Zápasy
so 5.1.2008 | Daniel Višňák

Hradec v Kadani prohrál 1:3

Kouzlo nového kadaňského trenéra Pešouta zabralo. Severočeši dokázali po čtyřech zápasech naplno bodovat, když ve 33. kole porazili na své půdě Hradec Králové. Východočeši přijeli do Kadaně bez nemocného útočníka Koudelky a zraněného Petra Sakrajdy, jejich místo ve druhé formaci zaujali Voráb s Hruškou. Hradec v Kadani dlouho držel bezbrankový stav, ale v polovině utkání domácí využili bleskově přesilovou hru a šli do vedení. V závěrečné dvacetiminutovce navíc Kadaňští proměnili dvojnásobnou přesilovou hru a vedli o dvě branky. Na jejich vítězství už nezměnilo nic ani snížení Jiřího Kadlece z 55. minuty, Severočeši své hubené vítězství pojistili při závěrečné power-play třetí brankou.

Jako první se v utkání osmělili hosté, Kadlec zpoza kruhů vystřelil a jeho lehkou střelu Hanuljak rozklekem zneškodnil. Hradečtí se hned v utkání dostali do náporu, ale pozorně hrající obrana domácích vše jistila. První domácí šanci zmařil Pražák až v páté minutě utkání. Koutský s problémy puk udržel před brankovou čarou. V šesté minutě domácí Kadlec zastavil pronikajícího Fořta nedovoleným způsobem a nabídl hostům početní výhodu. V ní Táborský dvakrát zkoušel tvrdou střelou otevřít skóre, ale pokaždé minul branku. Kadaňští se ubránili. V deváté minutě si čtvrtá formace domácích vynutila chybu hradecké obrany, Hlusička přihrával v závaru před branku, ale žádný z domácích hráčů se k zakončení nedostal. O minutu později byl za podražení vyloučen Táborský a první početní výhodu v utkání měli i domácí. Černožlutí v přesilovce předvedli několik pěkných akcí, ale skóre se neměnilo. Ve dvanácté minutě si mohli kadaňští vše zopakovat, na trestnou usedl opět Táborský, když podrazil Jana Bauera. Opět byli v přesilovce hodně aktivní, ale koncovka selhávala. Hrál se rychlý hokej ze strany na stranu. Obrany však byly velmi spolehlivé. Gólu se v první části diváci nedočkali.

Hradečtí začali druhou část opět velkým náporem. Volráb nadvakrát střílel z mezikruží, ale Hanuljak byl pozorný. O chvíli později nápor hostí vyústil až k vyloučení Brňáka. Hradec ve výhodě vytvořil velký tlak, ale domácí se ubránili. Ve dvacáté páté minutě od modré lehce vystřelil Kajer a Buďa šikovně tečoval, puk však těsně minul levou tyč Koutského branky. O minutu později Chyba objel branku a u vzdálenější tyče zkoušel puk zasunout, Koutský s velkými problémy bezbrankové skóre uhájil. Rozpoutala se potyčka, při které byli vyloučeni dva kadaňští hráči a jeden hostující. V následné přesilovce Kadlec nebezpěčně tečoval přímo před Hanuljakem, který měl dobrý postřeh a puk uklidil pod lapačku. Devatenáct vteřin před návratem domácího Kadlece fauloval kolenem Vrtek a hosté měli krátkou početní výhodu dvou mužů. Výhodu však hradečtí nevyužili. V polovině utkání dostali i domácí výhodu přesilovky, Roubík fauloval vysokou holí. Na gól se nyní dlouho čekat nemuselo. Pouhých dvanáct vteřin stačilo domácím k využití přesilovky. Po přihrávkách Finka a Kýhose se od modré trefil Mašek - 1:0. Domácí vstřelená branka hodně povzbudila a hnali se do útoku. Ve třinácté minutě Kýhos pěkně našel volného Veverku, který tečoval těsně mimo branku. Krátce poté dostali hosté možnost přesilovky, když na trestnou usedl Fink. Po chvíli ji však zmařil Roubík, když hodně nafilmoval pád. Hosté si vybrali oddechový čas. Ve třicáté sedmé minutě domácí Kadlec byl ve velmi dobré šanci, ale trefil pouze Koutského betony. Dvě minuty před sirénou Pražák oslabil domácí nedovoleným bráněním. V přesilovce hradecký Kadlec z mezikruží přestřelil. Kadaňští tak do druhé přestávky odcházeli s jednobrankovým vedením.

