Zápasy
ne 28.1.2007 | Lukáš Souček

Dorostenci v souboji o desátou příčku podlehli Litvínovu 2:5

Zápasové menu

Dorostenci zajížděli v sobotu na led Litvínova sehrát již 38. kolo. Před utkáním měli Hradečtí bod náskok právě na Chemiky. První třetinu si Východočeši vypracovali několik slibných šancí a byli o poznání lepší než soupeř. I přesto šli domácí do vedení a ve druhé třetině měli navrch právě oni. Přidali další tři branky. Hosté sice brankami Onřeje Soukupa a Michaela Bočka snížili na rozdíl dvou branek, jenže pátá inkasovaná branka je již definitivně srazila do kolen. Na desátou příčku se tak nyní posunul Litvínov s náskokem dvou bodů.

Domácí neměli vstup do utkání zrovna nejlepší. Hned v úvodu museli hasit několik hradeckých šancí. Hradečtí sice svého soupeře v první třetině jednoznačně přestříleli, jenže brankář Sork čelil zejména střelám ze střední vzdálenosti, které mohli jedině překvapit. Nestalo se tak. Litvínovský brankář kryl 17 hradeckých střel. Na druhé straně musel Petr Lochman zasahovat jen šestkrát, avšak šance domácích byli více nebezpečnější. Jedna z nich byla ve 14. minutě, kdy se Kryštof Kafan jednoduše uvolnil a situaci jeden na jednoho vyřešil přesnou střelou mezi tři tyče.

Ve druhé třetině jakoby jednogólové manko vzalo Energetikům šťávu. Vše se odehrávalo úplně opačně a navrch měl tentokrát Litvínov. V jednom střídání nejprve Ondřej Pekárik dostal přesnou přihrávku od soupeře, ale trefil tyč. Za pár sekund se celá situace opakovala a litvínovský útočník se už podruhé nemýlil. V polovině utkání Martin Smolík uvolnil krásnou přihrávkou Petra Rosola, jenž zamířil přesně mezi Lochmanovy betony. Litvínov byl na koni a za necelé dvě minuty přidal další branku. Podruhé se na listinu střelců zapsal Ondřej Pekárik. To už bylo na Petra Lochmana v hradecké bráně moc a přenechal tak své místo Jiřímu Blažkovi. Energetikům se povedlo ještě do přestávky snížit. Přesilovková kombinace na jeden dotek skončila u Matěje Soukupa. Hradecký obránce si sjel až před bránu a trefil přesně nad Sorkovo rameno. Minutu před koncem třetiny si ještě připsal těžký zákrok Jiří Blažek, když musel krýt únik Michaela Lindnera.

Hosté se ještě chtěli pokusit nepříznivý výsledek zvrátit, jenže Litvínovská obrana byla neprostupná. Přece jen se v 52. minutě dostal do slibné střelecké pozice Martin Hadrava. Jeho švihovka však pouze zazvonila na spojnici litvínovské svatyně. Vzápětí se ale Energetici dočkali. Pavel Vaněk tvrdě vypálil od modré a odražený kotouč dorazil za Sorkova záda Michael Boček. Ideální příležitost pro Hradec znovu se vrátit do zápasu byla pryč během několika sekund. Hned po vhazování ve středním pásmu Litvínovští přehráli situaci na Michala Brzobohatého, který zasadil hostům poslední hřebíček do rakve.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Michael Boček 1 0 1 0 0
Ondřej Březina 0 0 0 0 0
Adam Gold 0 0 0 0 0
Martin Hadrava 0 0 0 0 0
Marek Jankovský 0 0 0 0 0
Petr Javůrek 0 0 0 0 0
Lukáš Karlík 0 0 0 0 0
Ondřej Matějček 0 1 1 0 0
Jakub Měsíček 0 0 0 0 0
Pavel Němeček 0 0 0 0 0
Matěj Soukup 1 0 1 0 0
Patrik Stehno 0 1 1 0 0
Ludvík Svoboda 0 0 0 0 0
Pavel Vaněk 0 1 1 0 0
Jan Vlček 0 0 0 0 0
Hynek Zohorna 0 0 0 0 0
Lukáš Zörkler 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Blažek 28 15 1 14 93,33 0 0
Petr Lochman 32 16 4 12 75,00 0 0