Zápasy
so 26.1.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci vytěžili z těžkého zápasu v Ústí dva body

Zápasové menu

V uplynulém týdnu trápila hradecké dorostence velká marodka. Kabinu zásahla v posledních dnech chřipka, která hradeckým hráčům v pátečním utkání příliš nepomohla. Ústečtí s přeložením 39. kola nesouhlasili, a tak hráči na seznamu marodů přerušili léčbu a se zbytkem týmu zamířili na sever. Tam vytěžili z minima maximum. Jediným střelcem hradeckých barev byl David Bartoš, který nejprve v osmé minutě poslal Východočechy do vedení a v samostatných nájezdech rozluštil přesnou střelou tajenku celého zápasu.

Hradečtí předvedli perfektní vstup do zápasu. Hned první tři střídání se musel Michael Petrásek v ústecké bráně hodně otáčet, aby zamezil inkasované brance. Východočeši ale na vynikající vstup nenavázali a nebýt hrubé chyby jednoho z domácích obránců, mohl se zápas vyvíjet úplně jinak. Ústecký bek našel při rozehrávce ve vlastní třetině připravenou hokejku Davida Bartoše, který naznačil blafák do forhendu, přehodil kotouč na bekhend a rozsvítil červené světlo za bránou domácích. To byl také nejsvětlejší moment první třetiny.

V té druhé nebyli diváci svědky žádné extra hokejové podívané. V pátek to byl boj o body, nehrálo se na krásu. Na hokejkách obou týmů byla znát nervozita. První početní výhodu dostali Lvi až v čase 33:12. Tu nezužitkovali, ale druhou už ano. Přišla v samotném závěru druhého dějství, když hrál Hradec v šesti. Těsně před vypršením trestu vyhrál vhazování Martin Žák, Bohumil Slavíček se ujal kotouče a prostřelil Tomáše Kotrlu.

Ústečtí Lvi měli ve třetí dvacetiminutovce několik vyložených gólových příležitostí, které trestuhodně zahodili. Jednou z nich byly tři přesilovky v rozmezí deseti minut, z nichž ani jednu domácí nevyužili. V čase 56:32 nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení. Bohumil Slavíček se však velké šance zalekl, nájezd neprovedl vůbec dobře a minul hradeckou bránu snad o metr. Hradečtí se dostali do nějakého vážnějšího tlaku až ke konci třetiny. Nejvážněji ohrozili Petráska Matějček s Bartošem. Gól však do konce třetiny už nepadl.

V následujícím pětiminutovém prodloužení mohlo být rozhodnuto hned po pár vteřinách. Ústecká čtveřice si vypracovala velký tlak. Závar před bránou však bravůrně vyřešil Tomáš Kotrla, když pokryl tři dorážky domácího Slavíčka a Žáka. Hradec Králové pak dostal výhodu přesilové hry, dokonce hrál 16 vteřin i ve dvojnásobné převaze. Ani tato vzniklá situace ale ke gólu nevedla.

Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich za domácí neuspěl Sova, Žák ani Slavíček. Na hradecké straně pak neproměnili Půlpán se Šafránkem. Rozhodnutí celého zápasu měl na hokejce hradecký forvard David Bartoš a svého úkolu se zhostil bezchybně. Přesnou střelou k pravé tyči rozhodl o zisku dvou bodů pro hradecký tým.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 2 0 2 0 0
Marek Červený 0 0 0 0 0
Daniel Filip 0 0 0 0 0
Lukáš Gabriel 0 0 0 0 0
Miroslav Christ 0 0 0 0 0
Lukáš Karlík 0 0 0 0 0
Daniel Komárek 0 0 0 0 0
Lukáš Kusák 0 0 0 0 0
Šimon Macháň 0 0 0 0 0
Ondřej Matějček 0 0 0 0 0
Václav Pánek 0 0 0 0 0
Aleš Půlpán 0 0 0 0 0
David Reichmann 0 0 0 0 0
David Šafránek 0 0 0 0 0
Milan Valášek 0 0 0 0 0
Pavel Vaněk 0 0 0 0 0
Jan Vlček 0 0 0 0 0
Ondřej Vlček 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Kotrla 65 28 1 27 96,43 0 0