ne 5.11.2006 | Lukáš Souček

Dorostenci konečně přerušili sérii 14 zápasů bez vítězství

Hradečtí dorostenci sehráli v sobotu velmi důležité utkání s PZ Kladnem, které mělo v tabulce o tři body více. Souboj posledních dvou týmů extraligové tabulky vyšel lépe Energetikům, kteří neponechali nic náhodě a díky vítězství 6:3 se odpoutali od poslední příčky. PZ Kladno se na hradeckém ledě probudilo až za stavu 4:0 pro domácí. To už ale bylo pozdě, neboť po nepříznivé sérii 14 zápasů bez vítězství si hradečtí dorostenci nenechali radost ze tří bodů vzít.

Kladenští hned po úvodním vhazování třikrát prověřili Lochmana z nebezpečné blízkosti, jenže góly padaly v první třetině na druhé straně. Na začátku třetí minuty napřáhl kousek za modrou čárou Hynek Zohorna a tvrdou střelou propálil vše před sebou. Chvíli poté měli Energetici výhodu přesilové hry. Petr Javůrek nahrál Václavu Pánkovi, jehož střelu od modré čáry usměrnil za záda Pucholta Petr Zmítko. Tím ale střelecké hody domácích nekončili. Ve 13. minutě našel Hynek Zohorna dobře postaveného Martina Hadravu, který bekhendovou střelou pod víko uzavřel skóre první třetiny.

Po přestávce se Kladenští dali dohromady a byli hradeckému týmu vyrovnaným soupeřem. Čtvrté brance Energetiků ale zabránit nedokázali. Pavel Vaněk poslal přesný pas přes celé kluziště na Hynka Zohornu, který šikovně obelstil i vyjetého brankáře Pucholta a kotouč doslova zavezl do prázdné branky. V polovině utkání se gólově chytili i hosté, když zásluhou Oskara Průchy snížili na 4:1. V závěru třetiny měl kladenský útočník Karol Csanyi ještě dvě velké příležitosti, ale Lochman mu obě zneškodnil.

Hradečtí si chuť z předchozích čtyřiceti minut přenesli i do začátku poslední dvacetiminutovky. V čase 42:35 se prosadili Patrik Stehno s Ondřejem Březinou, kteří konečně proměnili jednu z mnoha akcí dva na jednoho. Netrvalo dlouho a Hradečtí slavili další gólový úspěch. Hynek Zohorna objel kladenskou svatyni a prostřelil Pucholta, čímž dovršil svůj hattrick. Po vstřelení šesté branky domácí povolili a po zbytek utkání se většinou bránili tlaku hostujících hráčů, který jim nakonec přinesl dvě branky. Zasloužili se o ně Ivan Záleský a podruhé v utkání Oskar Průcha.