Zápasy
ne 2.9.2007 | Lukáš Souček

Dorostenci se vrací z Opavy s prázdnou, inkasovali osm branek

Zápasové menu

Ani ve druhém extraligovém utkání se hradeckým dorostencům nepodařilo zabodovat. Místo toho si vezou z ledu Opavy vysokou porážku 8:0. S úderem jedenácté minuty utkání už domácí vedli 2:0 a svůj náskok ve druhé třetině navýšili hned o pět branek. V poslední části zápasu bylo k vidění spousta osobních soubojů a menších šarvátek. Hlavní rozhodčí tak musel mnohokrát vylučovat, celkem rozdal na obou stranách 12 dvouminutových trestů. Hradečtí opavského brankáře nepřekonali ani jednou, domácí tým přidal ještě v 58. minutě poslední osmou branku a zaslouženě zvítězil.

Po nevydařeném utkání na ledě Šumperka chtěli hradečtí dorostenci zabodovat na ledě opavském. Hned první okamžiky utkání ale napověděly, že domácí budou tvrdým oříškem. Na začátku sedmé minuty využil špatného střídání hostujícího celku Patrik Džemla, když otevřel skóre zápasu přesnou střelou do horní poloviny branky. Uplynuly čtyři minuty a Slezan vedl o dvě branky. Při signalizovaném vyloučení hradeckého hráče dostal přihrávku do prázdné brány Marek Mach. Hradečtí chtěli vycházet ze zajištěné obrany, jejich taktika jim ovšem viditelně nevycházela. Ve 12. minutě měl blízko ke třetímu gólu Adam Koschatzský. Jeho střelu však zastavila levá tyč Alexovy branky. Východočeši se do pásma soupeře dostali jen příležitostně a opavského brankáře Orčíka prověřili pouze čtyřikrát.

Nástup opavských borců do druhé třetiny se stal rozhodujícím momentem celého zápasu. Během 152 vteřin vstřelili tři branky. Nejprve zvýšil na 3:0 Jakub Vítek a hned po něm skóroval David Fišara. Po čtvrté inkasované brance se do hradecké brány postavil místo Tomáše Alexy jeho jmenovec Kotrla. Ani tento krok však hráčům Opavy hlad po gólech nevzal. V čase 22:32 zvyšoval už na 5:0 svým druhým gólem v utkání Jakub Vítek. Domácí Opava byla při chuti. Věděla, že tento náskok je dostačující a zbytek utkání si vysloveně užívala. Další okamžiky druhé třetiny patřily kapitánovi opavského celku Jiřímu Dohnalovi, který dvěma brankami v 28. a 36. minutě upravil stav zápasu na 7:0.

K výměně brankáře sáhli i domácí. Příležitost v opavské bráně dostal Matěj Machovský. Toto střídání brankářů ovšem nemělo vymazat střelce soupeře, jako tomu mělo být u střídání předešlého. Nejblíže alespoň k čestnému hradeckému úspěchu byl obránce Daniel Komárek. Ten svou střelou od modré trefil tyč Machovského branky. To ale bylo z hradecké strany vše. V průběhu poslední dvacetiminutovky se na ledě přitvrdilo, k vidění bylo i pár menších šarvátek. To se ovšem v zápase promítlo pouze do kolonek trestů, nikoliv branek. Poslední tečku za jednoznačným utkáním v podání Opavy udělal v čase 57:45 Ondřej Wittek.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Ladislav Bydžovský 0 0 0 0 0
Marek Červený 0 0 0 0 0
Daniel Filip 0 0 0 0 0
Vilém Juráň 0 0 0 0 0
Daniel Komárek 0 0 0 0 0
Jindřich Kopsa 0 0 0 0 0
Martin Krištof 0 0 0 0 0
Lukáš Kusák 0 0 0 0 0
Pavel Louženský 0 0 0 0 0
Šimon Macháň 0 0 0 0 0
Ondřej Matějček 0 0 0 0 0
Václav Pánek 0 0 0 0 0
Tomáš Pištora 0 0 0 0 0
Aleš Půlpán 0 0 0 0 0
Daniel Sobotka 0 0 0 0 0
Milan Valášek 0 0 0 0 0
Pavel Vaněk 0 0 0 0 0
Ondřej Vlček 0 0 0 0 0
Jan Vlček 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Alexa 22 16 4 12 75,00 0 0
Tomáš Kotrla 38 30 4 26 86,67 0 0

Ohlasy k utkání

Pavel Smitka Pavel Smitka - asistent trenéra Hradce Králové:
Dnes jsme narazili na opravdu velmi kvalitního soupeře, který nás převyšoval hlavně rychlostí a silou, ale i kombinačně byl na vysoké úrovni. Přestože jsme se připravili zodpovědně, hned od prvních minut jsme se dostali pod tlak. Většinou se hrálo před naší brankou a s vypětím všech sil jsme odvraceli útoky soupeře. Sami jsme se nemohli dostat přes opavské obránce, kteří nás nepouštěli do útočného pásma. Opavská převaha vyvrcholila na počátku druhé třetiny, kdy jsme rychle inkasovali čtyři branky a za stavu 6:0 bylo o utkání rozhodnuto. Do třetí třetiny jsme nastoupili se čtyřmi pětkami a náš herní projev se zlepšil, což mohlo být zapříčiněno tím, že soupeř již nehrál s maximálním nasazením.