pá 12.12.2008 | Martin Voltr

Junioři rozdrtili Popovice 11:1

Další týden přinesl další domácí gólovou podívanou v podání hradeckých juniorů. Na výhře 11:1 nad Velkými Popovicemi, týmem z dolních pater tabulky, se podílelo hned devět domácích střelců. Rozhodnuto bylo již ve 13. minutě, kdy na 5:0 zvyšoval Šimon Macháň. Utkání okořenila i pěstní potyčka, ve které stejně jako jeho tým v celém zápase zvítězil hradecký Jakub Salava.

Ještě než se stačily objektivy fotografů obrátit k ledu, dostal Patrik Stehno přihrávku mezi kruhy a v pětačtyřicáté sekundě otevřel skóre zápasu. Vzápětí přišla i šance hostů, ale Dominik Kratochvíl nevyzrál na Tomáše Alexu. A tak se ukázali Hradečtí. V přesilovce si nepovedenou střelu Martina Klementa srazil brankář Slavík do brány, skulinku u tyčky našel Ondřej Fiedler a bekhendem do růžku zavěsil David Šafránek. Neuvěřitelné, co se dá přesně za 60 vteřin stihnout. Když přidal Šimon Macháň pátou branku dorážkou střely Martina Klementa, zápas se začal v podstatě dohrávat. Byla to nejspíš ztráta motivace, jenž způsobila chybu hradecké obrany, do které si najel kapitán Popovických Jan Kubr a poprvé a naposledy v zápase překonal Tomáše Alexu.

Do druhé třetiny vstoupil lídr tabulky šestým zásahem. Ondřej Březina těsně za modrou zamířil a trefil se přesně. Další úder přišel v polovině zápasu. Obránce Popovic svému brankáři tečoval střelu Daniela Komárka mezi betony a do branky. Pro vzrůstem nejmenšího hradeckého bojovníka, který zastupoval nehrajícího Adama Svobodu, to byl první kanadský bod v této sezóně. I za rozhodnutého stavu začaly oba týmy důrazněji dohrávat osobní souboje. Jeden takový skončil pěstní výměnou názorů mezi Jakubem Salavou a Janem Kovářem. Za jásotu hradecké střídačky gratulující domácímu vítězi souboje se následně oba hráči museli odebrat do kabin a utkání pro ně skončilo.

Poslední třetina přinesla nepočítatelně šancí Hradce. Snad nejvíc se činil Jan Ježek, jehož k zoufání přivedla konstrukce brány a poté i beton Slavíka, který se snažil držet brankové konto domácích na čísle 7. Ale neudržel. Jan Berger ho z levého kruhu prostřelil přesnou ranou k tyči. Poslední práci pro Tomáše Alexu přinesla 52. minuta, kdy nadvakrát vychytal Davida Decsyho. Pak už se jen díval na druhou stranu kluziště na akce s rukopisem kapitána s desítkou. Nejprve společně s Davidem Šafránkem krásně vypracovali druhý jednoduchý gól pro Šimona Macháně, na 10:1 zvyšoval Ondřej Kohout sám, a na poslední hřebíček do rakve Středočechů přihrával zatlučivšímu Davidu Šafránkovi.