Zápasy
ne 3.12.2006 | Lucie Mužíková, Lukáš Souček

Dorostence dělilo od bodů v utkání s druhou Plzní necelých šest minut

Zápasové menu

Hradečtí dorostenci odehráli další výborný zápas. V sobotu zajížděli na led druhé Plzně. Domácí se sice jako první dostali do vedení, Hradečtí však ve druhé třetině díky brankám Javůrka a Stehna strhli vedení na svou stranu. Plzeňští vzápětí vyrovnali, Václav Pánek ale svou první extraligovou trefou vrátil vedení Energetikům. Domácí však ještě do přestávky dvakrát využili pětiminutovou přesilovku a po čtyřiceti minutách tak vedli 4:3. Hra ovlivněná řadou vyloučení gradovala ve třetí třetině, kdy vyrovnal Petr Zmítko. Rozhodnutí utkání přišlo v čase 54:15. Na pátou branku Plzně už Hradečtí i přes velký tlak odpovědět nedokázali, a odjeli tak z plzeňského ledu s prázdnou.

Hosté vlétli na svého soupeře s velikou vervou. Vykoledovali si tak dva po sobě jdoucí fauly. Při následující přesilové hře pět na tři nebezpečně pálil Pánek, ale to bylo ze strany královehradeckých hráčů vše. Plzeň je pustila jen do střel z uctivé vzdálenosti a ty Francouze neohrozily. V šesté minutě o sobě dali pořádně vědět modrobílí, z dobré pozice vypálil Urbánek, Blažek jeho pokus kryl levým betonem. O necelých šedesát vteřin později se vytáhl Francouz proti střílejícímu Němečkovi, jenž projel mezi dvěma bránícími hráči a ztroskotal až na strážci plzeňské svatyně. Domácí pak odehráli několik minut v oslabení, ale hosté nedokázali vstřelit první branku. Ve 13. minutě v početní výhodě soupeře ujel Marek Zavřel, v lepším zakončení mu zabránil Svobodův faul. Domácí tak získali první možnost přesilové hry. Tu sehráli velice dobře, avšak bez gólového efektu. Skóre se měnilo až v čase 17:31 při početní výhodě Plzně pět na tři, perfektně nacvičený signál ochozům předvedli Vild a skórující Jan Kovář, kteří vyšachovali bránící trojici hráčů. Třetinu, jež byla kouskována častými vyloučeními, ukončil svou střelou Adam Petr, ale gólman Blažek předvedl, jak má pokrytý spodek branky.

Domácí do druhé třetiny vstoupili aktivněji, ale opět se přibrzdili nečistými zákroky. Přesilovou hru pět na tři hosté však neproměnili. Jako blesk z čistého nebe ale udeřili ve 29. minutě, kdy se bezchybnou souhrou prezentovali Marek Jankovský a Petr Javůrek, jenž zakončoval do odkryté branky.V čase 29:23 to s domácími vypadalo ještě hůře. Bránící Rutta uklouzl, nastalého zmatku v plzeňské obraně využil Patrik Stehno. Za okamžik však bylo vyrovnáno! Na konci přesilové hry vystřelil z úhlu Kovář, brankář jeho pokus vyrazil a puk se dostal až k Vildovi, jenž překonal bezmocného gólmana. Střelecké hody pokračovaly při dalším vyloučením dvou plzeňských hráčů, po nepřesnostech před Francouzem se prosadil Václav Pánek. Vrátil tak vedení zpět na stranu Hradce Králové. Rozhodčí Lacina poté poslal předčasně do sprch kapitána hostů Adama Svobodu za faul na Tomáše Pacandu a modrobílí získali celých pět minut početní převahy. Tu využili, a hned dvakrát! Nejprve zužitkoval přihrávku zpoza branky Adam Petr a po něm od modré propálil Pour chumel hráčů před Blažkovou brankou.

Možnost zvýšit hubený jednogólový náskok měl hned po přestávce Jonák, ale sám před brankářem nedokázal puk protlačit do sítě. Hradec Králové poté znovu nevyužil přesilovou hru pět na tři, v níž jedinou nebezpečnou střelu vyslal Němeček. Ruce nad hlavu hostům však vylétly o několik chvil později, přesně s návratem vyloučeného plzeňského obránce po střele Petra Zmítka. V 50. minutě se ocitl po několikáté v zápase tváří v tvář Francouzovi Ondřej Březina, ale tentokrát zklamal. V 53. minutě se už už radoval Jonák, nedokázal však přehodit dezorientovaného gólmana. 54:15 - křížnou Kovářovu přihrávku bezchybně využil Vild! Hradečtí hráči se při dalším dvojnásobném vyloučení modrobílých tlačili do branky, ale vinou svých chyb se připravovali o možnost vyrovnání. Přestože puky létaly Francouzovým brankovištěm jeden za druhým, ani při hře bez brankáře se již hostům nepovedlo vsítit pátý gól. Zápas tak skončil vítězství 5:4 pro HC Lasselsberger Plzeň.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Ondřej Březina 0 1 1 0 0
Adam Gold 0 1 1 0 0
Martin Hadrava 0 1 1 0 0
Marek Jankovský 0 1 1 0 0
Petr Javůrek 1 0 1 0 0
Lukáš Karlík 0 0 0 0 0
Jan Kotas 0 0 0 0 0
Matěj Kufr 0 0 0 0 0
Ondřej Matějček 0 0 0 0 0
Pavel Němeček 0 0 0 0 0
Václav Pánek 1 0 1 0 0
Patrik Stehno 1 1 2 0 0
Ludvík Svoboda 0 1 1 0 0
Adam Svoboda 0 0 0 0 0
Daniel Šebek 0 0 0 0 0
Pavel Vaněk 0 0 0 0 0
Jan Vlček 0 0 0 0 0
Petr Zmítko 1 0 1 0 0
Lukáš Zörkler 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Blažek 60 37 5 32 86,49 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Slabý Jiří Slabý - hlavní trenér Hradce Králové:
V Plzni jsme sehráli vyrovnanou partii, škoda jen že se často vylučovalo na úkor kvality utkání. Nejspíš proto nebyla hra tak plynulá. Vůbec jsme nebyli horší než soupeř, akorát rozhodly přesilovky soupeře, ve kterých jsme čtyřikrát inkasovali. Ještě jsme stačili vyrovnat, ale nakonec rozhodla chyba, když náš obránce upadl a soupeř trestal brankou. V celkovém pohledu to pro nás bylo podařené utkání, bohužel bez bodového zisku.