Zápasy
st 30.1.2008 | Daniel Višňák, Lukáš Souček

Kadaň si veze z Hradce všechny tři body

Hradečtí hokejisté nedokázali zvítězit nad Kadaní ani napočtvrté v letošní sezóně. Dvakrát prohráli na severu Čech a nyní se museli před soupeřem sklonit i na domácí půdě, když prohráli po základní hrací době 0:2. Naposledy s Kadaní vybojovali před hradeckým publikem alespoň bod za prohru 4:3 v nájezdech. Čtvrtý vzájemný duel hradeckým opět nevyšel, po celou dobu zápasu tahali za kratší konec a marně se snažili vymazat náskok soupeře. Hosty poslal do vedení v první třetině Pražák a po něm navýšil jejich vedení na 2:0 Stehlík. Zlom přišel v polovině utkání, kdy hradečtí nevyužili dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru zejména díky parádním zásahům brankáře Hanuljaka, který zastínil i výkon Tomáše Duška, který podal jinak jistý výkon, nedosáhl pouze na dvě střely.

V první třetině si diváci na moc hokejové krásy nepřišli. Na první pohled bylo znát, že se oba týmy trápí jak v rozehrávce, tak v koncovce. První vážnější šance zápasu byla k vidění až ve 14. minutě, když Jan Hruška dorážel před Hanuljakem. O minutu později však udeřili hosté. Roman Pražák změnil těsně před Duškem směr letu kotouče a hosté vedli. Hradečtí měli možnost vyrovnat dvě minuty před koncem úvodního dějství, ale nabídnutou přesilovou hru nezužitkovali. Do šaten tak oba týmy odcházely za stavu 0:1.

Do prostřední části hry měli raketový nástup kadaňští. Už 98 vteřinách hry zvýšil na 2:0 Stehlík, který přesně zakončil rychlé přečíslení. Velikou šanci k navýšení svého vedení měli Severočeši o pár minut později, ale Finkova střela naštěstí pro Hradecké brankovou čáru nepřešla. Zřejmě zákrok večera si připsal kadaňský brankář Hanuljak v polovině zápasu. V přesilovce 5 na 3 už mířil Roubík do prázdné branky, ale Hanuljak obřím skokem puk vyrazil. Domácí se nedokázali prosadit ani ve zbylém času dvojnásobné přesilové hry, jejich trápení tak pokračovalo, naopak hosté často nebezpečně ohrožovali Duškovu branku.

Ve třetí třetině pokračoval převážně stejný obraz hry, hosté často hrozili z nebezpečných útoků, domácí se sice tlačili do zakončení, ale střelecká efektivita byla na nulovém bodu. Asi nejblíže ke snížení měl necelých deset minut před koncem základní hrací doby hradecký útočník Jan Šeda, ale puk pod Hanlujakovým betonem do jeho branky neprotlačil. Se samým závěrem hry měl na holi třetí branku Bauer, ale i on si vylámal zuby na pozorném hradeckém brankáři. Hradečtí hokejisté tak prohráli s Kadaní i na počtvrté v letošní sezóně, tentokrát 0:2.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Burian 0 0 0 0 0
Patrik Fořt 0 0 0 0 0
Petr Haluza 0 0 0 0 0
Jan Hruška 0 0 0 0 0
Ladislav Jindřich 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 0 0 0 0 0
Milan Karlíček 0 0 0 0 0
Jan Kočan 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 0 0 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Michal Pavlů 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 0 0 0 0
Petr Sakrajda 0 0 0 0 0
Tomáš Seidl 0 0 0 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Martin Táborský 0 0 0 0 0
Zdeněk Toužimský 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Dušek 60 28 2 26 92,86 0 0

Ohlasy k utkání

Pavel Pazourek (hlavní trenér Hradce Králové):
Zápas se nám nevydařil. Dvě třetiny jsme neměli prakticky žádné tempo, pak jsme přeskládali pětky a změna byla vidět. Třetí třetina z naší strany byla lepší, ale na některých hráčích je vidět, že byli dlouho nemocní a jsou nerozehraní. Je potřeba aby se trošku dali ještě do kupy, pak věřím, že se naše hra zlepší.

Milan Kašpárek (hlavní trenér Kadaně):
Utkání bylo hodně zajímavé. Kdybychom prohráli první třetinu 0:4, tak se nikdo nemohl divit, skončila pro nás ale velmi příznivě. Od druhé třetiny bylo vidět na domácích, že jim pomalu ubývající síly, plno hráčů se vrátilo do sestavy po zranění a bylo to znát. Trošku jsme s tím počítali a začali jsme postupem času přebírat nad průběhem utkání kontrolu.

Fotogalerie