Zápasy
út 17.10.2006 | Karel Psohlavec, Lukáš Souček

Dorostenci si z Karlových Varů odvážejí vysokou porážku

Zápasové menu

Hradečtí dorostenci se na ledě Karlových Varů nepředvedli v nejlepším světle a po nevydařeném výkonu si ze západu Čech odvezli porážku 9:0. Karlovarští dali najevo svou herní převahu již v úvodních minutách a jejich chuť ze hry neustále gradovala. V závěru utkání hlavní rozhodčí Florian možná zbytečně roztrhl pytel s tresty do konce utkání, na jednoznačném vítězství Karlových Varů to ale nic nezměnilo.

Souboj energetiků s energetiky se ve vyrovnaném duchu nesl jenom prvních pět minut. Hned v úvodu mohli jít dokonce do vedení hokejisté Hradce Králové, Filipovu dorážku vlastní střely ovšem vykryl dobře postavený Habal. Přibližně od páté minuty už na ledě dominovala pouze útočná komanda Západočechů. Velmi aktivní Martin Chocholáč nejprve v jasné situaci trefil pouze nataženou Lochmanovu lapačku, po chvíli už ale z pozice před brankou napálil ideální Chaljavinovu příhru od zadního mantinelu přímo mezi brankářovy betony.

Neuběhla ani minuta a trojice Kroupa, Kellner a Mistoler dokonale rozebrala hostující obranu a posledně jmenovaný pohodlně zavěsil. Další šanci spálil Chaljavin, který krásně prokličkoval mezi statickými obránci soupeře, v rozhodující chvíli ovšem trochu sobecky střílel, místo toho aby nabídl jasný gól volnému spoluhráči. Největší šanci vrátit se do zápasu spálili Hradečtí paradoxně ve vlastním oslabení. Březina se prosmýkl kolem dvojice beků až před Habala, v nestabilní pozici už ale nedokázal důrazně zakončit.

Druhá část už patřila zcela domácím. Do sedla je definitivně posadila trefa Hudáka ve vlastním oslabení. Šestnáctiletý centr profitoval z ideální příhry Chaljavina, kterou pak ještě vyšperkoval parádně provedeným bekhednovým blafákem. Co už ale bylo na statečného brankáře hostí příliš, byl čtvrtý gól z hole Kroupy, který v neskutečném zmatku před brankovištěm pohodlně přehodil klubko těl i nešťastného Lochmana.

Ani náhradník Blažek nepřinesl do hradeckých obranných řad klid. Při dvojnásobné přesilovce napřáhl z vrcholu přesilovkového vzorce Tomeček a uzavřel tak účet druhé třetiny.

S chutí hrající Energie nepřestávala tlačit na pilu a ve 47. minutě byla odměněna dalším úspěchem. Jaroslav Flieger prokázal své individuální kvality a přestože jeho střela v síti neskončila, dorážející Fusek už měl snadnou práci. Hosté s narůstajícím skóre začali ztrácet trpělivost a přišly i zcela zbytečné fauly. Nebezpečný krosček Krauseho u mantinelu potrestal nejprve sudí Florián pěti minutami a osobním trestem do konce utkání a bleskově také další trefou Chaljavin. Po zakončení akce byl navíc varský útočník sestřelen dalším zbytečným zákrokem proti brankové konstrukci a do šaten musel i Měsíček.

Téměř pětiminutová dvojnásobná přesilovka se Karlovým Varům dlouho příliš nedařila. Nakonec však vymyslel nečekanou finální přihrávku napříč pásmem Ryžuk a Chocholáč mohl v 53. minutě oslavit příklepem do poloprázdné branky osmou trefu svého týmu. Dvě vteřiny před vypršením druhého většího trestu ještě ukryl puk za změť těl Martin Rohan a Andreas Hampl kotouč ještě jemně tečoval za bezmocného Blažka.

Sympatická snaha Královehradeckých po dosažení čestného úspěchu vyústila pouze v pětiminutový trest Funka za krosček. Brankář Habal si svou první nulu v dorostenecké kariéře pohlídal a spolu se spoluhráči mohl bouřlivě oslavit vysoké vítězství.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Ondřej Březina 0 0 0 0 0
Daniel Filip 0 0 0 0 0
Adam Gold 0 0 0 0 0
Martin Hadrava 0 0 0 0 0
Marek Jankovský 0 0 0 0 0
Petr Javůrek 0 0 0 0 0
Lukáš Karlík 0 0 0 0 0
Jan Kotas 0 0 0 0 0
Petr Krause 0 0 0 0 0
Ondřej Matějček 0 0 0 0 0
Jakub Měsíček 0 0 0 0 0
Pavel Němeček 0 0 0 0 0
Václav Pánek 0 0 0 0 0
Aleš Půlpán 0 0 0 0 0
Adam Svoboda 0 0 0 0 0
Daniel Šebek 0 0 0 0 0
Petr Zmítko 0 0 0 0 0
Hynek Zohorna 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Blažek 26 19 5 14 73,68 0 0
Petr Lochman 34 17 4 13 76,47 0 0

Ohlasy k utkání

Pavel Táborský Pavel Táborský - hlavní trenér Hradce Králové:
Do zápasu jsme nevstoupili špatně, ale po dvou hrubých individuálních chybách jsme inkasovali branky, po kterých se soupeř vzchopil a zbytku utkání jednoznačně vévodil.