Zápasy
so 18.11.2006 | Daniel Višňák

Drama s H. Brodem nebralo konce

Derby s Havlíčkovým Brodem přilákalo do tribun východočeského stadionu třetí nejvyšší návštěvu letošní sezóny, ta byla svědky výborné hokejové podívané plné nervydrásajících okamžiků. Hradec na začátku druhé třetiny prohrával 1:2, po brankách Diviše a Pazdery znovu naklonil příznivěji stav na svou stranu. Když zvyšoval v závěrečné dvacetiminutovce domácí Šebek na 4:2, vypadalo to, že si Energetici v klidu dokráčí pro tři body. Havlíčkobrodský Kubeš ale při vlastním oslabení 5 na 3 snížil a drama nebralo konce. Utkání definitivně rozsekl v 59. minutě druhých gólem v utkání při power play hradecký Richard Diviš.

Do zápasu měli aktivnější vstup Energetici, kteří zasypali hostujícího brankáře Růžičku několika ošemetnými střelami. Strážce havlíčkobrodské svatyně nejprve vytěsnil Šebkovu střelu těsně nad svou horní tyč, poté si poradil i se střelou Haluzy z přečíslení. Červené světlo za hostující brankou rozsvítil až po přihrávce Lesáka Pavel Suchý, na jeho střelu po ledě byl Růžička krátký. Slibná šance na vyrovnání se otevřela Rebelům ve 13. minutě, ale dvojnásobnou přesilovku ve vyrovnání nepřetavili. Ujala se až pohotová střela Vargy nad Hylákovu lapačku z 18. minuty.

Druhá třetina byla především ve znamení obratu hostů a následného drtivého tlaku Energetiků, který odstartovala vyrovnávací Divišova trefa. Rebelové ve 23. minutě překvapili domácího brankáře Hyláka bekhendovou střelou Kreuzera z úhlu a šli tak do vedení. Na Východočechy padla rázem deka, hosté se otřepali a najednou to byl Hylák, kdo byl v jednom ohni střel. Šokovat domácí publikum mohl Němec, ale své sólo neproměnil. Obrat nastal až ve 36. minutě, Richard Diviš nejprve ve vlastním oslabení nedokázal proměnit svoji obrovskou šanci, následně ale vše napravil, kapitán Roubík ho poslal do samostatného nájezdu, který mladý útočník parádně zakončil – 2:2. Ve závěru třetiny hráli domácí přesilovku 5 na 3 využili ji hned za šest vteřin. Vyhrané buly směřovalo na Aleše Pazderu, jeho dělovku zastavila až síť havlíčkobrodské branky – 3:2. Tlak domácích neustal, naopak ještě gradoval. Růžička naštěstí pro Rebely v pokračující přesilové hře dokázal s vypětím všech sil zalehnout puk a tím osvobodit svůj celek z drtivého náporu Energetiků z něho domácí vytěžili pouze břevno.

Ve třetí třetině vrátil domácím klid na hokejky chladnokrevným zakončením Patrik Šebek, který zvyšoval ve 44. minutě na 4:2. O několik minut později hráli Energetici druhou dvojnásobnou přesilovou hru, chyba na modré čáře však nahrála Kubešovi, který přesně zakončil svůj únik a dostal Rebely opět kontaktní brankou do zápasu. Následné dvě početní převahy pořádně zamotali domácím obráncům hlavy, ale H. Brod se kýženého vyrovnání nedočkal. Při závěrečné poer-play vzal definitivně Rebelům naději na bodový zisk svou druhou brankou v utkání Richard Diviš, který upravil výsledek na konečných 5:3.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Burian 0 0 0 0 0
Lukáš Daňo 0 0 0 0 0
Richard Diviš 2 0 2 0 0
Petr Domin 0 1 1 0 0
Miroslav Fišer 0 0 0 0 0
Petr Haluza 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 1 1 0 0
Václav Lesák 0 1 1 0 0
Petr Mocek 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 1 0 1 0 0
Jaroslav Roubík 0 3 3 0 0
Pavel Suchý 1 0 1 0 0
Patrik Šebek 1 0 1 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Zdeněk Toužimský 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0
Roman Vondráček 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Alexandr Hylák 60 24 3 21 87,50 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Mička (asistent trenéra H. Králové):
Dneska to bylo bojovné utkání z obou stran, Havlíčkům Brod hraje hodně nepříjemně, je to často samé osekávaní nebo držení. Nám se podařilo jít do vedení 1:0, pak jsme ale nevyužili šance a do poloviny zápasu jsme prohrávali 1:2. Když jsme se dostali znovu do vedení a měli zápas kontrolovat, tak vyrobíme hrubku při přesilovce 5 na 3 inkasujeme. Následovaly dvě přesilovky Brodu, naštěstí jsme to ubránili a při power-play dali pátou branku.

Jiří Čelanský (hlavní trenér H. Brodu):
Utkání rozhodly přesilové hry, bohužel jsme to byli opět my, kdo neunesl tíhu zápasu. Nedaří se nám dlouhodobě kočírovat naše emoce, jsme hodně vylučovaní a tak zkušený tým jako je Hradec to dokáže využít. Zápas se zlomil za stavu 2:1, kdy jsme vedli a udělali ve vlastní přesilovce dvě hrubé chyby na které jsem hráče upozorňoval už o přestávce. Zdůrazňoval jsem jim, jak mají hrát přesilové hry, bohužel to vzali na sebe, neunesli to a nás stálo vedení.

Fotogalerie