Zápasy
so 4.11.2006 | Daniel Višňák

Hradec přehrál Jihlavu 7:3, v pondělí jede do Ostravy

První třetina zápasu mezi Hradcem Králové a Duklou Jihlava rozhodla o tom, kdo si na svůj účet připíše plný bodový zisk. Energetici vstoupili do zápasu famózně, už v první minutě vedli po brance Fořta 1:0, o chvíli později musel uklidňovat své svěřence trenér Vlk při time-outu. Ani to ale Jihlavským nemohlo k tomu, aby zastavili rozjeté Energetiky. Domácí v úvodní třetině překonali Řehoře v hostující brance ještě čtyřikrát a vytvořili si náskok 5:0. Po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli stav 7:1 a bylo to jasné, že si Jihlava body z Hradce v sobotu nepoveze a to i přesto, že v samém závěru zápasu skóre kosmeticky snížila na 7:3. V zápase si připsali po dvou brankách hradecký Jan Starý a Petr Haluza.

Hned od první minuty zápasu dali domácí Jihlavě vědět, že to v Hradci nebudou mít vůbec lehké. Miroslav Fišer vybojoval na polovině hřiště puk, obehrál jihlavského obránce a krásnou přihrávkou vybídl ke skórování Patrika Fořta. Třetí minuta přinesla oddechový čas hostí, kteří byli v tu chvíli pod velikým tlakem Energetiků. Ve správném čase na správném místě byl v 7. minutě Jan Starý, který pouze do Koudelkovy přihrávky vložil hůl a zvýšil na 2:0. V polovině úvodní části hry ujel ve vlastním oslabení Patrik Fořt, mezi kruhy se zastavil a nabídl šanci pro Jaroslava Roubíka, který touto výzvou nepohrdl a pod tělem Řehoře poslal hradecké do tříbrankového vedení. V závěru třetiny přidali domácí ještě dvě branky, nejprve výstavní trefou zvyšoval na 4:0 Petr Haluza a účet úvodních dvaceti minut uzavřel druhým gólem v utkání Jan Starý v závěru početní převahy Východočechů.

Ve druhé třetině domácí pohodlně kontrolovali svůj náskok, který ještě dvěma góly navýšili. Nejprve v přesilové hře upravil na 6:0 tečí Petr Haluza a ve 37. minutě překonal Řehoře v Jihlavské brance posedmé bombou od modré Petr Mocek, který touto brankou využil dvojnásobnou početní převahu Energetiků. Stejnou možnost měli i hosté, ti hráli v převaze dvou mužů v poli téměř dvě minuty, ale Hylák byl pokaždé na místě. Domácího brankáře překonal až ve 37. minutě v době kdy Východočeši dohrávali druhou polovinu dvojnásobné přesilovce už ve čtyřech Rytnauer – 7:1.

V závěrečném dějství se už utkání pouze dohrávalo. Energetici sice inkasovali ještě dvě branky, nejprve přesilovkový gól Dobrovolného a pak po úspěšném zakončení přečíslení i branku z hole Padělka, ale ani to nemohlo nic změnit na tom, že si hradečtí připsali na svůj účet v sobotním utkání přesvědčivé vítězství.

Hradečtí hokejisté se díky vítězství Chomutova v Prostějově až na nájezdy vrátili zpět na první místo 1. ligy, kde mají před severočeským celkem náskok jednoho bodu. "Dostihy o první místo neřešíme, snažíme se jít zápas od zápasu a v každém odevzdat maximum," řekl po utkání domácí trenér Vladimír Jeřábek novinářům. V příštím utkání zajíždí Energetici v pondělí do Ostravy. Ve středu přivítají doma od 18:00 Olomouc.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Burian 0 0 0 0 0
Richard Diviš 0 0 0 0 0
Petr Domin 0 0 0 0 0
Miroslav Fišer 0 1 1 0 0
Patrik Fořt 1 1 2 0 0
Petr Haluza 2 0 2 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Jaroslav Koma 0 2 2 0 0
Martin Koudelka 0 2 2 0 0
Petr Mocek 1 0 1 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Ondřej Potůček 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 1 1 2 0 0
Jan Starý 2 0 2 0 0
Patrik Šebek 0 0 0 0 0
Michal Šeda 0 1 1 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Zdeněk Toužimský 0 1 1 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0
Roman Vondráček 0 2 2 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Alexandr Hylák 60 29 3 26 89,66 0 0

Ohlasy k utkání

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér Hradce Králové):
První třetina rozhodla celé utkání. Pak jsme ho už dohrávali. Konečně jsme odehráli zápas bez nervů, který jsme dokázali rozhodnout relativně brzy. Důležité je, že se nám chytila po delší době znovu první formace, což jsme také potřebovali. Dostihy o první místo neřešíme, snažíme se jít zápas od zápasu a v každém odevzdat maximum.

Petr Vlk (hlavní trenér Jihlavy):
Jestliže prohrajeme první třetinu 0:5, tak můžeme jen horko těžko pomýšlet na úspěch. Věděli jsme, že domácí budou v pohybu a nasazení nepříjemní, na což jsme hráče upozorňovali. Bohužel jsme k začátku zápasu přistoupili tím nejhorším způsobem a dopadlo to tak, že po první třetině byl stav 5:0 pro Hradec a zápas se víceméně dohrával. Zápas se mi špatně hodnotí, jsem rád, že je za námi a už se díváme dopředu.

Fotogalerie