Zápasy
pá 20.10.2006 | Lukáš Souček

Dorostenci ztratili dobře rozehrané utkání s Plzní

Hradečtí dorostenci drželi s papírovým favoritem čtvrtečního utkání krok dvě třetiny, dokonce svého soupeře i často přehrávali. Ve třetí třetině se ale za stavu 2:2 vymkla domácím situace z hokejek a Plzeň dokázala využít téměř každého hradeckého zaváhání. Hosté se ve třetí třetiny trefili do černého celkem čtyřikrát a odvezli si tak z Hradce Králové tři body za vítězství 6:2.

Na změnu skóre se v Hradci Králové nečekalo příliš dlouho. Ihned po úvodním vhazování se totiž Plzeňští hráči dostali do útočného pásma a Jan Kovář trefil mezeru mezi Blažkovými betony střelou za modrou čárou. V tu chvíli časomíra ukazovala odehraných pouze 11 vteřin. Domácí však stačili bleskově odpovědět. Šance Jankovského ve třetí minutě ještě gólem neskončila, ale o minutu později už se Energetici radovali z vyrovnání. Ondřej Matějček našel milimetrovou přihrávkou z rohu kluziště volného Ondřeje Březinu. Jeho jediným úkolem bylo pevně přidržet hokejku, na kterou jeho spoluhráč mířil, což pro hradeckého centra nebyl problém. Hradečtí dokonce mohli strhnout vedení na svou stranu, ale Petr Krause z výhodné střelecké pozice skórovat nedokázal. Na druhé straně měl velkou příležitost střelec první branky Plzně Jan Kovář, ale rovněž svou šanci spálil. Lasselsberger se ale i přesto další branky dočkal. V přesilové hře si plzeňský bek Jan Rutta nabruslil až před Blažka a přesnou přihrávku Kováře krásně umístil pod horní tyč hradecké branky.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, kterým se povedlo několikrát dostat plzeňské hráče pod tlak. Největší šanci si vytvořil Hynek Zohorna, když se natlačil před brankáře Francouze, ale trefil pouze nůž jeho brusle. Zápas se pomalu překlopil do druhé poloviny a Plzeňští také dodali svému stylu hry více šťávy. Ve 32. minutě pálil z mezikruží Martin Vild, ale Blažek ho vychytal. O šest minut později se hosté sice radovali z branky, ovšem zbytečně. Vít Jonák totiž dorazil kotouč za Blažkova za záda až po hvizdu rozhodčího. Přišla tak chvíle opět pro Energetiky. Ondřej Matějček si důrazně vyšlápl na plzeňského beka, obral ho o kotouč a chytře přenechal svému spoluhráči Pavlu Němečkovi, který zvolil lišácké zakončení na protější tyč.

Dosud vyrovnané skóre odpovídalo vyrovnané hře. Ve třetí třetině bylo ale vše jinak. Hosté se ještě jednou v utkání radovali zbytečně, když vstřelenému gólu Plzně předcházelo postavení mimo hru, ve kterém se ocitl sám střelec Jan Rutta. Paradoxně o výsledku utkání rozhodla Plzeň ve vlastním oslabení. Nejprve vypíchl kotouč na modré čáře Martin Vild hradeckému bekovi a sólo přes celé hřiště zakončil střelou pod víko Blažkovy branky. O několik minut později opět ve vlastním oslabení zvýšili Plzeňští zásluhou Adama Petra na 4:2. Vzápětí si trenér Hradce Králové Pavel Táborský vybral oddechový čas a již v 52. minutě poslal na led šestého hráče. Hradečtí tak hráli necelou minutu v šesti proti čtyřem hráčům soupeře. Z vypracovaného tlaku trefil dvakrát za sebou levou tyč Francouzovy branky Adam Svoboda. Druhý odražený kotouč se ale dostal na hůl Jana Kováře, který mířil směrem na prázdnou hradeckou branku. Ve chvíli, kdy se chystal zakončit byl ale faulován. I přesto, že puk za brankovou čáru nedopravil, byla mu branka uznána - hlavní rozhodčí uplatnila pravidlo technické branky. V čase 54:41 ještě pečetil výhru Plzně tvrdou střelou Marek Zavřel.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Filip Bohdanecký 0 0 0 0 0
Ondřej Březina 1 0 1 0 0
Adam Gold 0 0 0 0 0
Martin Hadrava 0 0 0 0 0
Marek Jankovský 0 0 0 0 0
Petr Javůrek 0 0 0 0 0
Lukáš Karlík 0 0 0 0 0
Petr Krause 0 0 0 0 0
Ondřej Matějček 0 2 2 0 0
Jakub Měsíček 0 0 0 0 0
Pavel Němeček 1 1 2 0 0
Václav Pánek 0 0 0 0 0
Ludvík Svoboda 0 0 0 0 0
Adam Svoboda 0 0 0 0 0
Daniel Šebek 0 0 0 0 0
Jan Vlček 0 0 0 0 0
Petr Zmítko 0 0 0 0 0
Hynek Zohorna 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Blažek 59 33 5 28 84,85 0 0

Ohlasy k utkání

Pavel Táborský Pavel Táborský - hlavní trenér Hradce Králové:
Z výsledku jsem hodně zklamaný. Po bojovném výkonu jsme si zasloužili alespoň bod. Ve třetí třetině nás bohužel položily dvě hrubé chyby obránců při naší přesilové hře, které znamenaly zvýšení Plzně na 3:2 a následně 4:2. Poté jsme už ztratili sílu na zvrat zápasu.

Fotogalerie