Zápasy
so 14.10.2006 | Lukáš Souček

Dorostencům chybělo střelecké štěstí

Dorostenci sehráli v sobotu velmi vyrovnané utkání s pražskou Spartou, která byla nakonec šťastnějším týmem. Hradečtí svého soupeře téměř dvojnásobně přestříleli, ale potřebné štěstí ke skórování jim prostě chybělo. Sparťané dokázali vytěžit z minima maximum, hradeckou síť rozvlnili celkem čtyřikrát a odvážejí si tak domů tři body za vítězství 4:1. Po bezbrankové první třetině se Sparta ve druhé části ujala vedení 1:0. Závěrečná třetina byla už jen o proměňování šancí, což byla parketa zejména pro hosty. Hradeckým dnes koncovka nevycházela.

Sparťané přijeli na hradecký led viditelně nepřipraveni, možná svého soupeře již od začátku trochu podcenili. Za celou dobu vyzkoušeli pozornost hradeckého brankáře Lochmana jen pětkrát a to navíc při přesilových hrách. Zbytečné fauly hosty nabídly Hradci několik příležitostí ke skórování. Hradečtí však spálili i ty nejvyloženější šance. Ze šestnácti střel nenašla ani jedna cestu mezi sparťanské tyče.

Do druhé části už vstoupili hosté o poznání lépe a srovnali s hradeckým týmem krok. Nervozita ze sparťanských hokejek opadla okamžitě po vstřelení úvodní branky, když se ve výhodné střelecké pozici nemýlil Jiří Chára a střelou pod břevno otevřel skóre utkání. Největší šanci na vyrovnání měl o pět minut později Hynek Zohorna, ale jeho jedovatou střelu Kocián vytěsnil pravý betonem na zadní mantinel.

Hradečtí věděli, že můžou po dlouhé době uspět a bodovat naplno a podle toho se taky odvíjela třetí třetina. Již ve 42. minutě poslal sparťanského obránce takzvaně "na párek" Ondřej Březina, ale Kocián se do jeho střely po kličce dobře postavil. O několik minut později dostali hosté výhodu přesilové hry, kterou dokázal proměnit ve druhý gól nejmladší člen sparťanské výpravy Martin Hanták. Vzápětí se podařilo Pražanům přečíslit obranu Hradce. Situaci dva na jednoho bravůrně vyřesil David Kubů, když naznačil přihrávku a přesnou střelou k pravé tyči zvýšil náskok svého týmu na 3:0. Domácí však zbraně nesložili. Ve 49. minutě byl vyloučen Martin Hanták za napadení a hlavní kouč Energetiků se rozhodl zariskovat. Poslal na led šestého hráče a odvolal brankáře. Hradečtí uzavřeli Spartu v obranném pásmu a doslova ostřelovali Kociána, který nakonec v čase 50:37 inkasoval z hole Martina Hadravy. Ve zbývajícím čase snad nikdo nemohl uvěřit tomu, co Hradečtí neproměnili. Střelec první branky měl ke druhému gólu nejblíže, ale rozhodčí spornou situaci neuznal jako gólovou. Když své šance neproměnili ani Šebek, Stehno a Jankovský, konečnou podobu museli udělit výsledku hosté, když ve vlastním oslabení trefili prázdnou hradeckou branku. Na listinu střelců se podruhé v utkání zapsal Martin Hanták. Hradečtí v poslední třetině svého soupeře opět přestříleli, tentokrát v poměru 19:12. To ale nemění nic na tom, že Sparta si z Hradce Králové odvezla tři body.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Ondřej Březina 0 0 0 0 0
Adam Gold 0 0 0 0 0
Martin Hadrava 1 0 1 0 0
Marek Jankovský 0 0 0 0 0
Petr Javůrek 0 0 0 0 0
Lukáš Karlík 0 0 0 0 0
Jan Kotas 0 0 0 0 0
Petr Krause 0 0 0 0 0
Ondřej Matějček 0 0 0 0 0
Jakub Měsíček 0 0 0 0 0
Pavel Němeček 0 1 1 0 0
Patrik Stehno 0 0 0 0 0
Ludvík Svoboda 0 0 0 0 0
Adam Svoboda 0 0 0 0 0
Daniel Šebek 0 0 0 0 0
Ivo Teichman 0 0 0 0 0
Petr Zmítko 0 0 0 0 0
Hynek Zohorna 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Petr Lochman 58 25 3 22 88,00 0 0

Ohlasy k utkání

Pavel Smítka Pavel Smítka - trenér Hradce Králové:
Utkání jsme začali zodpovědně a hned od začátku jsme si vytvořili převahu, ovšem s minimem šancí. Soupeř byl nebezpečný až v závěrečných minutách první třetiny. Na začátku druhé třetiny soupeř potrestal ojedinělou chybu v naší obraně a to byl zlom v utkání. Od té doby jsme se nutili do útoku, ale Spartě zachytal výborně brankář Kocián. Naše útočná snaha vrcholila ve třetí třetině, ale soupeř nás potrestal jednou v přesilovce a jednou z brejku. Po snížení na 3:1 jsme Spartu ještě více přitlačili ale nedokázali jsme proměnit ani nejvyloženější šance. Například Martin Hadrava - prázdná branka.

Fotogalerie