čt 16.11.2006 | Pavel Illich

Junioři na houževnatější Rabat nestačili

Po reprezentační přestávce hradečtí junioři nenavázali na předešlá dvě domácí vítězství a zkušenějšímu soupeři podlehli rozdílem třídy. Ještě v první třetině byl k vidění vyrovnaný hokej, kde Hradec ještě držel se soupeřem krok. Rabat o svém vítězství rozhodl ve druhé třetině, během níž si vytvořil tlak, na který už Hradec nezvládl zareagovat.

Již v první minutě si brankář Rýdl připsal první těžký zákrok, ale o 3 minuty později už lovil puk ze své branky. Zmatků kolem hradeckého brankoviště využil Tomáš Knotek. Domácí však s odpovědí čekali jen 18 vteřin, kdy našel Ropický u zadní tyče nepokrytého Petra Pospíšila, pro kterého nebyl problém zasunout puk do odkryté klece. Jenže ani Hradec se z vyrovnání neradoval dlouho. Za dalších 61 vteřin vrátil hostům vedení po chybné rozehrávce hradecké obrany Jakub Hlusička. Tím byla úvodní gólová smršť ukončena. V 10.minutě se však domácím naskytla první přesilovka a Petr Pospíšil měl dostatek času a prostoru přesně zamířit z mezikruží – 2:2. Rabatu se úvodní přesilová hra naskytla až v závěru 14. minuty a naložili s ní podobně, jako domácí. Odražený puk uklidil do odkryté branky Tomáš Hudíček. Tím bylo stanoveno skóre po prvních dvaceti minutách.

I ve druhé třetině se diváci dočkali rychlé branky. Ve 22. minutě ideální přihrávku Valského trefil Rýdlovi mezi betony Jakub Hlusička - 2:4. Následně byl k vidění oboustranně rychlý hokej kombinovaný s urputnou snahou vytvořit si brankové příležitosti. To se podařilo až ve 33. minutě Hradci, když na pravém kruhu napřáhl Petr Ropický a jeho střelu zastavila až síťka v brance. Poté už však začali úřadovat Kladenští. Za dalších 37 vteřin vrátil hostům dvoubrankový náskok Jakub Valský, a navíc tentýž hráč ve 37. minutě zakončoval další souhru Rabatu a zvýšil již na 3:6. Kladno od té chvíle jasně přebralo otěže zápasu a svůj náskok si hráči Rabatu pečlivě hlídali.

V poslední třetině už se obraz hry ze závěru té druhé příliš nezměnil. Jednou z posledních šancí ke zdramatizování zápasu byla pro Hradec přesilová hra ve 45. minutě. Ovšem skórovali v ní hosté, konkrétně Jakub Hlusička, který tak zkompletoval svůj hattrick. Hradec už se nezmohl na další odpor a utkání se dohrávalo převážně v obranném pásmu domácích, kde měli Kladenští ještě několik příležitostí ke zvýšení skóre. Hradeckým hráčům, jako by došly síly a mnohdy jen přihlíželi kombinacím soupeře. Ten už však skóre nedokázal navýšit, a tak prohrál Hradec s kladenským Rabatem rozdílem třídy 3:7.