alespoň dvě nebo tři šance ze všech, co jsem měl, tak jsem museli vyhrát. Měl bych zakončovat víc nahoru. Určitě nás dnešní porážka nepoznamená, nebo v to pevně věříme. Musíme jít zápas od zápasu, určitě jsme nepočítali s tím, že bychom mohli celou soutěž vyhrávat. Jedna prohra ale nic neznamená a my musíme jít dál, už v sobotu nás čeká těžký zápas v Kadani a na něj se musíme plně soustředit a utkání s Ústím prostě hodit za hlavu.

Vladimír Evan (asistent trenéra Ústí nad Labem):
Začali jsme špatně, už v 16. vteřině jsme dostali branku. Ve druhé minutě následovalo oslabení, kde si domácí vytvořili několik šancí. Výborný Jirka Zikmund ale všechno pochytal. Důležitým momentem bylo přestání přesilovky Hradce 5 na 3, poté jsme se zvedli a dali tři góly z přesilovek, což nás hodně nastartovalo a týmu pomohlo. Ve druhé třetině byl zápas nadále vyrovnaný, kralovali oba brankáři. V poslední části jsme už výsledek ubránili, výrazný podíl na tom má brankář Zikmund. Jsme s výhrou spokojeni, potřebovali jsme po porážce v H. Brodě a výhře doma nad Kadaní uhrát venku body se silným týmem, což se nám podařilo. Musíme hráčům poděkovat za vynikající výkon.

Pavel Janků (útočník Ústí nad Labem):
Zlomovým okamžikem pro nás byla přesilovka 5 na 3, kterou jsme dokázali ubránit. Hradec dal rychlý gól, což ho hodně nastartovalo, ale my jsme věděli, že je před námi ještě celé utkání a dá se s tím něco udělat. Přesilovky pilujeme pořád, ale dnes nám prostě vyšly, asi to bylo i štěstí, ale to k tomu patří. Bez brankáře Zikmunda bychom tady dnes určitě nevyhráli, hrozně nás podržel a byl jasnou jedničkou zápasu. Jsme moc rádi, že jsme uspěli na ledě Hradce, který vede tabulku.

Fotogalerie