Zápasy
so 18.11.2006 | Lukáš Souček

Dorostenci sehráli se Slavií výborné utkání, od bodů je dělilo 139 vteřin

Dorostenci měli opět bodový zisk na dosah ruky. Brankář Lochman v prvních čtyřiceti minutách vynuloval všechny slávistické střelce, to samé se podařilo i na druhé straně Meravému, který pro změnu pochytal všechny šance Energetiků. Rozhodnutí tak přinesla až třetí třetina, kde rozhodly hlavně hradecké chyby, které se podařilo Slávistům potrestat. Dorostenci tak přišli o kýžené body opět těsně před závěrem utkání. Tentokrát šlo o 139 vteřin.

Slávisté si hned v úvodu utkání vypracovali několik útočných akcí. Nejvíce zaváněla gólem akce Lukáše Žejdla, jeho průnik však brankář Lochman zneškodnil. Hradečtí vycházeli po zbytek třetiny ze zajištěné obrany a dalším nebezpečným akcím soupeře pohotově vzdorovali. Michal Meravý neměl v prvních dvaceti minutách příliš práce, Energetici většinou volili střelbu z uctivé vzdálenosti, a tak se obě mužstva rozešla do kabin za bezbrankového stavu.

Druhá třetina se odehrávala v podobném duchu s tím rozdílem, že do gólových šancí se dostávali domácí. Ve 35. minutě se prodral přes obranu Slavie Patrik Stehno, ale zakončit gólem už nedokázal. Vzruch v hledišti ještě vzbudily střely Petra Zmítka a opět Patrika Stehna. Brankář Meravý byl však na správném místě. To samé se dá říci i o hradeckém gólmanovi Lochmanovi, který ve druhé třetině kryl 15 střel soupeře. Oba brankáři se tak postarali o bezbrankový stav i po čtyřiceti minutách utkání.

Třetí třetina začala šťastně pro hosty. Do 44. minuty bezchybný Lochman posílal křižnou přihrávku na svého spoluhráče. Tu ale bohužel pro domácí vystihl Tomáš Petráň a prázdnou hradeckou klec nemohl neminout. Energetici však dokázali bleskově odpovědět. Martin Hadrava našel před bránou dobře postaveného Petra Zmítka, který střelou z první propálil Meravého. Utkání se dohrávalo za výrazných emocí, neboť hlavní rozhodčí utkání místy nezvládal a z jeho rozhodnutí byly rozčarovány obě střídačky. Štěstí se v samém závěru nakonec přiklonilo na stranu Slavie. K odraženému kotouči se jako první dostal David Koudela a svůj samostatný průnik zakončil nechytatelným bekhendovým blafákem pod horní tyčku. Výhru Slavie ještě pečetil v čase 59:05 Tomáš Petráň.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Ondřej Březina 0 0 0 0 0
Martin Hadrava 0 1 1 0 0
Marek Jankovský 0 0 0 0 0
Petr Javůrek 0 0 0 0 0
Lukáš Karlík 0 0 0 0 0
Petr Krause 0 0 0 0 0
Matěj Kufr 0 0 0 0 0
Ondřej Matějček 0 0 0 0 0
Pavel Němeček 0 0 0 0 0
Václav Pánek 0 0 0 0 0
Patrik Stehno 0 0 0 0 0
Adam Svoboda 0 0 0 0 0
Ludvík Svoboda 0 0 0 0 0
Daniel Šebek 0 0 0 0 0
Pavel Vaněk 0 0 0 0 0
Jan Vlček 0 0 0 0 0
Petr Zmítko 1 0 1 0 0
Hynek Zohorna 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Petr Lochman 60 36 3 33 91,67 0 0

Ohlasy k utkání

Pavel Smítka Pavel Smítka - trenér Hradce Králové:
Utkání bylo vyrovnané, oba týmy nechtěly udělat chybu. První dvě třetiny připomínaly šachovou partii. Vzruch přinesly pouze přesilové hry po výrocích nepřesného rozhodčího Třasáka. Asi od půlky utkání získávala Slavia mírnou převahu. My jsme však také měli několik gólových příležitostí. Fatální chybu brankáře Lochmana, po které šla Slavia do vedení se nám podařilo Zmítkem po Hadravově přihrávce odčinit. Další chyba při střídání asi dvě minuty před koncem utkání byla již rozhodující. Klíčovým momentem bylo zranění Adama Svobody po krutém zákroku Koudely, který rozhodčí potrestal pouze dvouminutovým trestem.

Fotogalerie