so 24.11.2007 | Lukáš Souček

Dorostenci v sobotu vyhořeli na ledě Třince

Hradečtí vstoupili do utkání s Třincem špatně a po třetí třetině už prohrávali o tři branky. Po nástupu do druhého dějství sice hosté svou hru zlepšili, jenže na zkušené třinecké mužstvo to nestačilo. Hráči Hradce se do šancí dostávali velmi zřídka, zatímco domácí tvořili jednu za druhou. Po čtvrté inkasované brance se do hradecké svatyně postavil Jan Kolbaba, který si tak odbyl svou premiéru v extraligovém zápase. Dvě minuty před koncem inkasoval první a zároveň poslední branku. Třinec tak na domácím ledě s přehledem zvítězil 5:0.

Domácí tým si lepší vstup do utkání nemohl přát. Hned ve třetí minutě se totiž Třinečtí radovali z první branky. Přihrávku kapitána Marosze zužitkoval Jakub Orsava. Tragický začátek hradeckého mužstva umocnil o dvě minuty později Domink Uher a bylo to o dvě branky. Následoval oddechový čas pro hosty, jenže třicet vteřin pauzy na zmírnění třineckého tlaku nestačilo. Hradečtí se dokázali bránit deset minut, pak ale inkasovali z hole Rostislava Marosze dokonce při vlastní přesilové hře. Siréna po dvaceti minutách hry tak byla pro hradecké hráče vysvobozením.

Po přestávce se hra trochu vyrovnala. Třinečtí se nehnali tolik dopředu a Východočeši si zjevně vzali k srdci hlasitý proslov hlavního trenéra. Na ledě však bylo znát, že domácí hrají s daleko větší jistotou. V čase 31:50 už to bylo o čtyři branky. Nejmladší hráč třineckých David Franek byl ten, kdo zatloukl čtvrtý hřebíček do hradecké rakve. Na straně hostů došlo k výměně brankářů. Tomáše Kotrlu nahradil Jan Kolbaba, který se do brány v extraligovém zápasu postavil vůbec poprvé. Hradečtí už věděli, že v sobotu na body nejspíše nedosáhnou. Soustředěli se tak zejména na osobní souboje. Třinečtí se podobnému stylu hry hned přizpůsobili. K vidění tak byl tvrdý hokej, ale s čistými zákroky. Hlavní rozhodčí si toho byl vědom a do průběhu zápasu nijak výrazně nezasahoval.

Třetí třetina se nesla v podobném duchu jako závěr té druhé. K vidění spousta osobních soubojů, ze strany Třince pak také pěkné kombinace. Hradečtí se do šancí dostávali jen zřídka. Největší měl nepochybně obránce Václav Pánek, když čtyři minuty před koncem jel na třineckého brankáře úplně sám. V rozhodující chvíli mu ale kotouč přeskočil hokejku a zakončit už nedokázal. Konečnou podobu dal výsledku útočník Jakub Orsava, když zblízka zvedl kotouč nad Kolbabovu lapačku. Třinečtí zvítězili zejména díky výborné první třetině a naprosto zaslouženě si do tabulky připisují tři body za výhru 5:0.