Zápasy
pá 30.11.2007 | Lucie Mužíková

Poctivá práce dorostenců a nadšený výkon nesly překvapivé ovoce

Zápasové menu

Hradečtí mladíci si své bodové konto přiživili nečekaným nášupem. Drtivým a hlavně přesvědčivým výkonem si poradili s modrobílou Plzní v základní hrací době. Jedním z nejzářivějších hrdinů pátečního odpoledne byl David Šafránek, který západočeské zatížil dvěma přesnými ranami a velkou měrou se tak zasloužil o tři hradecké body. Východočeši však za odvedenou práci mohou poděkovat zejména brankáři Tomáši Alexovi, který vychytal spoustu šancí soupeře. Zasahovat musel dokonce čtyřicetkrát.

Ve druhé minutě se potvrdily papírové předpoklady a domácí se chopili otěží utkání, když se Petruška sám objevil před hostujícím gólmanem Alexou. Hosté odpověděli díky Bartošovi. Ve čtvrté minutě bylo živo před domácí svatyní, to si Mazanec riskantním vyjetím z branky sám zkomplikoval život a pak musel na poslední chvíli hasit nebezpečí v podobě lehké střely od modré. Hned z protiútoku to zkoušel Pacanda, ale nepodařilo se mu procedit puk mezi betony. A tak lekci z produktivity udělovali nabuzení hosté. Domácí, pravděpodobně zaskočeni přímočarou hrou Hradce, neuhlídali na první pohled jen pramálo nebezpečný výjezd z rohu Jana Vlčka a Mazanec celý spodek branky vykrýt nedokázal. Modrobílí mohli vyrovnat v přesilové hře, ale zmohli se jen na přízemní střelu z hole Dana Růžičky. Plzeňští si vytvářeli optickou převahu, ale Hradec Králové hrozil z nebezpečných protiakcí, Šafránek přebruslil svého obránce a Mazanec se musel hodně natahovat, aby hosty nepustil do dvougólového trháku. To se mu ale nepodařilo o pár minutek později, v čase 13:15 (těsně po vypršení Culkova trestu) se prosadil dobře schovanou jedovatou střelou David Šafránek. V patnácté minutě halou zaduněly dva ostré střety u mantinelu, kdy také došlo k několika slovním přestřelkám jak na hřišti, tak v hledišti. Vzniklého vzruchu mohlo využít duo Jonák, Štrunc, s oběma střelami si však Alexa poradil. Ještě šestadvacet vteřin před první sirénou nahazoval Jonák, ale hustý chumel hráčů neměl šanci prostřelit.

Druhé dějství nezačali domácí očekávaným velkým tlakem ve snaze alespoň zmírnit dvougólové manko, ale vyloučením. V následující početní výhodě si vyjel Jan Vlček těsně před Mazance, ale domácí gólman se přelstít nenechal. Třetího zásahu se hosté přecejen dočkali, studenou sprchu pomalu rozjíždějící se Plzni uštědřil znovu David Šafránek. Ani v další plzeňské přesilové hře nepřišel domácími kýžený gólový efekt. Růžičkova střela z mezikruží skončila na betonech Alexy. Hosté pak o sobě dali vědet, když se kapitán Matějček snažil potrestat jedno ze zaváhání soupeře, tolik charakteristických pro plzeňskou předváděnou hru. Modrobílá radost přišla v čase 35:52, když od modré čáry rozvlnil hradeckou síťku Jakub Ruprecht. Do druhé dvacetiminutovky se vešel naposledy hezký pokus z hole hradeckého Vaňka a ještě hezčí zákrok Mazancovou lapačkou.

Hradečtí nastoupili do posledního dějství ve velkém stylu, za hlavu se chytala takřka celá přesilovková formace, nejvíce smutněli Červený, Šafránek a Bartoš. Posledně jmenovaný dokázal nepochopitelně netrefit prázdnou branku, a překonat tak ležícího gólmana. Dvojice Pacanda a Zavřel pak zaměstnali hostujícího Alexu, který se vytasil s bravurním, až neuvěřitelným zákrokem, kterým zmařil dobře se vyvíjející modrobílé přečíslení dva na jednoho. V brejku se představil i aktivní Filip, jenž se i kvůli Růžičkově faulu neprosadil. Přesto se Hradečtí čtvrté branky dočkali. Jan Vlček našel Pavla Vaňka, který přesnou střelou zvýšil na 4:1. Po zdánlivě nekončící řadě vyloučení na obou stranách vrhla Plzeň všechny síly do útoku, ten se jí však příliš nedařil, brzdila ho řada nepřesností a chyb. Dveře dozadu pak zůstávala samozřejmě otevřená, a tak alespoň teoretické šance domácích visely na Mazancově výkonu. Úspěšně čelil například výpadu Juráně. A pak jiskřičku naděje vykřesal Jakub Culek, který společně s Markem Zavřelem dokázal, že v jednoduchosti je krása a z přímočaré akce podruhé překonal výborného Alexu. Ale to bylo ze strany domácích vše, a tak si hosté z Hradce Králové svou poctivou hrou a nezdolným nadšením vybojovali z horkého plzeňského ledu plné tři body.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 1 1 0 0
Marek Červený 0 1 1 0 0
Daniel Filip 0 2 2 0 0
Miroslav Christ 0 0 0 0 0
Vilém Juráň 0 0 0 0 0
Lukáš Karlík 0 0 0 0 0
Lukáš Kusák 0 0 0 0 0
Ondřej Matějček 0 0 0 0 0
Václav Pánek 0 0 0 0 0
Aleš Půlpán 0 0 0 0 0
Daniel Sobotka 0 0 0 0 0
David Šafránek 2 0 2 0 0
Milan Valášek 0 0 0 0 0
Pavel Vaněk 1 0 1 0 0
Ondřej Vlček 0 0 0 0 0
Jan Vlček 1 1 2 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Alexa 60 0 2 40 95,24 0 0