Zápasy
so 24.11.2007 | Pavel Illich

Junioři nadějné vedení nad Třincem ztratili ve třetí třetině

V dramatickém zápase s Oceláři z Třince, ve kterém hradečtí junioři dvakrát vedli o dvě branky, se nakonec radoval soupeř. V první třetině dokázali domácí otočit nepříznivý stav, stejným výsledkem skončila i třetina druhá. V závěrečném dějství začali hosté rychle umazávat dvoubrankové manko, což se jim nakonec nejen, že podařilo, ale dokázali vstřelil i rozhodující pátý gól, na který již hráči Hradce nenašli odpověď. Zejména ve třetí třetině byl tlak Třince veliký a domácím tak rychle ubývaly síly na zvrat. Vypjatý závěr utkání ozdobila hromadná šarvátka hráčů na ledě.

V úvodních minutách zápasu nevyužil dvě nadějné pozice domácí Březina, na opačné straně byl se střelou z mezikruží neúspěšný Pánik. Jenže chvíli poté se již Oceláři ujali vedení, když po dobré přihrávce Potočky skóroval Jiří Raszka. I nadále se snažili Třinečtí být aktivní, dokazovala to dobrá šance Mičulky při vlastním oslabení. Ovšem parádní kousek se hráčům Hradce povedl v polovině první třetiny, kdy během 37 vteřin skóre otočili.Nejprve vyslal Dolana ideální kolmici na Jana Bergera, který své sólo proměnil forhendovou kličkou. Z další akce protlačil puk za Raszkovy záda Ondřej Březina. Vyrovnat mohl Zeliska, ale jeho švih se svezl po levé tyči. Jeho další šance v přesilové hře v závěru první třetiny byla ještě výraznější, ale proti jeho střele zprvní předvedl parádní přesun brankář Brož, který tak uhájil domácím vedení po první třetině.

Zpočátku druhé třetiny byli opticky aktivnější Hradečtí a výsledkem byla třetí branka, o kterou se v přesilovce postaral Jan Ježek. Hosté následně vystřídali brankáře. Výkon ostatních hráčů Třince se však s postupem času začal zlepšovat, výjimkou byla rána Bendíka, na kterou si počíhala Raszkova lapačka. Podobný zákrok si připsal za domácí Brož po střele Mičulky. Na zakončení Lukáše Zelisky již však byl krátký. Třinecký kapitán si najel mezi kruhy a trefil mezeru mezi betony hradeckého brankáře. Přesto ještě do konce druhé části získal Hradec dvoubrankové vedení zpět. Postaral se o to další využitou přesilovkou Ondřej Březina. Východočeši tak byli po čtyřiceti minutách blízko touženému vítězství.

Do třetí třetiny však Oceláři nastoupili s cílem minimálně vyrovnat a jejich plány se začaly naplňovat poměrně záhy. Po 69 vteřinách se prosadil po sérii střel Petr Kaďorek. To nabudilo třinecké hokejisty ještě více a šance se začaly počítat pouze před hradeckým brankovištěm. Brož svým betonem nejprve zastavil Hamroziho pokus, neujala se ani akce Zelisky v přesilové hře. Ovšem ještě v téže výhodě se hostům nakonec podařilo vyrovnat. Autorem branky byl opět Petr Kaďorek. Trenéři Hradce o něco později reagovali na vývoj utkání oddechovým časem. Už tak velký tlak Třince však ještě sílil a bylo jen otázkou času, kdy tápající hráči Hradce dostanou další studenou sprchu. Stalo se tak v 52. minutě, kdy Brože důraznou střelou překonal Robert Capcara. Slibný náskok domácích byl v tu ránu pryč. Po vyrovnání volal v těch chvílích jedině pokus Salavy po zaváhání brankáře Bošky. Hradeckým hráčům však ubývaly síly na zvrat a Třinec ze své aktivní hry neustupoval. Ale únik dvou na jednoho neúspěšně zakončil Pánik. V hektickém závěru zkoušeli domácí i hru bez brankáře, ale výsledkem několika vyhrocených soubojů bylo vzplání emocí 13 vteřin před koncem, kdy se na ledě strhla hromadná rvačka. Rezultovalo z ní několik vyšších trestů a také přesilovka Hradce pět na tři. Vhazovalo se ve středním pásmu a domácí umocnili svojí výhodu ještě vysláním šestého hráče do hry místo brankáře Brože. Ovšem času již bylo málo a neujala se ani jedna z pohotových střel. Třinec tak díky skvělému obratu v poslední části hry získal v Hradci všechny body.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Branislav Bendík 0 2 2 0 0
Jan Berger 1 1 2 0 0
Ondřej Březina 2 0 2 0 0
Roman Dolana 0 1 1 0 0
Ondřej Fiedler 0 1 1 0 0
Jan Ježek 1 0 1 0 0
Martin Klement 0 0 0 0 0
Pavel Kotrč 0 0 0 0 0
Tomáš Kubišta 0 0 0 0 0
Marcel Macháček 0 0 0 0 0
Petr Novák 0 0 0 0 0
Petr Pospíšil 0 0 0 0 0
Jakub Rozlivka 0 0 0 0 0
Jakub Salava 0 0 0 0 0
Adam Svoboda 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Miroslav Brož 60 36 5 31 86,11 0 0

Ohlasy k utkání

Tomáš Luštinec Tomáš Luštinec - asistent trenéra Hradce Králové:
Na začátku utkání jsme měli lepší nasazení. Po dvou třetinách jsme se dostali do nadějného vedení, ale ve třetí třetině jsme zápas nepochopitelně ztratili. Nejprve jsme brzy dostali hloupý gól na čtyři tři a potom už nás soupeř přehrával. Měli jsme to za příznivého stavu dohrát.

Fotogalerie