Zápasy
st 20.12.2006 | Daniel Višňák

Hradec padl i potřetí v řadě a první příčku tak neudržel

Poprvé v letošní sezóně Energetici prohráli tři utkání v řadě, dvě z toho na domácí půdě. V posledním zápase před vánoční přestávkou se představila na východě Čech Sareza Ostrava. Agilní hosté sice prohrávali brankou Romana Vondráčka, ale po chybě domácí obrany dokázali vyrovnat v poslední minutě úvodního dějství. Ve druhé třetině se dostali do vedení 1:2 a když to bylo ve 42. minutě už 1:3 s hradeckými to vypadalo špatně. Dva rychlé góly Domina a Daniela Volrába sice znamenaly vyrovnání, ale Hradec nedosáhl nakonec ani na bod. V poslední minutě bouchl do křižné přihrávky na hranici brankoviště Valušiak a rozhodl o výhře hostů 3:4.

Do zápasu měli aktivnější vstup domácí, kteří zasypali Masného pořádnou porcí střel, ale hostující brankář odolával. Nejvíce práce měl při přesilových hrách Energetiků, ale to i domácí brankář Hylák, ten nejprve vychytal v početní převaze Sochorka a po něm i Smetáka. Domácí se dočkali až v 17. minutě, nacvičený signál přetavil ve vedoucí branku ze sóla Roman Vondráček. Vedení hradeckým nevydrželo příliš dlouho, krátce Vondráčkově brance odrazila střelu Boháče Hylákova tyč, ve 20. minutě byl ale domácí gólman krátký na rychlé zakončení Svačiny, který využil chybu hradecké obrany a vyrovnal.

Ve druhé třetině zmrazila dokonale všechny domácí příznivce branka zkušeného Pavla Šebesty, který poslal hosty do vedení v době, kdy hráli v převaze jednoho muže v poli. Hradečtí byli nejblíže k vyrovnání po nahození obránce Pazdery, ale jeho střela se odrazila od levé Masného tyče. Energetici pak několikrát ještě zatopili před hostující brankou, ale Masný byl ve výborné formě, nepřekonal ho jak aktivně hrající Martin Koudelka, tak ani v samém závěru prostředního dějství Roman Vondráček, jeho dělovku vytěsnil hostující brankář špičkou lapačky mimo tyče.

V závěrečném dějství přišel další šok pro Energetiky, už ve 42. minutě totiž zvyšoval ostravský Sochorek na 1:3. Domácí vrátila do zápasu teč Petra Domina o dvě minuty později a když v 50. minutě vyrovnal po střele kapitána Roubíka další tečí Daniel Volráb, domácí byli rázem na koni a vypadalo to, že by mohli v zápase pomýšlet ještě na zisk bodů. To by ale hradečtí museli využít dvojnásobnou početní převahu, nestalo se tak a naopak prakticky z jediné akce od vyrovnání Ostravy inkasovali počtvrté. Přihrávku Badža využil rychlým zakončením Petr Valušiak a svou první prvoligovou trefou rozhodl nejen o vítězi středečního zápasu, ale také o tom, že Vánoce přečkají na první místě tabulky hráči Ústí nad Labem, kteří zvítězili 3:0 v H. Brodě.

Během vánoční přestávky připravil klub pro fanoušky příjemné zpestření volna v podobě dne otevřených dveří. Ten se uskuteční 27.12.2006 a za účasti hráčů začne v 15:00 dovednostními soutěžemi o věcné ceny na ledě. Poté bude následovat veřejné bruslení a ukázkový trénink A týmu. Jste všichni zváni. O den později by měli sehrát Energetici přátelské utkání s vedoucím týmem druhé ligy Vrchlabím na jeho domácí půdě.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Burian 0 0 0 0 0
Lukáš Daňo 0 0 0 0 0
Petr Domin 1 0 1 0 0
Miroslav Fišer 0 0 0 0 0
Petr Haluza 0 1 1 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Jaroslav Koma 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 0 0 0 0
Petr Mocek 0 1 1 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Ondřej Potůček 0 0 0 0 0
Roman Prošek 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 1 1 0 0
Jan Starý 0 0 0 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Patrik Šebek 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Zdeněk Toužimský 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 1 0 1 0 0
Roman Vondráček 1 0 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Alexandr Hylák 60 33 4 29 87,88 0 0

Ohlasy k utkání

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér H. Králové):
Byli jsme celé utkání horší. Zkrátka jsme si dopili všechno až do konce. Mysleli jsme, že bychom mohli bodovat, ale bylo vidět, že hráči, kteří mužstvo táhnou, jsou hodně unavení a to bylo dnes znát. Na druhou stranu si myslím, když jsme dokázali v té bídě, jakou jsme předváděli vyrovnat z 1:3 na 3:3, tak jsme měli uhrát alespoň prodloužení, do něj jsme měli jít tutově a uhrát minimálně bod. Hráči, kteří jsou schopni rozhodovat zápasy jsou unavení, navíc si to nezjednodušují, myslí si, že udělají ještě kličku navíc si vylepší pozici, ale tomu je naopak. Nemá už tu sílu a už je to pomalejší, né tak úderné. Na přestávku máme plán, budeme hodně trénovat, pracovat na fyzičce, aby se nám zase vrátila. Patrik Fořt už chodí bez berlí, zapojil se do rehabilitace, ale určitě se ještě k týmu o pauze nepřipojí.

Petr Fabián (hlavní trenér Ostravy):
Naše sebevědomí, které jsme nabyli v posledních zápasech nám trošku opadlo z toho důvodu, že máme velikou marodku, navíc někteří hráči odešli do Polska, kde končil k dnešnímu dni přestupní termín. Moje strategie je, že nikomu nebudu bránit v tom, aby šel pryč. Pokud vidím hráče, jak týden nebo čtrnáct dní pošilhává po něčem jiném a není tady spokojený, sice nevím proč, když jsme si smluvní podmínky dali už před sezónou, tak toho trénovat nechci. I přes tyto odchody našich dalo by se říci opor a chřipku, která nás postihla, jsme dokázali vyhrát. Další problém nás trápil s brankáři, Jakub Čech musel být dnes ve Zlíně, Štěpánek z Vítkovic je zraněný, tak jsme sehnali na měsíční výpomoc z Havířova Radka Masného, ten rozhodně nezklamal a zachytat velmi dobře. Vyrovnávací branky soupeře byly hodně šťastné, možná i trošku sporné, takže to se dalo těžko ovlivnit. Ale pozor, hráli jsme s prvním týmem soutěže a není náhoda, že Hradec získal tolik bodů, takže na druhou stranu není žádná zvláštnost když domácí dokázali otočit zápas z 1:3 na 3:3. S výsledkem jsme maximálně spokojeni, jak bychom také nemohli být.

Fotogalerie