po 1.12.2008 | Jan Wirkner, Lukáš Souček

Junioři porazili Jindřichův Hradec 4:0

Hradečtí junioři měli v neděli na programu utkání v Jindřichově Hradci. Domácí celek Východočechům dlouho vzdoroval. Hosté neměli cestu k zisku dvou bodů vůbec jednoduchou. O svém vítězství definitivně rozhodli až ve třetí třetině. Hradec šel do vedení v čase 22:25, když přesně zamířil Jakub Salava. Další góly padaly právě až v závěrečném dějství, kdy se postupně trefili David Šafránek, Ondřej Kohout a Jan Ježek. Tomáš Alexa podruhé v sezóně udržel čisté konto. V zápase pokryl 24 střel soupeře.

Zápas začal tlakem hostů, ze kterého se domácí barvy dostávaly poměrně dlouho. Ve 3. minute se do brejku vydali domácí, ale Hudler Alexu v královehradecké brance nepřelstil. Další minuty patřily opět hostům, pěkné pokusy předvedli Březina s Frýdou. První jmenovaný pálil i v 8. minutě. Za další minutu měl na své holi tutovku Berger, jeho dva pokusy však zlikvidoval Lukáš Melišík v brance Vajgaru. Za další dvě minuty hrál Vajgar přesilovku, během které se předvedl pěknou ranou Zdeněk Sekera. Ve zbytku třetiny se spíš vylučovalo než hrálo a trochu vzruchu přinesla až poslední minuta, kdy vyslal dělovku směrem na hradeckou branku Adam Svoboda.

V úvodu prostřední třetiny ujel v oslabení Tomáš Schmidt, ale jeho zakončení nebylo ideální. Hradec Králové se ujal vedení ve 23. minutě. Jakub Salava projel podél mantinelu, natlačil se před Melišíkovu branku, kterou pokořil bekendovou ranou - 0:1. Aktivní hra hostů pokračovala a domácí obrana kupila hrubky, kterých málem využili Ježek se Salavou. Blízko k vyrovnání měl domácí Jakub Bryol, ale trefil jen tyčku hostující branky. Gólem byla cítit i šance Hudlera, který se prosadil individuálním průnikem, ale zakončení postrádalo potřebnou razanci. Stejně jako první třetina, tak i na konci té druhé byla hra rozkouskována hromadou vyloučených.

Vyrovnat mohl Vajgar v úvodu třetí třetiny, ale brejk dvou proti jednomu si Sekera s Milerem zkazili sami. Poté si domácí zahráli přesilovku, ale ta si využití snad ani nezasloužila. Ve 47. minutě přidali hosté druhou branku, když skrumáže před Melišíkem využil David Šafránek - 0:2. Po dvou minutách nejprve spálil pěknou šanci domácí kapitán Bendík, ale gól padl na druhé straně. Ondřej Kohout využil pohotové přihrávky zpoza branky a nedal Melišíkovi šanci - 0:3. V 52. minutě mohl snížit Sekera, ale mířil nad. Hradec Králové pokračoval v jednoduché hře, která na domácí platila. V posledních 5 minutách to na ledě zbytečně jiskřilo, další tresty na sebe nenechaly dlouho čekat. Zápas se již dohrával, když 20 vteřin před koncem uzavřeli hosté účet zápasu, když domácí obrana nepohlídala Jana Ježka - 0:4.