po 17.3.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci v posledním utkání sezóny deklasovali Ústí 8:0

Na hradecké dorostence čekal v pondělí poslední extraligový zápas letošní sezóny. A užili si ho opravdu parádně. Hned v první třetině vedli domácí zásluhou Lukáše Nováka a Lukáše Gabriela o dvě branky. Po skončení druhé třetiny už bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Hattrick Aleše Půlpána a gól Jakuba Nováka poslaly Hradec do šestigólového vedení. V posledních dvaceti minutách definitivně uzavřeli skóre zápasu branky Ondřeje Vlčka a Jakuba Nováka. Brankář Jaroslav Pavelka hned ve své extraligové premiéře vychytal nulu.

Soupisky obou týmů už před začátkem utkání vypovídaly o tom, že oba týmy zkouší mladé borce do další sezóny. Domácím se hned v úvodu podařilo vstřelit vedoucí gól. Vojtěch Zajíček poslal přesný pas na Lukáše Nováka, který svůj samostatný únik s přehledem zakončil střelou pod víko. V čase 13:02 se překvapivě z rohu kluziště natlačil až před bránu Lukáš Gabriel a propasíroval kotouč až za záda hostujícího Petráska. Hradec tak po první dvacetiminutovce vedl 2:0.

Chuť hradeckých stále rostla a rostla. Začátek druhé třetiny patřil Aleši Půlpánovi, který v rozmezí pěti minut dal tři branky a blýskl se tak v zápase hattrickem. Nejprve umístil do ústecké klece přesnou přihrávku Ondřeje Vlčka, poté propálil Petráska golfovým úderem a z třetího gólu se radoval, když doklepl do sítě střelu Tomáše Pištory. V čase 32:37 hledal svého spoluhráče před bránou Jakub Novák. Kotouč se mu však od soupeře odrazil přímo na hůl a pro hradeckého útočníka už nebyl problém zakončit nad Petráskův beton.

Ve třetí třetině se Ústečtí trochu osmělili a několikrát zahrozili před hradeckým brankářem Pavelkou. Ten měl starosti zejména s kapitánem hostů Martinem Žákem. Nakonec si však střelce Lvů pohlídal a ve svém prvním extraligovém zápase vychytal nulu. Ve 42. minutě zakončoval akci dva na jednoho Ondřej Vlček. Výhru Východočechů pak pečetil svým druhým gólem v zápase Jakub Novák, když potrestal chybnou rozehrávku jednoho z ústeckých beků.

Sezóna pro hradecké dorostence pondělním utkáním skončila. Cíl sezóny byl po velkém boji nakonec splněn. Bojovalo se až do úplného konce, o udržení extraligy bylo rozhodnuto až dvě kola před koncem soutěže. Černý Petr nakonec zbyl právě na Ústí nad Labem, dále pak na Třebíč a na Sarezu. Hradečtí dorostenci skončili ve skupině play-out druzí o jeden bod za Litvínovem.