pá 15.12.2006 | Lukáš Souček

Junioři v Pardubicích jen těsně nedosáhli na body

Výborné utkání sehráli junioři v Pardubicích, na body ale bohužel nedosáhli. V atraktivním derby se do vedení dostali jako první domácí a ve druhé třetině svůj náskok ještě o jednu branku navýšili. Hradečtí však ještě do přestávky zásluhou hradeckého kapitána Jiřího Janouška snížili na 2:1. Ve třetí části se Pardubicím opět podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Energetici ještě závěr utkání zdramatizovali, když v čase 58:54 snížil na 3:2 Petr Pospíšil. Střelec druhé hradecké branky mohl ještě vyrovnat v následném power-play, ale domácí se ubránili a všechny body tak zůstaly v Pardubicích.

Již od úvodního vhazování oba týmy předváděly vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Úvodní branka utkání padla v čase 15:45, kdy Ugo Dobiáš zužitkoval přihrávku Michaela Paučina. Do přestávky se už skóre neměnilo, a tak do šaten odcházeli spokojenější domácí.

Ještě než se stačila naplnit polovina utkání, Pardubičtí už byli ve dvoubrankovém vedení. Na 2:0 zvyšoval při přesilovce přesnou ranou od modré čáry Jakub Nakládal. Hradečtí však zbraně nesložili a ještě do přestávky zásluhou Jiřího Janouška snížili na 2:1.

Třetí třetina gradovala výborným výkonem obou mužstev. Uklidnění do pardubických řad přinesla rychlá branka v podání Jana Semoráda. Energetici si dokázali vypracovat několik slibných gólových šancí, jenže se prosadili až v čase 58:54, kdy se na listinu střelců zapsal Petr Pospíšil. Střelec druhé branky hostů měl ještě možnost vyrovnat v závěrečné power-play, ale on ani jiný hradecký hráč kotouč za brankovou čáru Pardubic nedostal, a tak všechny body zůstaly domácím.