ne 26.10.2008 | Martin Voltr

Junioři poprvé neinkasovali, rozstříleli Nymburk 8:0

Hradečtí junioři navázali na páteční kanonádu na ledě posledních Klatov a poradili si i s Nymburkem v poměru 8:0. O výsledek se zasloužila především druhá řada hradeckých ve složení Frýda - Stehno - Ježek, která byla u pěti gólů. Do branky se postavila jednička Jan Balážik a teprve v tomto zápase se mu společně s jeho obránci podařilo vynulovat střelce soupeře.

Už od začátku byli domácí aktivnější. V oslabení se hnal kupředu David Šafránek, ale zakončil jen do betonu brankáře Nymburka Rückla. Všechny nadějnější pokusy hostů Hradečtí blokovali a v osmé minutě se zaslouženě dostali do vedení. V pásmu si kotouč našel hokejku Ondřeje Kohouta, který neměl se zakončením problém. Další branky se domácí dočkali za deset minut. Po akci dva na jednoho a přihrávce Patrika Stehna zacílil přesně Ondřej Frýda. Za dalších 30 vteřin už to bylo 3:0. David Šafránek se předvedl krásnou sóloakcí a jeho práci dokončil na brankové čáře dorážející Šimon Macháň. Na konci třetiny mohl čtvrtý gól přidat Ondřej Fiedler, jenže se mu do cesty postavil opět beton brankáře hostí.

Druhá třetina nabídla ze všeho nejvíc především 10 vyloučení. To první potrestal hned ve 22. minutě Ondřej Frýda přesnou střelou k protější tyči. Záhy přišly první šance Nymburka v minutové přesilovce 5 na 3, ale s přispěním štěstí se ani tentokrát nemusel Jan Balážik v bráně Hradce příliš ohánět. A tak pro změnu ze své přesilovky uděřili Hradečtí popáté, když Patrik Stehno obkroužil strážce nymburské svatyně a pohodlně zasouval do prázdné brány. V dalším průběhu se o vzruch staral opět David Šafránek. "Zlý muž" domácích po odpykání svého trestu za podražení ujížděl rovnou z trestné do neúspěšného sóla a hned potom zase na trestnou, tentokrát za faul loktem. Nepřesná hra z obou stran ale určila stav po druhé třetině ciframi 5 a 0.

Ve třetí třetině se Hradečtí pokoušeli o navýšení náskoku při minimální spotřebě sil. Zvukovou zkouškou si prošla konstrukce brány hostů po střelách Patrika Stehna v končící přesilovce a Davida Šafránka po třetím samostatném úniku v zápase. V čase 49:40 si zase svoji pevnost vyzkoušela její pletená kolegyně, kterou málem protrhnul střelou z mezikruží Martin Klement. Sérii tří asistencí v řadě pro změnu protrhnul gólem Jan Ježek, kterého na útočné modré vyslal do sóla Patrik Fink. První, dosud neúspěšnou řadu domácích vysvobodil z impotence v 57. minutě Jan Berger, jehož parádní střela z hranice útočného pásma zapadla přesně do růžku Rücklovy brány. Víc vzruchu už utkání nenabídlo, a tak mohli Hradečtí oslavit první zápas sezóny bez inkasovaného gólu a naopak s osmi vstřelenými.