Zápasy
st 10.1.2007 | Daniel Višňák

Kadani výměna trenérů pomohla, Hradec na severu Čech prohrál 1:3

Zápasové menu

Hradečtí hokejisté si na své konto připisují další těsnou porážku, po domácí prohře s Ústím se vracejí s prázdnou i z Kadaně, kde prohráli 1:3. Domácí se v utkání dostali do vedení už ve 12. minutě, kdy v přesilové hře poprvé překonal Hyláka obránce Hlavatý. Hned na začátku posledního dějství zvyšoval na 2:0 pro Severočechy krátce po buly Miloš Karej a s Energetiky to vypadalo špatně. Jiskřičku naděje pro ně vykřesal ve 47. minutě ještě Jan Starý, ale vyrovnání se hradečtí nedočkali, naopak při hře bez brankáře inkasovali potřetí. V příštím kole zajíždějí Východočeši do H. Brodu.

Kadaň po slibném úvodu zaslouženě vedla

Nová brankářská akvizice Jiří Stejskal se domácím fanouškům předvedl hned po několika sekundách hry při úvodním tlaku Hradce. Na konci 4. minuty vybojoval přesilovku Polanský svou aktivní hrou. Vyloučení nesl nelibě zejména trenér hostů. Početní výhoda se Severočechům příliš nevyvedla a tak byl i nadále k vidění hokej bez mnoha šancí. Na konci 8. minuty zavezli Hradečtí puk do útočného pásma a po několika přihrávkách pálil nebezpečně Mocek. Neujaly se však ani následné dorážky.
Když se neprosadili hosté, přišlo potrestání od hráčů Kadaně. V čase 10:08 prostřelil při přesilové hře vše, co mu stálo v cestě, Hlavatý. Dnešnímu oslavenci nahrávali Fink s Polanským, 1:0.
O chvíli později se mohli domácí radovat znova. Po akci před Hylákem pálil Kajer, puk si našel cestu pouze k tyči svatyně. Dobře naladěnou Kadaň zastavilo až vyloučení černožlutého hokejisty. Ačkoliv hosté rozjeli veliký kolotoč, Stejskal byl vždy pozorný. Hned jak skončila přesilovka, ujel Fink s Metličkou. Druhý jmenovaný zkusil bekhendovou kličku s otočkou, střela skončila jen těsně mimo.
V 17. minutě se odehrávaly zajímavé věci. Nejdříve ujeli domácí opět ve dvou proti jednomu, Mezera se rozhodl zakončit sám, ale vystřelil pouze do brankáře. O pár sekund později Prošek nehezky srazil kadaňského útočníka, za což dostal trest za vražení. Kadaň pálila od modré seč mohla, ale střely letěly buď mimo, nebo opět navštívily jen brankovou konstrukci.
Poslední sekunda 1. třetiny patřila Stejskalovi, když pohotovým zákrokem uhájil náskok Severočechů.

Tempo se zvyšovalo, chyběly jen branky

V úvodu prostředního dějství hráli Energetici přesilovou hru, více šancí si paradoxně vytvořila Kadaň. Ke konci 24. minuty ujížděl podél pravého hrazení Polanský, jeho projektil skončil nad Hylákovou bránou. I nadále měli více ze hry domácí. Hned po buly pálil nebezpečně Metlička. V průběhu 28. minuty chybovali kadaňští hokejisté při rozehrávce. S vypíchnutým pukem ujel Starý, avšak narazil na dnes zatím fantastického Stejskala.
V polovině zápasu hra viditelně ožila, s ní i povzbuzovaní fanoušků obou táborů. V jedné ze šancí se ocitl například při závaru domácích Fink s Metličkou. Na konci 33. minuty pálil nádherně Vondráček, Stejskal předvedl ještě pohlednější semafor. I v následujících slibných situacích si Hradečtí vylámali všechny zuby na kadaňském ochránci svatyně.
V poslední pětiminutovce tečoval před Stejskalem velice šikovně jeden z Energetiků, bleskurychlý beton domácí opory se objevil ve správný čas na správném místě. Hradec Králové postupně zvyšoval tempo v honbě za vyrovnáním. Vrcholem byl nájezd hned tří Hradeckých proti samotnému Stejskalovi, jehož výkon musel fanoušky Východočechů přivádět k bezradnosti. O chvilku déle směřovala jedna ze střel hostů k odkryté levé tyčce. Nikdo se už nemohl divit, když domácí hvězda stihla vymrštit beton v pravou chvíli.

