Zápasy
pá 27.10.2006 | Lukáš Souček

Dorostenci podlehli Pardubicím těsně 1:2, rozhodly přesilovky

Největší změnou v uplynulých dnech je bezesporu změna hlavního trenéra dorostenců. Jiří Slabý vystřídal na tomto postu Pavla Táborského a v prvním zápase si nevedl vůbec špatně. Vyhecované utkání s rivalem z Pardubic bylo po celých šedesát minut hry vyrovnané. Šťastnějšími však byli hosté, kteří o svém vítězství rozhodli v 50. minut. Hradečtí si dokázali vypracovat gólové šance, ale bohužel jim chybělo potřebné štěstí k vyrovnání.

Pardubický kapitán Filip Stoklasa se ze začátku utkání zdržel o něco déle v kabině, a tak úvodní buly muselo být vhozeno později. Pavlu Němečkovi jakoby se jeho zpoždění nelíbilo, a tak si na pardubického kapitána hned v prvním střídání vyšlápl ve středu hřiště. Ostrý souboj těchto dvou hráčů odstartoval východočeské derby jak se patří. Pardubičtí si vypracovali v první třetině více gólových příležitostí. Jan Ježek však trefil pouze tyč Lochmanovy branky a Havlík s Fousek nedokázali proměnit své dva samostatné úniky. Největší příležitost ke skórování měli na druhé straně Hadrava s Vlčkem, jenže na Landsmana nevyzráli. Do šaten se tak po dvaceti minutách odcházelo za bezbrankového stavu.

Hned v úvodu druhé části měli dobrou příležitost ke skórování hosté, jenže Jan Buchtele svůj únik neproměnil. Za necelou minutu se skóre utkání ale přeci jen měnilo. Jan Vlček vyjel při přesilovce zpoza brány a trefil Landsmana do betonu. Odražený kotouč už jen čekal na dorážku Martina Hadravy. Radost z vedení měli Hradečtí jen osm minut. O vyrovnání se při přesilové hře postaral Michal Blažek. Energetici měli obrovskou příležitost k vyrovnání o pár okamžiků později, jenže Landsman si postupně poradil s dorážkami Březiny, Němečka i Stehna.

Nádherný hokej se hrál i v posledních dvaceti minutách. Hynek Zohorna mohl na hradeckou stranu strhnout vedení již ve 44. minutě, jenže samostatný nájezd nedovedl do zdárného konce. Zákonitě tak muselo udeřit na druhé straně. Adam Havlík vystřelil z pravého kruhu, Lochman zasáhl pravým betonem. Na odražený kotouč nejrychleji zareagoval Jan Ježek a poslal Pardubice do vedení. Hradečtí se v závěru tlačili do útoku, ke skórování jim ale nepomohlo ani magické „T“ na přilbách hráčů, které symbolizovalo rozloučení s trenérem Táborským. Ve velké šanci se ocitl Daniel Šebek, ale jeho střela se pouze otřela o levou tyč Landsmanovy branky. Největší příležitost k vyrovnání měl v 59. minutě Pavel Němeček. Bohužel pro hradecké příznivce nedokázal přehodit kotouč přes betony pardubického gólmana, a tak si Pardubičtí odvezli z hradeckého ledu plný počet bodů za těsné vítězství.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Ondřej Březina 0 0 0 0 0
Martin Hadrava 1 0 1 0 0
Marek Jankovský 0 0 0 0 0
Petr Javůrek 0 0 0 0 0
Lukáš Karlík 0 0 0 0 0
Jan Kotas 0 0 0 0 0
Ondřej Matějček 0 0 0 0 0
Pavel Němeček 0 0 0 0 0
Václav Pánek 0 0 0 0 0
Patrik Stehno 0 0 0 0 0
Adam Svoboda 0 0 0 0 0
Ludvík Svoboda 0 0 0 0 0
Daniel Šebek 0 0 0 0 0
Pavel Vaněk 0 0 0 0 0
Jan Vlček 0 1 1 0 0
Petr Zmítko 0 0 0 0 0
Hynek Zohorna 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Petr Lochman 59 33 2 31 93,94 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Slabý Jiří Slabý - hlavní trenér Hradce Králové:
Utkání bylo velmi vyrovnané. Nakonec rozhodli šťastnější hosté v přesilových hrách, když bohužel potrestali naše zbytečné fauly. První třetina byla ve znamení několika šancí Pardubic, kde nás podržel brankář Lochman. Potom se hra vyrovnala a my jsme si vytvořili také několik slibných šancí, které jsme neproměnili. Pardubický brankář Landsman nás vychytal. Myslím, že to dnes byla zbytečná prohra. Při troše štěstí jsme mohli utkání vyhrát. Snad se nám to povede příště.

Fotogalerie