Zápasy
st 17.1.2007 | Daniel Višňák

Hradec s Berounem nakonec urval výhru v prodloužení

Papírově to měl být pro Energetiky lehký úkol. Pravda byla ale úplně někde jinde. Po první třetině, která skončila nerozhodně 2:2 si sice hradečtí vypracovali v prostředním dějství dvoubrankový náskok po gólech Hendricha a Haluzy, ale v závěrečném dějství dokázali toto manko Medvědi během tří minut smazat. Když neproměnili domácí téměř dvouminutovou přesilovou hru, mohli hosté dokonce v samém závěru rozhodnout o zisku tří bodů. Rozhodnutí nakonec ale přineslo až prodloužení a vlastní branka Berouna. Brankář Handl si za svá záda srazil přihrávku Martina Koudelky jeho brankovištěm. Po dlouhé pauze zaviněné zraněním se do domácí sestavy vrátit také útočník Patrik Fořt, který v zápase zaznamenal gól a přihrávku. První start v hradeckém dresu má za sebou také obránce Boris Flamík.

Úvod zápasu patřil domácím, po střele Patrika Fořta se prosadil před Handlem rychlou dorážkou Miroslav Fišer. Vedení Energetikům ale moc dlouho nevydrželo. Středočeši potrestali hned jejich první vyloučení. Na modré napřáhl na začátku 6. minuty Šinágl, který zachytil vyhození domácí obrany a teč Tvrzníka těsně před Duškem znamenala vyrovnání. Hosté po této brance ožili, ale vítr z plachet jim vzal alespoň na chvíli Patrik Fořt, který po spolupráci s Fišerem opět poslal Hradec do vedení. Jenže ani to nestačilo, v 16. minutě překvapil Východočechy střelou kousek od modré čáry Jelínek a vyrovnal.

Do druhé třetiny nastoupili domácí v brance s Hylákem, který si poprvé sáhl na puk až po několika minutách na hřišti. Ještě předtím ale viděl další branku svých spoluhráčů. V přesilové hře napřáhl na modré Prošek a teči Petra Haluzy se zastavil puk až o síťku Handlovy branky. V polovině utkání využili hradečtí třetí početní převahu ve středečním utkání a to když na konci krásné kombinační akce byl Jiří Hendrich, který už pouze vložil do přesné přihrávky Martina Koudelky hůl - 4:2. Chvíli na to mohl přidat další gól Roubík, ale v úniku s Fořtem se neprosadili.

Ve třetí třetině přišlo pro domácí ale kruté vystřízlivění. Nejprve Beroun snížil ve 45. minutě Ladislavem Vlčkem, který našel skulinku mezi tyčí a Hylákovým betonem a bylo to 4:3. Než se domácí stihli z této rány otřepat, bylo vyrovnáno. Šikovný Tvrzník se rychle zorientoval před domácí brankou a pohotově dorazil do hradecké klece Hylákem pouze ztlumenou střelu. V 52. minutě měli Energetici téměř celé dvě minuty výhodu dvojnásobné početní převahy, ale naložili s ní velmi špatně. Trest nakonec mohl přijít v posledních minutách utkání při přesilovce hostů, ale při Východočeském celku stála obrovská dávka štěstí.

Nakonec rozhodnutí přineslo až prodloužení. Vše za trápící se domácí hráče vyřešil sám brankář Handl, který si srazil křižnou Koudelkovu přihrávku jeho brankovištěm za svá záda.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Petr Domin 0 0 0 0 0
Miroslav Fišer 1 1 2 0 0
Boris Flamík 0 0 0 0 0
Patrik Fořt 1 1 2 0 0
Petr Haluza 1 0 1 0 0
Jiří Hendrich 1 0 1 0 0
Martin Koudelka 1 1 2 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Petr Mocek 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 0 1 1 0 0
Ondřej Potůček 0 0 0 0 0
Roman Prošek 0 1 1 0 0
Jaroslav Roubík 0 1 1 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Patrik Šebek 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Zdeněk Toužimský 0 1 1 0 0
Roman Vondráček 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Dušek 20 13 2 11 84,62 0 0
Alexandr Hylák 40 25 2 23 92,00 0 0

Ohlasy k utkání

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér H. Králové):
První třetinu jsme byli špatní. V té druhé se naše hra o něco zlepšila, ale místo toho, abychom rozhodli brankou na 5:2, tak jsme bruslili a snažili se puk vozit do prázdné branky. Mužstvo, které chce hrát dobře play-off, nemůže doma ztratit ve třetí třetině vedení 4:2. Přišli jsme o svůj náskok více než lehce. Můžeme děkovat štěstí za dva body.

Karel Najman (hlavní trenér Berouna): Jsem rád, že jsme podali úplně jiný výkon než poslední utkání. Odehráli jsme velmi dobré utkání, byli jsme rovnocenným týmem. Škoda, že jsme si v prodloužení dali vlastní branku. Domácí dali tři góly z přesilovek. Připravovali jsme se na to, protože jsme věděli, že je Hradec umí dobře sehrát, přesto jsme v nich ale třikrát inkasovali. Hradec je v přesilových hrách silný, dokáže je sehrát rychle a přesně. Naše také nejsou a to si myslím, že rozhodlo.

Fotogalerie