Zápasy
po 7.1.2008 | Pavel Illich

Junioři porazili Spartu 4:2

Zápasové menu

Hradečtí junioři se po výsledkově nezdařeném utkání na Kladně představili na domácím ledě, kde přivítali Spartu Praha. Východočeši šli do vedení zkraje první třetiny v přesilovce 5 na 3 a hubený náskok navýšili až ve druhé polovině zápasu. Sparta sice v úvodu závěrečného dějství snížila, ale Hradec znovu dokázal odskočit na rozdíl dvou branek. Pražané se však prezentovali bojovnou hrou a domácí mnohdy mohli děkovat spolehlivě chytajícímu brankáři Brožovi. Spartě se povedlo pět minut před koncem znovu snížit a dramatický závěr musela definitivně rozhodnout až střela Březiny do prázdné klece.

Zkraje zápasu měli domácí výhodu 69 vteřin dvojnásobné přesilovky a ihned trestali. Střílenou přihrávku umístil do sítě Jan Berger. Do další příležitosti se nedlouho po něm řítil Ropický, ale Novotného nepřekonal. Poté se na dlouhé minuty hra vyrovnala, přesilovku si vyzkoušela i Sparta, ovšem bez úspěchu. Až ve 13. minutě v oslabení ujížděl na sparťanského gólmana Březina, ale neprostřelil ho. Sparta hrozila v první třetině jen sporadicky, náznaky šancí si dobře chytající brankář Brož pohlídal.

Do druhé části měli opticky lepší vstup hráči Sparty, ale jejich snaha vycházela vniveč. Sladký trefil Brože do hrudníku a následný krátký tlak hradecká obrana ustála. Na druhé straně slibně vypadala souhra Březina s Ropickým, ale druhý jmenovaný mířil vedle. Následovala přesilovka Sparťanů, ve které dokonce Hanzal dosáhl branky, ale jen díky tomu, že jeho spoluhráč fauloval domácího brankáře, čili nemohla být uznána. Sparťané se ale nadále tlačili za vyrovnáním, Husák sám před Brožem přestřelil. Po několika němých minutách předvedli Hradečtí rychlou akci a byl z toho druhý gól. Ideální přihrávku Pilaře zúročil křižnou střelou Roman Dolana. Ani za tohoto stavu však Sparťané nepolevili ve svém tempu a obrana Hradce se musela mít na pozoru. Do druhé přestávky se ale skóre nezměnilo.

Ve třetí třetině byli poměrně záhy odměněni pražští hráči za snahu ve druhém dějství. Ve 43. minutě snížil díky důrazu před brankou Petr Morkes. O minutu později mohlo být s Hradeckými ještě hůře. Kapitán Slaba jel sám na Brože, ale ten si na jeho švih počíhal efektivním zákrokem lapačkou. Hradci mohl vrátit dvoubrankové vedení Salava, ale ani nadvakrát v těsné blízkosti Novotného neuspěl. Následovala další dvojnásobná přesilovka domácích, tentokrát v délce 78 vteřin, ale tentokrát se změna stavu nekonala. Sparta se neustále tlačila do útoku, jenže přišel trest. Pohlednou kombinaci zakončil úspěšnou tečí Šimoníčkovy střely Roman Dolana a vrátil na hradecké hokejky potřebný klid. Ten však trval pouhé tři minuty, jelikož za Spartu se podařilo snížit Lukáši Rybeckému. Sparta si v poslední minutě vyžádala time-out a odvolala brankáře. Hradec tento tah potrestal. Do prázdné branky se trefil Ondřej Březina a určil konečný stav 4:2.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 1 1 2 0 0
Ondřej Březina 1 0 1 0 0
Roman Dolana 2 0 2 0 0
Martin Klement 0 0 0 0 0
Pavel Kotrč 0 0 0 0 0
Tomáš Kubišta 0 0 0 0 0
Lukáš Pilař 0 1 1 0 0
Petr Pospíšil 0 1 1 0 0
Petr Ropický 0 1 1 0 0
Jakub Rozlivka 0 0 0 0 0
Jakub Salava 0 1 1 0 0
Tomáš Seidl 0 0 0 0 0
Adam Svoboda 0 0 0 0 0
Jiří Šimoníček 0 1 1 0 0
Jan Zelený 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Miroslav Brož 60 37 2 35 94,59 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Seidl Jiří Seidl - hlavní trenér Hradce Králové:
Mohli jsme shlédnout kvalitní utkání. Na Spartu se nám poslední dobou docela daří, ale na druhou stranu i dnes tam byly chvíle, díky kterým jsme ze zápasu udělali zbytečné drama. Za stavu 3:1 jsme měli několik šancí, které jsme nevyužili. Z tohoto hlediska se do budoucna máme ještě co učit. Každopádně proti Spartě jsou to cenné tři body, které se v závěru sezony určitě budou počítat.