ne 22.2.2009 | Martin Kubánek, Lukáš Souček

Dorostenci zakončili sezónu prohrou v Opavě, cíl sezóny ale splnili

Hradečtí dorostenci zakončili letošní extraligovou sezónu utkáním na ledě Opavy. Sérii čtyř výher v řadě chtěli ještě v poslední možné chvíli prodloužit, ale to se jim bohužel nepodařilo. Tým Opavy, připravující se na vyřazovací boje, neponechal nic náhodě a na domácí půdě potvrdil roli papírového favorita. V utkání dvakrát skóroval Lukáš Novák. Dorostenci v dramatickém závěru soutěže nakonec cíl sezóny splnili. Infarktových okamžiků byly ovšem všechny týmy v okolí barážových pozic ušetřeny. Těsně před lámáním chleba se totiž schválila nová koncepce mládežnických soutěží, která v letošní sezóně baráž v extralize dorostu zrušila. S nejvyšší soutěží se tak rozloučí akorát poslední Šumperk. Hradečtí se ovšem i tak dokázali umístit mimo barážové pozice. K dobru však měli pouhý jeden bod. O vyrovnanosti celků svědčí i to, že mezi 18. a 21. příčkou byl rozdíl pouhých třech bodů, tedy jednoho zápasu.

Domácí začali utkání lépe, hosté jakoby úvod zaspali. Hostující gólman Pavelek si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Slezan se také ujal vedení. Na začátku 8. minuty potrestal domácí útočník Piskoř předchozí vyloučení Hradeckého. O čtyři minuty později to už bylo o dvě branky, když si puk vyměnili Trčka se Stloukalem a druhý jmenovaný vsítil branku.

Druhá část dějství začala lépe pro hosty z Čech. Ve 22. minutě se po samostatné akci trefil Novák a dal hostům naději na zvrat. O deset minut později však Patrik Novák opět po kombinaci v útočném pásmu ponechal Slezanům dvougólový náskok. Hosté se několikrát nechali zbytečně vyloučit, což jim nedávalo možnost hry v pěti nebo v početní převaze.

Ve 46. minutě se začervenal Novák v brance domácích, když pustil mezi betony lehkou střelu Lukáše Nováka. Po této brance došlo výměně brankářů na domácí straně. Odešel zmíněný Novák a přišel náhradník Kober. Domácí po nešťastném gólu opět ožili a převzali otěže zápasu do svých rukou. V následující početní převaze nahodil Roupec puk od modré čáry, který doplachtil až za záda Pavelky.

Když přidal Jaroš pátý gól, zdálo se již být definitivně rozhodnuto. Přestože hosté pak o chvíli později snížili Filipem a vzali si v závěru oddechový čas, radost domácím z vítězství již nesebrali. Slezan nakonec vyhrál zaslouženě 5:3.