Černožlutí náskok uhájili svou bojovností

Veškeré chutě na rychlé vyrovnání Energetiků zhatila Kadaň v čase 41:16. Hned po buly trefil odkryté víko Kajer. K navýšení vedení na 2:0 mu přihrával Hlusička.
Východočeský celek měl posléze možnost ke korekci stavu, když mu rozhodčí nadělil dárek v podobě početní výhody. Hosté ji očividně nehodlali využít, a tak mnohem nebezpečněji vypadaly až pozdější akce Severočechů. Vrásky na tváři Hyláka způsobovali například Polanský s Finkem.
V čase 46:33 po několika střelách Stejskal poprvé kapituloval. Byl bezmocný na dorážku Starého z bezprostřední blízkosti. Šťastnému střelci asistovali Roubík s Fišerem, 2:1.
O minutu později útočili opět červenobílí. Vondráčkovi se naskytla kopa času před domácí brankou, jeho střela skončila na dobře postaveném Stejskalovi. Na druhé straně podržel chytře puk Heřman, vypálil jedovatou ránu z pravého mezikruží, avšak do cesty se mu připletla maska Hyláka.
Hradečtí cítili šanci na vyrovnání a tvrdě za ní šli. V 51. minutě najížděl a nebezpečně zakončoval Volráb. V opačném směru ujeli zas tři domácí proti jednomu obránci, leč marně. Posléze museli Severočeši čelit přesilové hře Energetiků, ve které bylo vyrovnání přímo na spadnutí.
Nervy drásající závěr, kdy Kadaň odolávala tlaku Východočechů, vyzněl lépe pro domácí. V čase 59:41 se po dlouhé odmlce dočkali pojištění plného počtu bodů, když po přihrávce Kajera s Finkem ujel směrem k opuštěné brance osamocený Polanský a bezpečně zakončil stav zápasu na 3:1.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Burian 0 0 0 0 0
Jiří Cetkovský 0 0 0 0 0
Petr Domin 0 0 0 0 0
Miroslav Fišer 0 1 1 0 0
Petr Haluza 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Jaroslav Koma 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 0 0 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Petr Mocek 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Roman Prošek 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 1 1 0 0
Jan Starý 1 0 1 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Patrik Šebek 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Zdeněk Toužimský 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0
Roman Vondráček 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Alexandr Hylák 60 23 3 20 86,96 0 0

Ohlasy k utkání


Miroslav Novák (hlavní trenér Kadaně): Hlavně jsme chtěli před zápasem kluky povzbudit, většinou jde jen o psychiku. Hráči měli za sebou dlouhou šňůru proher. Věřil jsem, že naše mužstvo má stále určitou kvalitu a že to konečně přijde. Vtloukávali jsme hokejistům do hlavy, že mají hrát jednoduše a vyplatilo se to.


Jiří Mička (asistent trenéra Hradce Králové): Přijeli jsme do Kadaně s cílem získat 3 body a nemáme žádný. Utekla nám 1. třetina, kde jsme mohli prohrávat klidně 3:0. Naštěstí to bylo jen 1:0. Od půlky zápasu jsme začali hrát dobře, bruslili jsme, ale nestačilo to. Ve 3. třetině jsme dostali další branku, sami přidali jen jednu a v závěru do prázdné opět inkasovali. Manšaft makal jen půlku zápasu a tím se samozřejmě nedá vyhrát zápas.