so 3.11.2007 | Lukáš Souček

Dorostenci prohráli ve Zlíně 3:1

Hradečtí dorostenci zamířili v pátek do Zlína. Na domácím ledě podlehli Východočeši Zlínu vysoko 0:8. Střetnutí v 19. extraligovém kole už přineslo vyrovnanější hokej. Domácí sice působili hokejovějším dojmem, přesto byl Hradec stále na dostřel. Ve chvíli, kdy se zápas přehoupl do druhé poloviny vyrovnal Václav Pánek. Zlín však ještě do přestávky šel do vedení brankou na 2:1. Definitivní tečku za zápasem udělal domácí tým v 54. minutě, kdy uzavřel na konečných 3:1.

Hned po uplynutí první minuty se otevírala dvířka na hradecké trestné lavici. Zlínští si tak hned ze začátku našli prostor pro kombinaci v pásmu hostů. Zejména první pětka domácího týmu si vytvářela gólové šance. Na poslední chvíli však tasil zázračné zákroky brankář Kotrla nebo zklamala zlínská koncovka. Nejednou se domácí útočník objevil sám před odkrytou bránou, kterou následně o dobrý metr minul. Skóre se poprvé měnilo v čase 7:56. To si našel před bránou prostor Antonín Honejsek. Hradečtí se dostali do pásma jen zřídka. Příležitost ke skórování měli zejména Matějček a Valášek, když se oba prezentovali podobnou akcí - prošli zlínskou obranou, ale narazili na brankáře Kašíka.

Druhé dějství odstartoval znovu Antonín Honejsek. Tentokrát ale jeho střelu do prázdné brány vytěsnil Kotrla špičkou betonu jen tak tak. Chvíli poté, co se zápas přehoupl do druhé poloviny gólově udeřili i Hradečtí. Filip našel mezi kruhy obránce Václava Pánka, který si mazácky pohrál s Kašíkem a bekhendem zasunul kotouč za brankovou čáru. Stav 1:1 však na světelné tabuli dlouho nevydržel. O pět minut později se nevěřícně odrazil kotouč od brusle Martina Šouly přímo na hůl Tomáše Smetany, který svůj samostatný nájezd proměnil.

Domácí i ve třetí třetině hráli svůj hokej a nebránili hubený výsledek. Východočeši sice měli vůli po vyrovnání, ale na vyspělé hráče Zlína to bylo málo. Nejblíže k brance byl Jan Vlček, když se ocitl úplně sám před Kašíkem, ale nedokázal zvednout puk nad jeho lapačku. Následně šikovně střílel přes obránce Vilém Juráň jenže ani tato střela síť domácích nerozvlinila. Udeřilo tak na druhé straně. Petr Holík přidal v čase 53:34 třetí a zároveň poslední branku zápasu.