Zápasy
so 29.9.2007 | Daniel Višňák

Petr Domin a Tomáš Zohorna vystříleli Hradci v Mostě vítězství

Zápasové menu

Hradečtí šli v Mostě v závěru první třetiny do vedení, jenže domácí ještě do přestávky vývoj otočili dvěma góly z přesilovek. Jenže hradečtí odpověděli stejnou mincí přesnými zásahy Tomáše Zohorny, čímž znovu strhli vedení na svou stranu. Když z kraje závěrečné třetiny zvýšili hráči HC VCES Dominem na 4:2, vypadalo to na export tří bodů do Hradce. Jenže Most se nevzdal a deset minut před koncem řádné hrací doby svítil na ukazateli nerozhodný stav. Když už to vypadalo na dělbu bodů, protlačil se z rohu hřiště Petr Domin a svým třetím gólem v zápase rozhodl o výhře Hradce 5:4.

Úvod utkání patřil Mostu, který jen potvrdil, že v domácím prostředí rozhodně nebude pasivním soupeřem. Hradečtí odolali náporu Severočechů jen díky výbornému brankáři Koutskému, který zlikvidoval hned z kraje dvě gólové šance Mostu. Hosté zahrozili Koudelkou, ale jeho sólo Slipčenko vychytal. Celkově se první třetina musela divákům líbit, hrálo se nahoru dolu. Skóre se poprvé měnilo v 17. minutě při přesilové hře domácích. Špatného dorozumění mostecké obrany využil Jan Starý, který se najednou řítil sám na Slipčenka. Jeho střelu ještě dokázal severočeský brankář vyrazit, ale na dorážku Petra Domina už nedosáhal. Radost hráčům HC VCES nevydržela ale ani dvě minuty. Rozhodčí totiž poslal na trestnou lavici hned dva hostující hráče a Most tuto výhodu využil maximálně. Nejprve při hře pěti proti třem vyrovnal střelou od modré Prošek a v pokračující klasické přesilovce zasadil další úder hradeckým Kováč, jenž poslal Most do vedení.

Hradečtí vstoupili do druhé třetiny aktivně a Slipčenko byl hned od prvních minut v plné permanenci. Ve 24. minutě předvedla mladá pardubická formace rychlou kombinaci na jejímž konci byl Tomáš Zohorna a střelou z prvé vyrovnal. Hned záhy měli domácí další výhodu přesilové hry, ale hradecký brankář Koutský předváděl své kvality, své spoluhráče výrazně podržel. Přesně v polovině zápasu o sobě dali podruhé vědět mladí pardubičtí útočníci. Tomáš Zohorna podruhé těžil z přené Rákosovy přihrávky a střelou nad Slipčenkovo rameno strhl vedení na stanu Východočechů. Hosté si se závěrem prostředního dějství vytvořili i další slibné šance, jenže dva parádní Slipčenkovy zákroky držely domácím velmi dobré šance do třetí třetiny.

Jenže hned z kraje závěrečné části přetlačil protihráče Petr Domin, z rohu vyvezl puk až před Slipčenka a střelou mezi rukou a chrániči domácího brankáře zajistil Hradci dvoubrankové vedení. Radost hostům znovu nevydržela dlouho, ani ne za půl minuty se o snížení postaral Petr Kořínek. Most rázem vycítil šanci a tlačil se za vyrovnáním. Toho se dočkal přesně deset minut před koncem řádné hrací doby, kdy se prosadil z dorážky Urban. A mohlo být ještě hůř, hned po buly Koutský obřím skokem vyrazil puk na tyč a stejně zazvonila hradecká branková konstrukce i po střele Heřmana. Na druhé straně zastavila tyč střelu Jana Starého. Když už to vypadalo na nerozhodný výsledek, protlačil se z rohu hřiště opět Petr Domin a svým typickým způsobem dovršil sobotní hattrick. V drtivém závěru už Most na vyrovnání nedosáhl, ke kýžené páté brance mu nepomohla ani více než minutu dlouhá hra v power-play.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Petr Domin 3 0 3 0 0
Petr Haluza 0 1 1 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 0 2 2 0 0
Milan Karlíček 0 0 0 0 0
Michal Klejna 0 0 0 0 0
Tomáš Klement 0 0 0 0 0
Jan Kolář 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 0 0 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Daniel Rákos 0 2 2 0 0
Petr Sakrajda 0 0 0 0 0
Jan Starý 0 1 1 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Martin Táborský 0 2 2 0 0
Zdeněk Toužimský 0 0 0 0 0
Roman Vondráček 0 0 0 0 0
Tomáš Zohorna 2 0 2 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vladislav Koutský 60 43 4 39 90,70 0 0

Ohlasy k utkání

Ladislav Kolda (hlavní trenér Mostu):
Pro nás to byl další smolný zápas. Utkání to bylo vyrovnané. Neproměnili jsme ale tři gólové šance ze začátku a to nás může v konečném zúčtování určitě mrzet. Sice jsme vždycky dotáhli náskok soupeře, ale rozhodující krok v podobě vedoucí branky jsme už neudělali. Škoda, že se nám to nepodařilo dotáhnout aspoň do prodloužení, aby minimálně jeden bod zůstal doma. Zápas se lámal za stavu 4:4, kdy Hradec dal pátou branku. I přes náš tlak v power-play se nám vyrovnat nepodařilo, chybělo nám i pověstné štěstí.

Pavel Pazourek (hlavní trenér Hradce Králové):
Pro nás je to důležité vydřené vítězství. Měli jsme tam dneska dobré, ale i špatné momenty. Zbytečné chyby nás dostávaly do kolen. Zápas jsme si komplikovali sami. Pro nás je ale jak jsem říkal důležité vítězství, které všichni hráči vybojovali. Zdeněk Toužimský má bolestivě nastřelenou nohu, proto nedohrál.