so 30.9.2006 | Lukáš Souček

Dorostenci zaváhali na ledě PZ Kladna

Utkání bylo kontumováno ve prospěch Hradce Králové - 5:0! Dorostencům se v posledním době nedaří. V posledním utkání sice získali alespoň jeden bod, v sobotu z ledu PZ Kladna však odešli znovu se sklopenými hlavami. Hradečtí dvakrát ztratili vedení a následně pustili soupeře do dvoubrankového náskoku. Ve tříminutové power-play nakonec dokázali snížit na 4:3, ale vyrovnávací branku už se jim vstřelit nepodařilo, a tak vyšli bodově naprázdno.

Úvod třetiny se vydařil lépe hostům, kteří se hned ve čtvrté minutě postarali o změnu stavu. Střela Ondřeje Březiny vypadla Pucholtovi z lapačky a Patrik Stehno měl už pozici ke skórování značně zjednodušenou. PZ Kladno však s odpovědí nečekalo dlouho a zásluhou Richarda Osladila srovnalo stav na 1:1.

Po přestávce se opět Hradečtí dostali do vedení zásluhou Patrika Stehna a domácí opět zásluhou Richarda Osladila vyrovnali. Po druhé vyrovnávací brance si Energetici sice vytvořili několik slibných šancí, ale branka padla na druhé straně, kde Ivan Záleský překonal Lochmana dorážkou nad jeho levý beton. Trenér Táborský poté poslal do brány Jiřího Blažka. Jan Slánský okamžitě vyzkoušel jeho pozornost střelou z kruhů a bohužel pro hosty se nemýlil. Blažkovi jeho střela vypadla z lapačky a došla až za brankovou čáru.

Po přestávce byli jasně lepším týmem Hradečtí, PZ Kladno už jen hájilo svůj dvoubrankový náskok. Tři minuty před závěrečnou sirénou měli Hradečtí výhodu přesilové hry a navíc ještě odvolali brankáře. Hráli tak v přesile šest proti čtyřem. Gólová radost však přišla až v čase 59:01, kdy za brankovou čáru protlačil kotouč Ondřej Březina. Ve zbývající minutě to hosté opět zkoušeli v šesti, ale Pucholta už nepřekonali, a tak z kladenského ledu odjeli s prázdnou.