Zápasy
so 1.12.2007 | Pavel Illich

Opava zaskočila juniory třemi brankami v posledních deseti minutách

Ve druhém dohrávaném kole z úvodu sezóny zavítal na hradecký led Slezan Opava. Byla to rovněž poslední konfrontace s týmy z Moravy a Slezska. Opava přijela na východ Čech v pozici týmu figurujícího na hraně sestupových vod. Hradečtí se brzy ujali vedení a tato jediná branka dlouho určovala průběžný stav. Hosté vytěžili vyrovnání z minima ve druhé třetině. Domácí však získali cenné vedení zpět v úvodu závěrečného dějství. V jeho druhé polovině však Opava překvapivě zabrala a během 140 vteřin třemi slepenými zásahy definitivně rozhodla o svém vítězství na hradeckém ledě.

Jako první to zkoušel zpoza branky Kubišta, ale domácí uspěli až ve druhé šanci. Zaváhání obránce využil přesným švihem Lukáš Pilař. Hradec si svůj rychle nabytý náskok dobře hlídal, nic na tom nezměnila ani skrytá táhlá střela Guldy od modré čáry. Další velkou příležitost Hradeckých promarnil osamocený Pospíšil. V přesilové hře se tváří v tvář Brožovi zjevil opavský Grofek, ale na jeho pohotový bekhend vytáhl hradecký brankář parádní zákrok lapačkou. V téže přesilovce byli hosté poměrně nebezpeční, ale v jejím závěru se neprosadil ani Wolf. Celkově dvě slepené početní výhody Opavu nabudily a domácí obránci měli napilno. Zmrazit mohl Slezany Pospíšil, ale ani ve své druhé nadějné pozici neuspěl. V samotném závěru měl Hradec výhodu krátké početní výhody dvou mužů v poli, ale obě rány obránce Svobody mířily vedle.

Zkraje druhé části hry si domácí dvojnásobnou přesilovku mohli zopakovat, ale svůj tah na branku nezúročili Dolana ani Pospíšil. Následný nájezd dvou na jednoho pokazila nepřesná přihrávka Pilaře. Hradec si nadále udržoval mírnou převahu, bez úhony přestál i další oslabení. Dvakrát navíc zahrozil šikovnými střelami Březina. Ještě nadějnější byl průnik Ropického, ale jeho kličku do bekhendu měl brankář Vašut pod kontrolou. V těch chvílích byli opavští hráči nebezpeční jen sporadicky a hubený náskok Hradce trval nadále. Z mála šancí, které se ve druhé třetině urodily, mohlo Brožovi zatrnout jedině při křižné střele Chalupy, ale ta mířila vedle. Ovšem následný nápor Opavy překvapivě své ovoce přinesl. Ve skrumáži před brankou doklepával puk do odkryté klece Michal Šafár a bylo vyrovnáno. Slezané byli v tu ránu jako polití živou vodou a v obranném pásmu domácích bylo náhle rušno. Ale nerozhodný stav po čtyřiceti minutách vydržel.

Třetí třetinu pochopitelně zahájily oba celky opatrně, neboť mohla rozhodovat každá chyba. Tu první udělali hosté, když se nechali znovu vyloučit a Hradečtí trestali. Přesnou přihrávku napříč útočným pásmem zúročil Petr Pospíšil. Domácí znovu získali mírnou iniciativu, ale Dolana ani Pilař nedokázali zvýšit. Na druhé straně na Brože nevyzrál opavský kapitán Chalupa a vyrovnání nezařídil ani faulovaný Mlýnek. Až v 53. minutě se hosté dočkali po chybě obrany Hradce. Při hře 4 na 4 skóroval Petr Wolf. Aby toho pro Hradecké nebylo málo, za dalších 61 vteřin zapadla přesná střela Petra Chalupy za Brožova záda a Opava byla rázem ve vedení. Navíc se ani hráči Hradce nestihli vzpamatovat a přišla třetí rána do vazu za sebou. Střelou k bližší tyči překvapil Brože Petr Wolf. Z této velmi studené sprchy již nebylo domácím pomoci. Ani hra v šesti hráčích na ledě v závěru nevedla alespoň ke snížení skóre. Naopak opuštěnou klec Hradce těsně minul Wolf, ale to už nic nezměnilo na tom, že Opava v Hradci díky zlepšenému výkonu ve třetí třetině zvítězí.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 0
Ondřej Březina 0 1 1 0 0
Roman Dolana 0 1 1 0 0
Martin Klement 0 0 0 0 0
Ondřej Kohout 0 0 0 0 0
Pavel Kotrč 0 0 0 0 0
Tomáš Kubišta 0 0 0 0 0
Marcel Macháček 0 0 0 0 0
Lukáš Pilař 1 0 1 0 0
Petr Pospíšil 1 0 1 0 0
Petr Ropický 0 0 0 0 0
Jakub Rozlivka 0 0 0 0 0
Jakub Salava 0 1 1 0 0
Adam Svoboda 0 0 0 0 0
Jiří Šimoníček 0 0 0 0 0
Radim Voříšek 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Miroslav Brož 60 27 4 23 85,19 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Seidl Jiří Seidl - hlavní trenér Hradce Králové:
Podali jsme obětavý a zodpovědný výkon, za což musím hráče pochválit. Ale v koncovce nás srazily dvě hrubé chyby našich obránců a to nás ve výsledku stálo vítězství.

Fotogalerie