so 8.12.2007 | Lukáš Souček

Dorostenci zvládli další důležitý zápas, tentokrát porazili Ústí

V sobotu čekalo na hradecké dorostence další těžké utkání. Na hradecký led zavítalo mužstvo ústeckých Lvů, kteří měli o sedm bodů méně než Hradečtí. Domácí se dostali do vedení v přesilové hře, když Daniel Sobotka vypálil od modré čáry. Ve druhé třetině přidali po jedné brance Jan Vlček s Davidem Šafránkem a hned se Východočechům dýchalo lépe. Vstup do třetí části se jim vůbec vydařil. Již po devíti vteřinách vedli domácí zásluhou Ondřeje Matějčka už 4:0. Ústecký celek už stačil jen korigovat výsledek brankou ve dvojnásobné přesilovce.

Utkání o důležité body přineslo první vážnější šanci až v 11. minutě. V té chvíli se při vlastním oslabení dostal do úniku David Bartoš, ale na brankáře Petráska nevyzrál. O dvě minuty později už ale domácí slavili gól. V přesilové hře napřáhl na modré čáře Daniel Sobotka a propálil vše, co mu stálo v cestě. Petrásek měl zakrytý výhled. Ústečtí vstali z mrtvých až těsně před koncem třetiny. Více jak minutový tlak zakončil střelou Bohumil Slavíček, ale Alexa souboj s ústeckým útočníkem vyhrál.

První dvě třetiny hlavní rozhodčí vylučoval za každý náznak faulu a to se nelíbilo především hostům. Ti totiž inkasovali druhý gól také v přesilovce. Jan Vlček zpracoval střílenou přihrávku těsně před Petráskem. Dvakrát zamíchal kotoučem a zasunul ho za ústeckého brankáře. Ve 35. minutě autor druhého gólu krásně uvolnil Aleše Půlpána. Proti němu ale vytáhl Petrásek skvělý zákrok lapačkou. Přesto se Hradečtí radovali i ze třetí branky. O minutu později přesně pod břevno střílel David Šafránek. Velkou příležitost na návrat do zápasu dostali hosté v čase 37:38. To hráli domácí přesně dvě minuty ve třech. Lvi z přesilovky vytěžili několik šancí. Nejvážnější měl Ondřej Hříbal, když trefil břevno hradecké svatyně.

V závěru druhé třetiny nezvládli hosté střídání, navíc zbytečně faulovali, a tak začínali poslední dvacetiminutovku ve třech. Toho Hradec bleskově využil. Po vyhraném vhazování našel přesným pasem Lukáš Karlík Ondřeje Matějčka, který střelou nad lapačku Petráska zvýšil už na 4:0 pro Hradec. V 50. minutě jel hradecký útočník na bránu hostů znovu sám, tentokrát ho ale Petrásek vychytal. Ústečtí pak už jen stačili zkorigovat. Ve dvojnásobné přesilové hře dorazil střelu Aleše Sovy za Alexova záda Bohumil Slavíček.