so 3.2.2007 | Daniel Višňák

Hradec se vrací z Chomutova s porážkou 4:8

Souboj Chomutova a Hradce Králové pouze potvrdil to, že se jedná o zápas dosud dvou nejproduktivnějších mužstev, k vidění bylo celkem 12 branek, bohužel pro Energetiky osm v jejich o síti. Chomutov po první třetině vedl 3:1 a když hned z kraje té druhé přidal další dva góly, vypadalo to na jasnou záležitost. Hradec následně během dvou minut dokázal snížit na 5:3, ale další rychlá branka Severočechů definitivně zlomila jejich naděje. Nic na tomto faktu nezměnilo ani závěrečných dvacet minut ve kterých oba celky přidaly po jednom gólu. První utkání za Hradec Králové odehrál Petr Šinágl a hned si připsal dvě asistence. V příštím utkání přivítají Energetici doma ve středu od 18:00 Mladou Boleslav.

První třetina odstartovala rychlou brankou domácích v přesilové hře. Volrábovo vyhození zachytil Nosek, rychle nahrál Charouskovi, který vybídl ke skórování Jeslínka a bylo to 1:0. Hosty vrátil do hry ve 4. minutě Roman Vondráček, který s jistotou proměnil nařízené trestní střílení za faul na unikajícího Sakrajdu. Z nerozhodného stavu se ale hradečtí mohli těšit necelou půl minutu, hned po buly poslal do vedení Chomutov Charousek, který těžil zejména z chytré Jeslínkovy zadovky zpoza hradecké branky. Energetici mohli srovnat krok i stav se soupeřem v závěru třetiny, ale přesilovou hru nevyužili a naopak ještě v poslední minutě úvodního dějství inkasovali potřetí. Bekhendovou střelou pod horní tyčku zvýšil na 3:1 Mikšovic.

Druhá dvacetiminutovka opět začala bleskovou kanonádou domácích. Po třech minutách hry přidali Severočeši další dva góly. Nejprve nechytatelnou střelou Šípa a po něm vyhnal Hyláka z branky Chatrnúch. Hosté ale v polovině zápasu dokázali dvěma rychlými akcemi náskok modrobílých snížit na 5:3. Jako první se prosadil z dorážky v přesilovce Martin Koudelka a hned záhy ukázkově zakončil přečíslení Roman Prošek. Už za 35 vteřin bylo vše jinak, Heinish dokázal protlačit puk do hradecké branky mezi tyčí a Duškovým betonem. Ve 33. minutě nejprve rozhodčí ocenil vzájemnou potyčku Malínského se Sakrajdou trestem na 5 minut a do konce utkání a hned poté z pokračující dvojnásobné přesilové hry Chatrnúch střelou od modré upravil průběžný stav už na 7:3. Hosté i přes řadu slibných šancí Horčičku do navršení čtyřicáté minuty nepřekonali.

Poslední třetina s sebou přinesla nejprve nevyužitou dvojnásobnou přesilovou hru Hradce, která trvala dlouho přes minutu, ale poté také po jedné brance na každé straně. Za Chomutov zvýšil na 8:3 po krásně zakončeném samostatném úniku Jeslínek, konečnou podobu výsledku dal ale v 52. minutě východočeský Petr Haluza. Hradec se tak vrací ze severu Čech s porážkou 4:8 a jakoby tento výsledek potvrdil to, co platilo v letošní sezóně ve vzájemných zápasech obou mužstev pokaždé, tedy můj dům, můj hrad. Hradec porazil Chomutov doma 5:1 a 6:0, z jeho hřiště ale odjel dvakrát s prázdnou a to 0:4 a nyní 4:8.