Zápasy
so 22.12.2007 | Pavel Illich

Junioři těsně podlehli Karlovým Varům

Po zdařilém utkání s Ústeckými Lvy přivítali hradečtí junioři na svém ledě nebezpečnějšího soupeře, Karlovy Vary. V první třetině si Hradec dokázal vytvářet tlak zejména v přesilových hrách, jinak byl obraz hry vyrovnaný jen s náznaky šancí. Úvodní trefa padla až ve druhé polovině zápasu, kdy šli do vedení Karlovarští. Hradečtí se snažili o vyrovnání, nejprve však museli přečkat dvojnásobné oslabení. Vyrovnávací branky Hradec nakonec docílil, ovšem hosté měli bleskovou odpověď. Na druhý zásah Varů již domácí do konce zápasu nedokázali reagovat a v dramatické bitvě těsně podlehli.

Úvodní minuty žádnou vyloženou šanci nepřinesly, opticky lepším dojmem působili hosté. První vážnější práci měl hradecký brankář Brož po střele Kellnera, ale zasáhl přesně. Domácí si dokázali vytvořit tlak ve své první přesilové hře, ale byli to hráči Varů, kteří si vytvořili velkou šanci. Sláma ujel v oslabení hradecké obraně, ale svůj blafák nedotáhl do zdárného konce. Ve 13. minutě už se Hradečtí radovali z branky, ale ta nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Po gólu volala také střela Březiny, ale na tu si brankář Hruška počíhal. První část hry tak branku nepřinesla.

Ani ve druhé třetině se hra příliš nezměnila. Oba týmy hrozily zejména ve svých početních výhodách. Ve 26. minutě Pilař promáchl před odkrytou brankou a bezbrankový stav trval i nadále. Karlovy Vary měly více vyloučených, ale Hradec se nemohl prosadit, neboť hostující obrana byla pozorná a kompaktní. První branky zápasu se diváci dočkali až v 33. minutě, když se dorážkou prosadil Rostislav Dej a hosté byli rázem ve vedení. Tato branka oživila celý průběh hry, Hradec se snažil o vyrovnání, ale v další přesilovce k němu nevedla ani tvrdá střela Ropického. Po čtyřiceti minutách hry tak byl stav nejtěsnější možný ve prospěch hostů.

Do třetí třetiny vstoupili výrazně aktivněji domácí hráči, ale obrana Varů odolala. Hosté spoléhali spíše na brejky, neboť na tahu byl soupeř z východu Čech. Do slibné šance se probíjel Přindiš, ale jeho chytrá přihrávka nenašla u spoluhráčů pochopení. Karlovarští se z tlaku Hradce do poloviny třetí třetiny oklepali a hra se opět vyrovnala s tím, že stav celého utkání stále určovala jediná branka. V 53. minutě se hostům naskytla výhoda 44 vteřin dvojnásobné početní výhody, ale Budínského rána orazítkovala jen pravou tyč Brožovy branky. Vyrovnání se Hradec dočkal v 55. minutě, když puk za Hruškova záda protlačil Petr Pospíšil. Hosté ovšem reagovali za 37 vteřin další brankou. Pohlednou kombinaci zakončil Rostislav Dej. Čas v tu chvíli hrál proti domácím, ti si vyžádali time-out a odvolali Brože z branky. Hosté však svým důrazem těsné vítězství uhájili.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Ondřej Březina 0 0 0 0 0
Roman Dolana 0 1 1 0 0
Ondřej Fiedler 0 0 0 0 0
Martin Klement 0 0 0 0 0
Pavel Kotrč 0 0 0 0 0
Tomáš Kubišta 0 0 0 0 0
Lukáš Pilař 0 0 0 0 0
Petr Pospíšil 1 0 1 0 0
Petr Ropický 0 0 0 0 0
Jakub Rozlivka 0 1 1 0 0
Jakub Salava 0 0 0 0 0
Tomáš Seidl 0 0 0 0 0
Patrik Stehno 0 0 0 0 0
Adam Svoboda 0 0 0 0 0
Jiří Šimoníček 0 0 0 0 0
Jan Zelený 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Miroslav Brož 60 32 2 30 93,75 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Seidl Jiří Seidl - hlavní trenér Hradce Králové:
K vidění bylo oboustranně kvalitní utkání, ve kterém na druhou stranu nebylo moc šancí, převážně se bránilo. Hosté vytěžili z vytvořených chyb víc než my, jinak to byl vyrovnaný zápas.

Fotogalerie