čt 28.9.2006 | Lukáš Souček

Junioři na ledě Jindřichova Hradce nebodovali

Ve velmi důležitém utkání se bohužel juniorům opět nepodařilo zabodovat. Na ledě posledního celku tabulky, Jindřichova Hradce, inkasovali šest branek a vstřelili pouze dvě. Vývoj utkání domácím značně ulehčil výborný začátek, kdy již v osmé minutě vedli rozdílem třech gólů. Další porážku neodvrátili ani branky Lubomíra Pochobradského a Michaela Hanouska. Jindřichův Hradec si své vedení dokázal pohlídat a do tabulky si připisuje první tři extraligové body. Energetici zůstávají na předposledním místě, jelikož mají lepší skóre než jejich čtvrteční soupeř.

Domácí předvedli bleskový vstup do utkání. Hned ve třetí minutě otevřel skóre utkání Jan Sladký a o tři minuty později zvyšoval už na 2:0 Adam Kašpárek. Královéhradečtí stále nemohli chytit začátek utkání, což nakonec vyneslo další gól Jindřichovu Hradci. Na 3:0 zvyšoval kapitán domácích Petr Navrátil. Bídná situace nakonec hostům přece jen otevřela oči. Lubomír Pochobradský ještě v první třetině stačil vrátit svému mužstvu naději, když snížil na 3:1.

Do druhé dvacetiminutovky nastupovali Energetici s cílem srovnat skóre a pochopitelně mysleli na všechny body. Ovšem domácí žádné velké drama nepřipustili. Všechny šance hostů pochytal Tomáš Kalčík a Jakub Týmal společně s Janem Valentou zajistili svému mužstvu čtyřbrankový náskok. Východočeši byli v tu chvíli na kolenou a šance na srovnání zápasu už byly mizivé.

Kapka naděje svitla ještě v 55. minutě, když na 5:2 snížil Michael Hanousek. Pět minut ale byla příliš krátká doba na srovnání výsledku. Domácí si své první vítězství v sezóně pojistili ještě kuriózním gólem přes celé hřiště v čase 59:59, kdy Michal Rýdl už byl vyjetý z branky a nevěnoval pozornost střele Adama Kašpárka.