Zápasy
st 22.10.2008 | Lukáš Souček

Hradec porazil Porubu 5:0, Koutský podruhé v řadě s nulou

Zápasové menu

Úvodní třetina byla od obou celků poměrně opatrná. Kromě dvou ojedinělých příležitostí se nic zajímavého nekonalo, a tak si diváci museli počkat až na druhou část zápasu. V ní se dostal Hradec do třígólového vedení zásluhou Koudelky, Karlíčka a Volrába. Poruba měla ve třetí třetině snahu s výsledkem ještě něco udělat, ale Hradec si své vedení ještě pojistil. Nejprve na 4:0 zvýšil David Nedorost a Daniel Volráb udelal definitivní tečku za zápasem svým druhým gólem. Vynikající výkon podal i Vladislav Koutský, který si na své konto připisuje druhou vychytanou nulu v řadě.

Začátek utkání se odehrál na obou stranách ve velmi poklidném tempu. První vážnější šance a zároveň také první střela byla k vidění až v sedmé minutě středečního duelu. Ivo Mocek dostal přihrávku od svého spoluhráče do velmi slibné střelecké pozice, ale nedokázal zvednout kotouč nad beton Vladislava Koutského. Vzápětí se ve vlastním oslabení dostal do brejku Jiří Kadlec. Hradecký útočník však na brankáře Vošvrdu v samostatném nájezdu nevyzrál. Ve zbytku přesilové hry se hosté postarali o několik nebezpečných situací jednoduchým nahozením z modré čáry do skrumáže před bránou. Za zmínku určitě stojí pěkná střela Tomáše Urbana, po které se Koutský musel hodně natahovat. V poslední minutě prvního dějství to ještě šikovně z úhlu zkusil Jan Hruška. Jenže ani jednou kotouč brankovou čáru nepřešel, a tak se odcházelo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhá třetina už byla pro diváky daleko více zajímavější. Poruba začala aktivněji, ale první branku slavil Hradec. Ve 22. minutě se před brankou hostů nejlépe zorientoval Martin Koudelka a poslal svůj tým do vedení. Další rozhodující moment zápasu přišel pár okamžiků po 30. minutě. Hradečtí hráli více než minutu dvojnásobnou přesilovou hru. Ta ale trvala jen velmi krátce. Bleskovou kombinaci na jeden dotek zakončil přesnou střelou Milan Karlíček. Zanedlouho poté dostal přesnou přihrávku od Jana Hrušky Daniel Volráb. Hradecký útočník mazácky naznačil kličku na levou stranu, stáhl kotouč doprava a zakončil prakticky do prázdné brány. Hosté mohli v závěru druhé části snížit, ale Michal Bartošek nedokázal přehodit beton Vladislava Koutského. Hradec tak po dvou třetinách vedl 3:0.

Ve třetí dvacetiminutovce bylo na hráčích Poruby vidět, že by chtěli ještě s výsledkem něco udělat. Zejména Milan Bartošek byl při chuti a snažil se využít jednu ze svých dvou slibných šancí. Vzápětí ale stálo při hostech velké štěstí, když kotouč přeskočil hokejku Davida Nedorosta, který by jinak zakončoval do prázdné brány. O tři minuty později už se ale hradecký útočník prosadil. Svým dravým pohybem zaskočil obranu Poruby, natlačil se až před bránu a pěkným gólem se zapsal na listinu střelců. O minutu později se střela Koudelky odrazila od břevna do brankoviště. Toho si jako první všiml Daniel Volráb a uzavřel skóre středečního zápasu na konečných 5:0.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 0
Pavel Březina 0 0 0 0 0
Martin Filip 0 0 0 0 0
Patrik Flašar 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 2 2 0 0
Jan Hruška 0 3 3 0 0
Jiří Kadlec 0 1 1 0 0
Milan Karlíček 1 0 1 0 0
Martin Koudelka 1 2 3 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Jakub Luštinec 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 0 0 0 0
David Nedorost 1 0 1 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 0 0 0 0
Tomáš Seidl 0 0 0 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Marcel Ulehla 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 2 1 3 0 0
Marek Zukal 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vladislav Koutský 60 0 0 36 100,00 0 0

Fotogalerie