Zápasy
so 10.3.2007 | Daniel Višňák

Energetici porazili Havířov 7:4

V posledním domácím utkání základní části viděli hradečtí diváci před zápasem svatbu a pak i celkem 11 branek. Energetici šli do vedení po brance Tomáše Buriána v 6. minutě. V polovině třetiny se trefil další obránce Jiří Hendrich, který zůstal nikým neatakován před havířovskou brankou. Hosté snižovali prakticky ze své první šance z kraje druhé třetiny Veleckým. Poté ale domácím vrátil dvoubrankové vedení Richard Diviš. O chvíli později si hradečtí sami srazili do branky puk a bylo to znovu pouze o gól. Hradecký Tomáš Burián s kapitánem Jaroslavem Roubíkem ale zajistili do konce třetiny pro svůj celek tříbrankové vedení. V poslední části přidala obě mužstva po dvou brankách a tak utkání skončilo nakonec 7:4. V posledním kole zajíždějí hradečtí hokejisté do Prostějova, kde padne definitivní rozhodnutí o jejich konečném umístění po základní části.

Začátku utkání předcházel slavnostní svatební ceremoniál novomanželů Labských, v 18:00 už nic ale nebránilo samotnému začátku posledního domácího utkání Energetiků v základní části. Rychlý a úderný tlak Východočechů slavil úspěch hned v 6. minutě. Střela Tomáše Buriána od modré prošla skrz chumel bránících hráčů až do havířovské branky a domácí vedli 1:0. V polovině třetiny si krásně sjel na přihrávku Petra Sakrajdy obránce Jiří Hendrich a zvýšil přesnou střelou na 2:0. Panteři se dostali na dostřel Hylákovy branky poprvé až při svých přesilových hrách, ale domácí brankář hájil své brankoviště s čistým štítem.

V prostředním dějství měl třetí branku domácích na holi Petr Sakrajda, ale v jednom střídání si hned dvakrát vylámal zuby na havířovském Šafránkovi čehož hradečtí litovali hned záhy, protože z přečíslení snížil Velecký. Za minutu ale vrátil klid na hole Energetiků přesně zakončeným blafákem Richard Diviš – 3:1. Ve 27. minutě hráli hosté přesilovou hru a tu využili ke snížení nešťastnou vlastní branou Energetiků. V polovině zápasu se ale prosadil z pravé strany najíždějící Tomáš Burián a uklidnil domácí důležitou brankou na 4:2. O další dvě minuty projel krásně celým hřištěm kapitán hradeckých Jaroslav Roubík a po jeho přesném zakončení to bylo už 5:2.

Jenomže hosté opět rychlým gólem z kraje třetí třetiny snížili na rozdíl dvou branek. Hradečtí hokejisté definitivně zlomili odpor Havířova až pět minut před koncem zápasu. V přesilové hře si sjel před Šafránkovu branku Jiří Hendrich a svou druhou brankou v zápase upravil na 6:4. Jenže i tak branková přestřelka nekončila. Panteři o minutu později přidali čtvrtý gól Galvasem. Poslední slovo v utkání měli ale domácí. V 57. minutě se nejlépe zorientoval před brankou Petr Mocek a střelou z otočky upravil na konečných 7:4.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Burian 2 0 2 0 0
Richard Diviš 1 0 1 0 0
Patrik Fink 0 0 0 0 0
Miroslav Fišer 0 0 0 0 0
Boris Flamík 0 0 0 0 0
Patrik Fořt 0 1 1 0 0
Petr Haluza 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 2 0 2 0 0
Martin Koudelka 0 1 1 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Petr Mocek 1 0 1 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Roman Prošek 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 1 2 3 0 0
Petr Sakrajda 0 2 2 0 0
Patrik Šebek 0 0 0 0 0
Petr Šinágl 0 1 1 0 0
Zdeněk Toužimský 0 1 1 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0
Roman Vondráček 0 3 3 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Alexandr Hylák 60 32 4 28 87,50 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Mička (asistent trenéra Hradce Králové):
Co se týče výhry, tak s ní jsme spokojeni. Už ne tak s tím, že útočníci mají v zápase veliké množství šancí a nepromění je. Dnes dali obránci pět branek, kdežto útočníci se trápili, měli prázdné branky, ale i tak nedokázali přesně zakončit. Hlavně ale nesmíme doma dostávat čtyři góly. Obrana dnes nefungovala dobřě. Mrzet by nás to mělo i vzhledem k brankáři Hylákovi, který nás celou sezónu drží a teď najednou se ženou všichni hráči dopředu, chtějí si dát gól a pak zapomínají na zadní vrátka. Čeká nás další zápas v Prostějově, pak si odpočineme, potrénujeme a v neděli vše vypukne. Prošek má nastřelenou nohu, jel na rentgen, doufáme, že to nebude mít naštípnuté.

Alois Chlustina (hlavní trenér Havířova):
Začali jsme hrozně vlažně, přijeli jsme nepochopitelně na půdu prvního mužstva s velikým respektem. Zvedli jsme se až za stavu 3:2, ale nedokázali jsme Zdeňkem Žákem vyrovnat. Poté následovaly naše hrubé chyby a skóre 2:5. Musel jsem trošku udělat humbuk v šatně po druhé třetině. Zase jsme pak dokázali snížit, ale stejně i poté přišly hrubé chyby a další branky v naší síti. Takhle se hrát na takovéhle úrovni nedá. Hráči, kteří si hrají o smlouvy pro příští rok, by se nad sebou měli zamyslet a to minimálně polovina těch, co tady dnes nastoupila.

Fotogalerie