Zápasy
ne 16.12.2007 | Jan Hrabal, Lukáš Souček

Východočeské derby vyznělo lépe pro juniory Pardubic

Zápasové menu

V sobotu zajížděli hradečtí junioři na led Pardubic sehrát již tradiční „východočeské derby“. V něm se nakonec z vítězství radovali domácí, když zvítězili 3:1. Hradečtí drželi se soupeřem krok dvě třetiny, v té třetí inkasovali dvě branky a do sirény stihli už jenom korigovat brankou Jana Zeleného. Přitom svého soupeře přestříleli, ale nedokázali proměnit gólové šance. Na pardubické střelce nestačil ani Miroslav Brož, který si do statistik připsal 23 zákroků.

Do malé haly dorazila na východočeské derby solidní návštěva, zahanbit se nenechali ani zástupci Fan Clubu HC Pardubice, kteří přišli své naděje podpořit i s bubnem. První vážnější šanci si ale vypracovali hosté, když v 5. minutě nastřelil Jan Berger pravou tyč Landsmanovy branky!

Postupně se ale osmělovali domácí. Ti po včerejším výpadku s Ústím nad Labem hráli daleko zodpovědněji, více plnili své povinnosti, výsledkem byla daleko lépe organizovaná hra borců v bílých dresech oproti včerejšímu duelu.

Ve 12. minutě ale zaváhala obrana Pardubic, když do samostatného úniku pustila Hynka Zohornu, bratra pardubické naděje Tomáše Zohorny, toho ale vychytal výborný Filip Landsman.

Domácí posadila do sedla přesilovka v 15. minutě poté, co rozhodčí Antonín Jeřábek vyloučil Pavla Kotrče za držení. Pardubice dostaly svého rivala pod soustavný tlak, hosté ale náporu odolali, gólman Miroslav Brož i tak musel vyřešit spoustu spletitých situací před sebou. Na druhé straně se zase musel činit Filip Landsman po vyloučení Jana Buchteleho za podražení.

V prvním dějství byl spíše aktivnější hostující celek, v další části zápasu se ale situace otočila. Pardubice se častěji dostávaly do akcí, převahu násobily přesilové hry. Tu první ve druhé třetině (potrestán byl expardubický Lukáš Pilař za hákování) ještě domácí nevyužili, další prohřešek hostí ale potrestali. Hradec Králové pykal za špatné střídání, po přihrávce od Tomáše Kauta se ujala střela Ladislava Jindřicha, nejlepšího střelce pardubické juniorky v rozjeté sezoně, od modré čáry – 1:0.

Po chvilkové mezihře se osmělili hostující hráči, povzbudilo je podražení asistentovo. Jenže to byly právě Pardubice, které mohly ve vlastním oslabení udeřit! Petr Nykl ujel do samostatného úniku, zakončit mu ale podražením znemožnil Tomáš Seidl. Po chvilkové výhodě nařídil hlavní arbitr trestné střílení.

Jan Buchtele ale nabídnutou šanci neproměnil. Pokusil se o blafák do bekhendu a zavěsit, ale akce mu nevyšla podle představ. Miroslav Brož ještě v témže čase inkasoval desetiminutový osobní trest, když poměrně hlasitě nesouhlasil s nařízeným nájezdem.

Vstup do třetí třetiny se lépe povedl svěřencům Pavla Rohlíka, pro nějž toto utkání bylo prvním „pravým“ derby v trenérské kariéře. Ve 45. minutě tvrdě od modré čáry vypálil neúspěšný exekutor penalty Jan Buchtele, gólman Brož přes beka před ním nic neviděl a puk si tak našel cestu k levé tyči jeho brány – 2:0.

Ještě lépe bylo Pardubicím o pět minut později, když využily druhou přesilovou hru. Ladislav Jindřich tvrdě vystřelil od modré čáry, hradecký brankář vyrazil kotouč jen před sebe, odkud jej za jeho záda střelhbitě poslal Ugo Dobiáš – 3:0.

Hradec Králové po chvilkové mezihře zvýšil tempo, rozhodně zápas nezabalil. Na začátku závěrečné desetiminutovky měl nejprve výhodu krátké přesilovky čtyři na tři, poté dokonce si mohl užít po dalším zásahu přesného rozhodčího Jeřábka převahu dvou mužů v poli.

A tu proměnil ve snížení: po nahrávce Ondřeje Březiny se prosadila střela Jana Zeleného – 3:1. Hosté cítili šanci, nadále se často tlačili do útoku, naopak Pardubice spoléhaly na rychlé brejky do povolené obrany rivala. Ani jeden z týmů se ale do stoprocentní šance již nedostal.

Domácí hokejisté ale nakonec poměrně s přehledem přes několik vypjatějších momentů dovedli zápas do vítězného konce, derby vyhráli 3:1. A užili si i nefalšované děkovačky se svými hlasitými příznivci.

Fotografie z utkání si můžete prohlédnout na webu www.hcpce.cz

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 0
Ondřej Březina 0 1 1 0 0
Roman Dolana 0 0 0 0 0
Martin Klement 0 0 0 0 0
Pavel Kotrč 0 0 0 0 0
Marcel Macháček 0 0 0 0 0
Lukáš Pilař 0 0 0 0 0
Petr Pospíšil 0 0 0 0 0
Petr Ropický 0 1 1 0 0
Jakub Rozlivka 0 0 0 0 0
Jakub Salava 0 0 0 0 0
Tomáš Seidl 0 0 0 0 0
Jiří Šimoníček 0 0 0 0 0
Jan Zelený 1 0 1 0 0
Hynek Zohorna 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Miroslav Brož 60 26 3 23 88,46 0 0