ne 1.10.2006 | Lukáš Souček

Junioři doma vybojovali tři cenné body!

Juniory v sobotu čekalo další velmi důležité utkání, tentokrát proti Ústí nad Labem. První třetina skončila nerozhodným výsledkem, ovšem v další dvacetiminutovce se odehrála důležitá část zápasu, ve které padlo celkem pět branek. Ústečtí dokonce v jednu chvíli vedli o dvě branky - 4:2. Ani to, ale hradecké hráče nezaskočilo a dokázali utkání obrátit ve svůj prospěch. Na své konto si tak připisují druhé vítězství a se šesti body zůstávají na předposlední pozici tabulky.

Oba týmy si byly vědomy důležitosti sobotního utkání, a tak se dala očekávat hra ze zajištěné obrany z obou stran. Již v deváté minutě to ale byla ústecká obrana, která při vlastní přesilovce zapomněla na Petra Ropického, jenž obdržel přesný pas od Jiřího Šimoníčka a v pádu našel skulinku mezi betony Lukáše Barocha. Po obdržení branky byli hosté aktivnějším týmem na ledové ploše a nakonec se dočkali vyrovnání. Pouhých 9 vteřin stačilo ústeckým hráčům na přesilovkou kombinaci, na jejímž konci byl Miroslav Moro.

V následujících dvaceti minutách dostalo utkání ty správné grády. Ústí vlétlo do třetiny bez servítek a hned ve 22. minutě slavilo gólový úspěch kapitána Jana Kloze. S tím ale nemohl souhlasit Lubomír Pochobradský a proměněním Hlouškovy přihrávky skóre srovnal. Ústečtí však byli gólově při chuti. V čase 27:11 vyslal na Balážika střelu Petr Kopejtko. Hradeckému brankáři však kotouč nešťastně vypadl a skončil v síti. V tu chvíli se trenér Seidl rozhodl pro výměnu brankářů, ale ani ta Ústí nezabrzdila. Petr Kopejtko se na listinu střelců zapsal zanedlouho podruhé a nebýt rychlé kontaktní branky Hradce, o kterou se zasloužil svým důrazem před bránou Petr Přeučil, mohlo být s domácími zle.

Ústečtí nastupovali do třetiny s jednogólovým náskokem a na první pohled bylo vidět, že se soustředí hlavně na obranu hubeného náskoku. Hradečtí měli úkol naprosto opačný a v čase 47:43 se jim ho podařilo splnit. Jiří Šimoníček po pohledné individuální akci vyrovnal na 4:4 a zápas začínal znovu. Za necelou minutu usedl na trestnou lavici hostující hráč a nabídl Hradci příležitost, která se neodmítá. Domácí v přesilovce nic speciálního nevymýšleli. Jan Šejnoha připravil puk Michaelu Hanouskovi, jehož střela od modré našla svůj cíl. Ústečtí Lvi už nedokázali na bleskový obrat Energetiků odpovědět a z Hradce Králové tak odjeli s prázdnou. Hradečtí si do tabulky připisují tři body za druhé vítězství, a oba celky tak mají po dnešním utkání po šesti bodech.