V úvodu třetí části se tentokrát nenechali domácí zatlačit a naopak oni ohrožovali Koutského. Ve čtyřicáté druhé minutě se do brejku dostal Jakub Bauer, puk měl pod kontrolou a Pazdera ho poslal hákováním na led. Sudí nařídil trestné střílení, se kterým si sám postižený bohužel neporadil. Poslal sice Koutského na zem, ale kličku do bekhendu trochu přetáhl a trefil boční síť. Ve čtyřicáté páté minutě domácí zatlačili soupeře do obranného pásma, ale šance Kadlece a Veverky zůstaly nevyužity. O minutu později sudí dosti přísně vyloučil domácího Pospíšila za držení, ale hosté byli ve výhodě bezradní. Ve čtyřicáté deváté minutě jel Chyba s Kadlecem dva na jednoho, ale prvně jmenovaný volil střelu, ze které branku přestřelil. Z této šance pramenilo dvojnásobného vyloučení hostí, sudí nejdříve signalizoval vyloučení Karlíčka a poté Suchý vrazil nešetrně jednoho kadaňského hráče na hrazení. Domácí měli dlouho přesilovku pět na tři. V ní několikrát pálil Brňák, ale Koutský vše vyrážel a pokryl i dorážky. Čtyřicet vteřin do konce přesilovky kadaňští dokonale rozebrali soupeře a po přihrávkách Kajera a Brňáka BUĎA zvýšil vedení - 2:0. Hradec musel otevřít hru, to nahrávalo domácím a často se řítili do přečíslení. Hra pokračovala v rychlém tempu, hokej se divákům musel líbit. Po dlouhé době byla na zimním stadionu v Kadani i hokejová atmosféra, o kterou se postarali také hostující fanoušci, kteří mohutně skandovali po celé utkání. V padesáté páté minutě hákoval Táborský a ztížil tak Hradci situaci. Po půl minutce odešel za katr Brňák za nedovolené bránění a síly se vyrovnaly. Ihned po vhazování udělal kadaňská obrana snad první chybu v utkání, do brejku se dostal Jiří KADLEC a zkušeně snížil - 1:2. Hradec vycítil šanci k vyrovnání. Kadaňští se zalekli a kupili chyby. Tři minuty před sirénou nebezpečně pálil Toužimský, ale trefil Hanuljaka do hrudi. Kadaňští se dostali pod tlak, bránili se zakázaným uvolněním. Po jednom z nich Hradec odvolal gólmana. Minutu před sirénou se puku zmocnil Pospíšil, přejel červenou čáru, vystřelil na branku, tu však netrefil, ale odražený puk BUĎA poslal do opuštěné klece - 3:1. Kadaňští si tak připsali důležité tři body do tabulky. Domácí fanoušci na konci utkání skandovali jméno nového hlavního kouče Martina Pešouta, který si tak v prvním utkání na lavičce domácích připsal skalp silného Hradce Králové.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Petr Domin 0 0 0 0 0
Patrik Fořt 0 0 0 0 0
Petr Haluza 0 0 0 0 0
Jan Hruška 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 1 0 1 0 0
Milan Karlíček 0 1 1 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Michal Pavlů 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 0 0 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Jiří Šimoníček 0 0 0 0 0
Martin Táborský 0 0 0 0 0
Zdeněk Toužimský 0 1 1 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vladislav Koutský 60 25 0 25 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Martin Pešout (hlavní trenér Kadaně):
Dnes to bylo mé první utkání. Tuto soutěž musím ještě hodně poznávat, nevím mnoho o soupeřích, o jejich stylu hru. V dnešním utkání jsem poznal, že Hradec Králové má velice silné mužstvo. Kluci k tomu přistoupili velice zodpovědně, trochu jsme pozměnili taktiku, která je pro starší hráče složitější, ale byli to právě starší hráči, kteří ji začali plnit a strhli sebou k výbornému výkonu i mladé hráče, Dnes se nedá říci, že by z týmu někdo hrál špatně. Tým plnil padesát pět minut to, co jsme po nich vyžadoval, v závěru to tochu skřípalo, ale dokázali jsme to ubojovat.

Pavel Pazourek (HC VČE Hradec Králové):
Dnešní utkání hodnotit nebudu, protože bych se musel vyjadřovat tak, jak nesmím.

Fotogalerie