Zápasy
so 13.10.2007 | Lukáš Souček

Dorostenci nestačili na Opavu, prohráli 3:1

Zápasové menu

V sobotu odpoledne přivítali hradečtí dorostenci na domácím ledě Opavu. V prvním střetnutí Slezan jednoznačně přehrál Východočechy 8:0. Tentokrát mělo utkání úplně jiný průběh, ovšem stejného vítěze. Jednobrankové vedení Opavy z první třetiny vyrovnal v půlce zápasu Aleš Půlpán, když proměnil nařízené trestné střílení. Vzápětí však hosté přidali svou druhou branku a na začátku závěrečného dějství třetí, čímž vzali domácímu celku vítr z plachet. Hradecké mužstvo už nemělo na obrat dostatek sil.

V první třetině se hrálo pouze na jednu branku a tou byla branka domácího celku. Opavští přijeli na hradecký led za vítězstvím a po celou dobu úvodního dějství to jasně dokazovali. Hradečtí vyzkoušeli pozornost opavského brankáře Machovského pouze dvakrát, zatímco Opava hned dvanáctkrát. Největší šanci si vypracoval v deváté minutě kapitán hostů Jiří Dohnal. Jeho střela však orazítkovala pouze tyč Kotrlovy branky. Gólová radost na ledové ploše vypukla v 17. minutě. Ihned po vhazování zakončil rychlou přesilovkovou kombinaci Ondřej Wittek. Hostům na využití přesilovky stačilo pouhých devět vteřin. Nebýt brankáře Kotrly v hradecké bráně, mohlo být rozhodnuto už po prvních dvaceti minutách. Ten však stále držel domácí tým nad vodou.

Ve druhé dvacetiminutovce se hra úplně otočila. Hosté začali zbytečně faulovat a soupeři tím nabídli spoustu slibných příležitostí. V polovině utkání krásně proskočil opavskou obranou Šimon Macháň a právě ve chvíli, kdy se chystal zakončit byl jedním z obránců nedovoleně podražen. Hlavní rozhodčí neváhal a nařídil trestné střílení. Toho se chopil Aleš Půlpán a vyrovnal. Hradecká radost ale dlouho netrvala. V čase 31:57 si důrazně před hradeckou bránou počínal Adam Koschatzký a nakonec sérií několika dorážek vrátil Opavě vedení. Ve druhé části hry tak Opava vytěžila z minima maximum, neboť brankář Kotrla byl nucen zasahovat pouze pětkrát. Na Machovského v bráně Slezanu šel dvojnásobný počet střel.

Chleba se tak lámal až v závěrečné třetině. Nejprve mohl zvýšit vedení hostů Filip Vaněk, ale pouze vyprášil Kotrlovy betony. I přesto se Opava dočkala. O několik okamžiků později totiž opět Slezan využil přesilovou hru, na jejímž konci byl Marek Trčka. Hradečtí měli v průběhu třetí třetiny čtyři velké šance, když konkrétně Půlpán s Vlčkem přečíslili obranu hostů. Ani jeden ze čtyř pokusů však neproměnili. Na rozdíl třech gólů mohl zvyšovat v 50. minutě Pavel Baďura, ale střílel z příliš velkého úhlu. Domácím na obrat zbývalo málo sil a do šancí se dostávali jen zřídka. Asi největší měl Aleš Půlpán, když na něho zívala prázdná brána. Hradecký útočník však nečekal tak přesnou přihrávku od svého spoluhráče Vlčka a vhodný okamžik pro zakončení promarnil. Opava si své vedení pohlídala a odváží si z hradeckého ledu tři body.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Marek Červený 0 0 0 0 0
Daniel Filip 0 0 0 0 0
David Flídr 0 0 0 0 0
Vilém Juráň 0 0 0 0 0
Jindřich Kopsa 0 0 0 0 0
Lukáš Kusák 0 0 0 0 0
Pavel Louženský 0 0 0 0 0
Šimon Macháň 0 0 0 0 0
Ondřej Matějček 0 0 0 0 0
Václav Pánek 0 0 0 0 0
Aleš Půlpán 1 0 1 0 0
Daniel Sobotka 0 0 0 0 0
Daniel Šebek 0 0 0 0 0
Ivo Teichman 0 0 0 0 0
Milan Valášek 0 0 0 0 0
Pavel Vaněk 0 0 0 0 0
Jan Vlček 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Kotrla 60 29 3 26 89,66 0 0

Fotogalerie