Zápasy
po 17.9.2007 | Daniel Višňák

Hradec se vrací z Kadaně s prázdnou

Zápasové menu

Po domácí porážce s Havlíčkovým Brodem prohráli Východočeši i ve třetím kole na ledě Kadaně. Hradečtí se evidentně trápí a to nejen v koncovce, což bylo vidět i v pondělním zápase. O první změnu skóre se postarali až v závěru druhé třetiny Severočeši, kdy po gólech Vaněčka a Derflera šli do dvoubrankového vedení. Slibný náskok si Kadaň dokázala udržet, ve třetí třetině ho navíc pojistila ještě brankou Patrika Finka. Východočeši mají tak do středečního derby s Vrchlabím čas, aby vymysleli způsob, jak nepříznivou sérii dvou porážek v řadě přerušit.

Hned v úvodu klání rozehřál svoji lapačku domácí muž v masce. Nepříliš ostrou střelu bez potíží zneškodnil, a tak mohli zaútočit i Kadaňští. Daleko se však nedostali, po faulu Hlavatého se naopak museli bránit. Během hájení severočeské svatyně vypíchl puk Polanský. Bekhendovou kličku stačil Hylák vytěsnit betonem. Černožlutým jedna šance nestačila, proto v pozdější přesilové hře nepříjemně dotírali před brankou Energetiků.
Ihned po skončení výhody vystrkovali růžky i hosté. Pozorný Stejskal se oblafnout nenechal ani po chybě v domácí rozehrávce. Samostatný nájezd si vyzkoušel Koudelka, který zvolil místo kličky střelu zápěstím nad branku.
V 2. půlce třetiny se tempo sice mírně snížilo, přesto se hrál stále svižný hokej s množstvím šancí. Žádná z nebezpečných střel se do branky nevešla, tudíž musely tábory fanoušků obou týmů trpělivě čekat na úvodní branku. Hru ve vyrovnaném duchu přerušil až zvuk časomíry, jenž poslal hokejisty na povinnou přestávku za stavu 0:0

Do prostřední části vstoupili aktivněji Východočeši. Svými projektily zaujal zejména Roubík. Aktivním přístupem si hosté vybojovali početní výhodu, ve které museli domácí držet nejvyšší možný stupeň obranné pohotovosti. Ačkoliv se Stejskal velice zapotil, držel si nadále čistý štít. Hendrich, Vondráček či Koudelka byli hráči, kteří ze svých spoluhráčů měli asi největší možnost ke vstřelení branky. Z vyrovnané hry se znenáhla stal hokej na jednu stranu. Oživení černožlutých zařídil útok bratří Bauerů, kteří obětavě bojovali v útočném pásmu.
Když odbila polovina zápasu, pálil několikrát od modré Hlubuček. Drobné chyby v obraně Energetiků potrestat nedokázal. Aktivnější hra domácích zaskočila červenobílé natolik, že stačili zareagovat pouze za pomoci nedovoleného zákroku. Paradoxně to byl právě Hradec, který si vytvořil největší šanci v oslabení. Ukázkové sebrání puku předvedl Starý. Sólo z levé strany pokryl Stejskal bezchybně.
Po skončení výhody Severočechů putoval na lavici hanby další z hostů, což se stalo Hradci osudným. O vzrušení proměněné v jásot domácích fanoušků se postarala střela Vaněčka. V čase 34:16 vymetl od modré čáry pavučinu Hylákovy branky. Na 1:0 nahrával Duba.
Hosté se snažili rychle vyrovnat, vytvořené šance k úspěchu nevedly, a tak opět zahrozila Kadaň. V přesilové hře pálil od modré Pospíšil. Puk se od zadního mantinelu odrazil k volnému Derflerovi, kterému stačilo dorazit za brankovou čáru. Časomíra ukazovala 37:17 a skóre 2:0.
Ke konci třetiny atmosféra viditelně houstla. Nejprve byl vyloučen kapitán Kajer do konce utkání po neshodách s hlavním rozhodčím. O chvíli později přišlo vyloučení Kadaně a drtivý tlak Energetiků. Přesně v čase 40:00 přišlo vysvobození, hráči šli do kabin za stavu 2:0.

Handicap jednoho muže v poli z předešlé části Kadaňští uhájili. Hradec se od začátku hnal do útoku, na což domácí odpovídali jen s velkou námahou. Z tlaku Východočechů se v 45. minutě vyrojila početní výhoda, ve které nebylo kadaňské obraně zatápěno o mnoho méně. V 48. minutě byl Stejskal překonán. Po závaru hostů ležel mimo branku, Suchý však nedokázal v obtížné pozici puk správně usměrnit.
Když se nemohli hosté prosadit, přišel jako blesk z čistého nebe úspěšný útok Kadaně. V čase 48:37 zavěsil za ležícího Hyláka dorážku Fink. Na předchozí střelu Polanského nahrával ještě Duba, 3:0.
Omráčení hosté dopřáli Kadani 10 minut před koncem přesilovou hru, která černožlutým stačila k dočasnému otupení útočných ambic Hradce. Až v 55. minutě se snažili vykřesat jiskřičku naděje postupně Starý s Klementem. Domácí hrdina Stejskal přiváděl heroickým výkonem Hradecké přímo k zoufalství. Nikdo se tak nemohl divit, když byl hlasatelem zápasu vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Poté co se v 59. minutě neujala ani střela Suchého z pravého mezikruží, začali Kadaňští slavit. První ligová výhra domácích byla dochucena třešničkou v podobě vychytané nuly Stejskala, konečný stav 3:0.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Petr Domin 0 0 0 0 0
Petr Haluza 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 0 0 0 0 0
Milan Karlíček 0 0 0 0 0
Tomáš Klement 0 0 0 0 0
Jan Kolář 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 0 0 0 0
Petr Sakrajda 0 0 0 0 0
Jan Starý 0 0 0 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Zdeněk Toužimský 0 0 0 0 0
Roman Vondráček 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Alexandr Hylák 60 31 3 28 90,32 0 0