so 29.11.2008 | Jan Hrabal, Lukáš Souček

Dorostenci přerušili sérii proher, v Pardubicích vyhráli na nájezdy

Hradečtí dorostenci konečně prolomili smůlu, která je v posledních utkáních provázela a z ledu Pardubic vezou dva body. Vyhecované derby se hrálo ve vysokém tempu s menší převahou Pardubic. Zejména domácí celek totiž zaměstnával brankáře Jaroslava Pavelku, na kterého v průběhu 65 minut mířilo 50 střel. Z nich hradecký brankář pustil za svá záda pouze dvě. A protože na straně Hradce skórovali Lukáš Novák a Aleš Bodnár, muselo se prodlužovat. Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých rozhodl o hradeckém vítězství Aleš Půlpán.

Utkání v malé hale ČEZ Areny nabídlo prokřehlým divákům zajímavou podívanou, ve které nebyla nouze o napínavé a vypjaté momenty. Rozhodnout nakonec musely až samostatné nájezdy a v nich větší klid na královéhradeckých hokejkách.

Po dvou rychlých vyloučeních zkraje zápasu hrál Hradec Králové přesilovku pět na tři, kterou dokázal využít: po Půlpánově přihrávce překonal Lukáš Novák pardubického gólmana Langhammera – 0:1.

Pardubice nadále vytrvale dobývaly pásmo hostí, dvěma slepenými góly v polovině prvního dějství se dostaly do vedení. V 9. minutě využil nedůrazu královéhradecké rozehrávky Adam Chmelař – 1:1.

O chviličku později se opět radovali domácí, střela Petra Vlčka se od zadního mantinelu odrazila do hradeckého brankoviště a se štěstím nakonec skončila za brankovou čárou – 2:1.

Domácí mladíci se však neradovali z průběžného vedení dlouho. Ve 14. minutě napřáhl od modré Aleš Bodnár, domácí brankář puk neviděl a ten mu mezi betony prošoural pár centimetrů za brankovou čáru – 2:2.

Po brankových hodech v první třetině přišel střelecký půst. Mrzet to muselo hlavně hráče Pardubic, kteří byli aktivnější a vytvářeli si bezpočet střeleckých příležitostí. Celkově domácí přestříleli svého soupeře v poměru 50:28, ale gól ze hry nedali.

Tlak Pardubic kulminoval v závěru utkání, posledních deset minut třetí třetiny se domácí usadili v útočném pásmu, nebezpečně stříleli, doráželi, ale proti byl buď výborný gólman Pavelka nebo vlastní střelecká nemohoucnost.

Zápas nerozhodlo ani prodloužení, pomoci k určení vítěze musely samostatné nájezdy. Hned v první sérii se trefil královéhradecký obránce Marek Červený, za domácí odpověděl ve třetí rundě Petr Beneš. O dvou bodech pro hosty rozhodl až pátý set – David Březina neproměnil, ale Aleš Půlpán ano.