čt 5.10.2006 | Lukáš Souček

Dorostenci na favorita nestačili

Hradečtí vstoupili do utkání zbytečně zakřiknutě, což možná překvapilo i samotného soupeře. První třetina příliš hokejové krásy nepřinesla, Kladenští si v ní dokázali vybudovat jednobrankový náskok. Ve druhé části už hosté jednoznačně začali tvrdit roli favorita, Hradečtí dokázali do zápasu promluvit akorát dvě minuty před druhou sirénou, když snížili na 2:5. Zbytek utkání byl v jasné režii kladenských hráčů, kteří přidali dalších šest branek a potvrdili, že na prvním místě extraligové tabulky nejsou náhodou.

V hledišti se teprve diváci usazovali na svá místa, když Jan Dalecký netrefil absolutně odkrytou bránu domácích a zazvonil pouze na její tyč. Avšak o tři minuty později se skóre opravdu měnilo. O první branku utkání se postaral Jaroslav Kružík. Kladno mělo v tu chvíli více ze hry, ale hráčům chyběl potřebný klid k zakončení. O několik minut později měl možnost vyrovnat Patrik Stehno, ale Štěpánka trefil přímo do masky. Lepší pozici pro skórování si našel Petr Zmítko, který už Štěpánka překonal, ale bekhendovou střelu mu zastavila levá tyč kladenské branky. Kupodivu se tak skóre už do přestávky neměnilo.

Druhá třetina však ukázala směr, kterým se zbytek utkání ubíral. Kladenští vzali otěže pevně do svých rukou a brankami Jaroslava Kružíka, Zdeňka Lipolda, Lukáše Vrby a Jana Daleckého zvýšili svůj náskok už na 5:0. Ke konci druhé třetiny dostali Hradečtí výhodu přesilové hry 5 na 3, v níž Martin Hadrava dorazil střelu Adama Svobody. Hned další střídání pokračovala přesilovka 5 na 4, ve které se branky dočkal i hradecký kapitán Adam Svoboda, jenž propálil Štěpánkovy betony. Kotouč se zastavil jen pár centimetrů za brankovou čarou.

Do třetí části si Energetici dávali určitě nějaké naděje, které se navíc zdvojnásobily, když dostali podruhé v utkání výhodu dvojnásobné přesilovky. Tu však využít nedokázali, a tak se opět ujali žezla hosté. Dvě branky Zdeňka Lipolda a gólové úspěchy jeho spoluhráčů Antonína Melky, Václava Bečváře, Jana Doskočila a Vojtěcha Hoška přesvědčily Hradec o tom, že na špici tabulky jsou Kladenští zcela zaslouženě.