po 5.1.2009 | Miroslav Růžička

Hradec veze z Berouna tři body za výhru 5:1

Vstup do kalendářního roku 2009 hradeckým hokejistům vůbec nevyšel. V prvním lednovém utkání prohráli před domácím publikem s Benátkami 3:4. Nečekanou a nepříjemnou porážku museli hráči HC VCES rychle vymazat ze svých hlav, protože už o dva dny později je čekal těžký zápas na ledě Berouna. Trenér Pazourek mohl zařadit na tento duel do sestavy již uzdraveného kapitána Jaroslava Roubíka. Byl to právě kapitán Východočechů, kdo poslal hosty nejprve do vedení a pak svým druhým gólem v zápase navýšil vedení Hradce v závěru úvodního dějství na 3:1. Hradečtí v dobře rozehraném utkání drama nepřipustili a exportují domů tři cenné body za vítězství 5:1.

V samotném úvodu zápasu nic nenaznačovalo, že by měly hned v první dvacetiminutovce padnout čtyři branky, z toho tři do domácí sítě. I když Medvědi si o to svým způsobem koledovali, protože hosté je v prvním dějství jasně přestříleli. Poprvé zahrozili Východočeši na konci 5. minuty, když při vlastním oslabení ujel Kadlec a Táborského vyloženou šanci ještě zneškodnil Altrichter. Jenže při vyloučení Koreise napálil Jaroslav Roubík švihem nečekaně puk do levého horního rohu nad Altrichterovu lapačku – 0:1. Medvědům se ještě podařilo vyrovnat. To Nedvědovu ránu od modré čáry tečoval před Luňákem Sakrajda – 1:1. Zbytek třetiny se hrál zcela v režii Hradce Králové. V 15. minutě se ve skrumáži nejlépe orientoval Suchý a poslal hosty opět do vedení. O dvě minuty později se puk odrazil zase k Roubíkovi a ten nikým neatakován zasunul k tyčce – 1:3. V závěru první třetiny měli Medvědi k dobru přesilovku pěti proti třem, ale zahráli ji katastrofálně. V úvodních minutách druhé třetiny to vypadalo, že by se mohli domácí dostat zpátky do hry, ale z jejich mírného tlaku se nic neurodilo. Naopak po šesti minutách hry se z nenápadné akce trefil Fořt a hosté v pohodě kontrolovali děj na ledě. Důkazem jejich pohody a suverenity pak byla 35. minuta a skvělá akce Martina Filipa, který si pohrál se dvěma berounskými hráči a efektní ranou přesně zakončil – 1:5. Ve třetí třetině hosté celkem bez problémů kontrolovali hru a svoje vedení uhájili.